@USER47 (23.12.2021 14:22): Jenže mi přijde že tahle mechanika není vybalancovaná. Heat to zvládl líp, protože policajty lze setřást skillem, rampama a hlavně tam lze i uplatnit stealth, protože to má real time mapu, na kterou se kdykoliv můžu podívat a vidět kde se cajti nachází.
Rivals prostě kulometovým způsobem respawnuje cajty bez nějaký logiky. Je podle mě dost zásadní rozdíl mezi challengem a nevyladěným designem.

Navíc mi i přijde dost dementní když jedu do safe housu a můžu si to uložit i v plné rychlosti, když mám za zadkem policajty. Heat tohle měl přirozenější.
Setřást je jde v pohodě na nižších úrovních hledanosti, na těch vyšších musíš zajet do jednoho z mnoha savehousů a uložit vydělaný prachy. Hra má risk/reward mechaniku, viz můj koment:

"Velkým důvodem toho, proč jsou Rivals tak chytlavým dílem, je nový risk/reward systém. Ukládat peníze získané v závodech můžete pouze při návštěvě safehousu, ovšem čím déle jezdíte bez ukládání, tím se vám zvyšuje multiplikátor, jenž ovlivňuje výši odměn. Zároveň proti vám policie vysílá stále otravnější jednotky. Pokud vás chytí, ztrácíte nejen multiplikátor, nýbrž i všechny neuložené peníze. Tento systém způsobuje infarktové momenty, kdy se pokoušíte dojet s vydělanými sto tisíci do několik kilometrů vzdáleného safehousu s hromádkou policejních Veyronů za zadkem, vrtulníkem nad hlavou a s dobitým autem těsně před smrtí."

Pokud si chceš závodit v klidu bez problémů s policajtama, můžeš prostě ukládat progress v savehousech často a nikdy nenechat ty risk/reward multiplikátory moc narůst.
Tak tohle mě štvalo v most wanted. Ty benga nešlo, prostě nešlo setřást. Tady je to stejný?
Policajti se v 90% případů daj pohodlně ignorovat, pokud nenecháš svou hledanost vystupňovat na nejvyšší úrovně.
Na originu za 2 €. Asi furt moc, když se mi Hot Pursuit moc nelíbil a Most Wanted vůbec nelíbil, že?
Zkusil jsem si nastavit na poznávací značku "FukYu". Dopadlo to takhle: odkaz
:D :D :D Pobavilo.

Možná budu hodnocení postupně zvyšovat. První dvě hodiny byly fakt otřes, ale je to čím dál lepší. Teda ne že by to bylo nějak úžasný, ale zábava to je slušná.
[neexistující komentář]: FPS lock se dá vypnout nebo nastavit na jiný hodnoty jednoduchým spouštěcím parametrem. Ale chce to vzít v úvahu, že jakákoli FPS fluktuace má znatelnej vliv na rychlost hry, takže pokud to nastavíš třeba na 60 fps, chce to mít jistotu, že tvoje GPU skutečně utáhne stabilních 60 za všech okolností.

Kromě tohohle tweaku doporučuju ještě multisampling parametr, protože základní AA je dost divnej. Už s 1.5x multisamlingem to vypadá o dost líp...

Teoreticky by se celá hra dala dost vizuálně upgradovat napumpováním FPS locku na 60 v kombinaci s 2x multisamplingem, ale to už by vyžadovalo hodně silnou GPU, nicméně můžeš zkusit nějaký kompromis mezi těmahle možnostma.
@Fritol (10.07.2018 13:22): :D Po tom bych tomu dal odpad.

Každopádně na low to nefunguje, jak má jen 13 fps. Další věc je, že milion vysvětlivek, jak pro slepé opice a 5 minut než vůbec mohu jet. No Bída bída
Teda ty EA servery jsou katastrofa, to je horší než Ubisoft. Furt to vyhazuje ze serveru, přepojuje na jiný, když to nevyhodí, tak zmizí AI závodníci a není tam co dělat. Když potkám realneho hráče, tak ho mam před sebou, za 5s je za mnou a ja jsem někde vysekaný mimo silnici, protože se tam každý akorát laguje. Přitom ty honičky s realnými hráči jsou tak cool, když to náhodou funguje...
Shifty jsou úplně jinej typ her než zbytek Need for Speed série. spíš bych je označil jako Project Cars 0.2 a 0.6 než jako Need for Speed.
Mně přišel jízdní model nejlepší v tom novém NFS, které je tak kritizované. Nevýhoda tam jsou asi ty karty a špatný systém tunění, kde ke konci jedete proti soupeřům, kteří mají o dost rychlejší auta a fair play stylem nemáte šanci, takže je musíte najebat někde do protisměru.

Ale co se týče toho samotného jízdního modelu, tak Rivals se na to jen stěží hrabe a to i všechny novější díly z této série, pokud nepočítám Shifty, které na tom asi budou lépe.
btw: Ten jízdní model tady stojí na tom, že při nájezdu do zatáčky hodíš auto ručkou do smyku a vzápětí napálíš nitro, který tě vytáhne z driftu na výjezdu. Je to arkáda jako řemen, ale v kontextu hry mi jízdní model nevadil.
@USER47 (14.03.2018 18:10): já se přiznám, že i arkádové závody jezdím raději z kokpitu, byť tam není palubní deska, tak nějak mám z toho ježdění lepší pocit. Takže zkusím PC verzi na klávesnici.
Je fakt, že já to hrál na klávesnici a v pohodě. Z nějakýho záhadnýho důvodu na gamepadu umím hrát jen při pohledu z kabiny/kapoty, a k tomuhle typu her víc sedí ten externí pohled.

Respawn cajtů sám o sobě není problém, na nižších stupních hledanosti je v podstatě můžeš ignorovat, zatápět začnou až po delší době.
@David_Cravford (14.03.2018 14:29): díky za vyčerpávající popis a hrál jsi to na šipkách nebo na gamepadu? Protože moje zkušenost s gamepadem byla vyloženě hrozná. Tak špatné zatáčení jsem dosud v závodní hře neviděl. Proti tomu je Split/Second: Velocity o třídu lepší. I když je to arkáda auto se tam +/- chová jako auto (v zatáčce).
@Rapier (14.03.2018 13:41): Ta náplň je pestrá, závody zábavný v principu jsou, vyvolá to navíc ve mě adrenalin, ale ten respawn těch cajtů je strašně rušivej. Můžeš mít i Lambo a stejně se budou objevovat na mini mapě. Dál mi vadil zbytečně dlouhej loading, nemožnost pauzy, vizuální tuning je o pár barvách a pruzích.
Hodnocení asi snížím, protože to není něco k čemu bych se uslintaně vracel.
Po diskuzi s USER47 u Split/Second: Velocity jsem se rozhodl, te bych tomu dal šanci ale vzápětí když jsem začal pátrat po tom jak tuto hru hodnotí recenzenti a hráči (plus podíval se na youtube videa) jsem si vzpomněl, že jsem to letos nedávno zkoušel u kolegy z práce na XBox One a dojmy byly: grafika bezva, otevřená krajina někde v USA ale velmi špatný jízdní model kde se nedalo na ovladači pořádně zatáček - buď člověk nezatočil vůbec nebo naopak brutálně hodně (a to obzvláště v porovnání s akrádovou Forza Horizon 3). Grafika se mi vcelku líbila, venkovní scenérie bezva ale ty auta jezdí tragicky v porovnání s Split/Second: Velocity. O jízdním modelu z Forza Horizon 2 se jim může jen zdát.

Už už jsem chtěl změnit svůj názor na moderní NFS ale nejspíš opět vynechám.
@David_Cravford (28.03.2017 16:23): Já to chápu. Akorát, že já je vždy s rychlým autem ignoroval a vrtulníky po mně nešly, když jsem se jenom projížděl :-) O traineru nevím. Zkoušel jsem se mrknout a dal do vyhledáváče "Rivals trainer no cops", ale nějak jsem nic nenašel. Možná, kdybych hledal delší dobu, tak bych něco objevil, ale to se mi moc nechce.
@David_Cravford (28.03.2017 15:02): Možná nějaký bude, ale osobně o žádném nevím. Ale s rychlým autem by jim podle mě mělo jít fakt rychle ujet. Já se tak normálně projížděl po mapě a nikdy mě nechytli.

Jinak vím, že novější díl už tě nebere, ale tam fízlové nejsou skoro vůbec a ujet jim jde ještě mnohem snadněji. Akorát je mnohem více hardwarově náročnější. Ale Rivals mě asi bavil více.
@CrocoRay (28.03.2017 13:40): cajk. dorhál jsem gran tour. nevíš, jestli existuje trainer na to abych si vypnul ty cajty? chci po dohrání kroužit po mapě za doprovodu soundtracku a né furt otráveně utíkat.. musí bejt nějakej trainer.
@David_Cravford (28.03.2017 13:15): Ne, tak jsem to vůbec nemyslel. Já doufal, že se nemusím rozepisovat detailně, abyste pochopili, jak jsem to myslel.

400 000 mám za patnáct minut touhle metodou. Když to zopakuji vícekrát, tak mám 4 mega. Je to rychlý způsob vydělávání. Neřekl jsem, že na jeden pokus vydělám na všechno, ale že na všechno vydělám po pár pokusech po určité době mnohem rychleji.

Závody ti za 15 minut 400 000 nevydělají.

EDIT: Ale samozřejmě, že pak jak máš heat level 10, tak stačí nějaká chyba a přijdeš o vše, takže jsem ukládal spíše po 250 000 a pak nanovo.
@CrocoRay (28.03.2017 10:57): 400 táců na celej vozovej park? ale jdi ty. Tohle nestačí ani na full vylepšení jednoho auta, když poslední turbo žere kolem 50ti tisíc. Měl jsem našetřenej meloun a 400 táců když jsem jezdil za ten policejní supersporták a už z toho nemám nic.
@USER47 (27.03.2017 23:22): No, ale závody nikdy nevyděláš tak rychle. Ale je to na každém, jak chce vydělávat. Já to použil jen kvůli tomu, že jsem tak hned získal 200 - 400 000 a vylepšil si tak po nějaké době celý vozový park. Ježděním závodů jdou prachy vydělat, ale na vytunění všech aut na maximum bys musel jezdit strašně dlouho a takhle to jde 10x rychleji.

Ale samozřejmě jsou závody zábavnější. To je jasné. Tohle jsem používal čistě pro ty prachy.
@USER47 (27.03.2017 23:22): Tak přeci jen hodnocení vylepšim u Rivals. Nastal zlom, kdy jsem měl ten supersport, co začíná na "K" nějakej.. kojenec? to je jedno. měl jsem sejmout tři cajty. a to jsem si teda užil, takové rekordy, závody vyhrané, poldové na mě ani ve Veyronech neměli šanci. pěkný money jsem si vydělal, škoda, že to auto mi nezůstalo.. chápu no, scénář, z ničeho nic mám to auto a z ničeho nic ne.. nyní jezdim s Lambem demento či co a taky pěkné žihadlo.
Jezdit kolem benzínky a exploitovat dementní AI a neomezený opravy je tak akorát nudnej grind, to už je lepší si zajet pár závodů a prachy vyděláš taky...

David_Cravford: Za policajty myslím peníze nevyděláváš, ale nejsem si jistej. Ale policie má vlastní druhy eventů = hlavně různý time trialy a pronásledování závodníků. Navíc je tam i příběhová linka, která je stejně dementní jako ta závodnická, ale trochu se prolínaj.
Tak tou likvidací prachy vyděláš za hodinu, abys koupil nejlepší auto a vytunil.
Jdou po tobě pokaždý, když tě potkaj, ale na nízkejch heat levelech je můžeš prostě ignorovat, protože jich je málo a jsou pomalý.
Já fakt s fízly takové problémy neměl a nepamatuji si, že by po mně šli v každém momentě, ale možná se fakt teď mýlím. Nechce se mi to kvůli tomu instalovat.

Ale jinak v závodech se protivníci přizpůsobují danému autu. Policie už ne a tam záleží heat levelu. Na tom posledním po vás jdou ty nejrychlejší vozy a těm nejde jen tak lehce ujet s něčím pomalým.

Ono stačí jezdit kolem té benzínky a likvidovat fízly těmi šokovými vlnami apod. Jde tak vydělat i 300 000, auto se tam dá hned opravit a safehouse je kousek, takže o to nepřijdete. Pár mega jde vydělat hned a během chvilky má člověk vytuněné na maximum to nejrychlejší auto ve hře. Žádný problém. Já si koupil všechny auta a tunil jsem je.

A s těmi rychlými člověk ujede fízlům hned, jak má level jenom 4. Ale když fízlové naháněli někoho jiného a já jel kolem pomalu, tak mi fakt nepřišlo, že by po mně šli.
Hudbu mám vypnutou a poslouchám k tomu jiný věci...Eventy jdou hrát v pohodě, koneckonců je můžeš spouštět rovnou z garáže, nemusíš k nim jezdit přes půl mapy. A nejrychlejší auta mít nemusíš, já jsem jezdil s mustangem furt. Mám dojem, že soupeři a policie se přizpůsobujou typu auta, který máš, takže není problém to dávat i s pomalejšíma autama.

Ale je pravda, že policie se spawnuje celkem divoce, nicméně jde i po soupeřích, ne jen po tobě. Obecně dokud nemáš maximální heat level, tak je policie celkem neškodná.
@USER47 (21.03.2017 19:05): Nebudu to tak brát, protože ta hra by byla famozní, ale je to neskutečně odfláklej shit. Nejde dát pauza. Nemůžu hrát eventy. NIC! Proč? Pač stačí 3 minuty na silnici a jdou po mě poldové.. jako ono je to otravné, kor když cheatujou až to není pěkný. Ujet fízlům? nevadí, jen tak se respawnují za vašim zadkem. Takže jdeš nanovo. Furt ta trapná písnička, nemůžu si ani soundtrack vychutnat... AI cheatuje šíleně, a ještě aj oni používaj ty technologické vychytávky. Já na to nemám nervy, asi zkusim trainer. Chci si prostě zajezdit s mustangem. NEMŮŽU! Protože musim mít nejrychlejší auta ve hře, abych unikl poldům. Je to otravný jak nevim co.. nebo když se otočim před fízlem a on se okamžitě otočí za mnou i když je míli ode mě a hned po mě je pátrání. Kolem jezdí tucet dalších závodníků a odsírám to jen já...... achjo
Jo, policajti po tobě jdou defaultně. Ber to tak, že na silnici vyjíždíš už v momentě, kdy jsi známej celostátně hledanej zmetek:).
Takže i když stojíte u krajnice a poldové okolo vás projedou, máte po prdeli :-) to je na hovno. Nebo když pomaličku jedu a kolem mě nějakej soupeř s poldou za zadkem, okamžitě jsem i cílem já a jdou jen po mě. WTF? Ale adrenalin to je šílenej, jízdní model super. Nemusim ani kupovat ostatní auta, stačí mustanga co máte ze začátku pořádně vytunit a budete ujíždět poldům hned.
@USER47 (18.03.2017 21:50): To asi těžko, poněvadž mám mobilní internet od t-mobile, žiju s babčou, né s rodičema. Navíc, jedinej MP co rád hraju, je SAMP,pro něj data obětuji. u ostatních her rád hraju sám, jsem holt takovej už.
@David_Cravford (18.03.2017 20:01): Na ty powerupy si zvykneš, a na vyšších heat levelech se bez nich moc obejít nedá. Osobně používám jen shock wave a neomezený nitro pro rychlý úniky na rovinkách.

Jízdní model je nastavenej na to, abys v zatáčce ťuknul do ručky a napálil plnej plyn + nitro, kterým udržíš drift. Nitro se ti navíc doplňuje právě driftováním.

Na Originu jsem PanVlk47, tak jestli chceš, přidej si mě do přátel, ve hře nastav alldrive na friends či public a třeba se tam potkáme a budem moct dát nějakej závod společně.
Jinak 30 fps je u Rivals podle mě dost hratelné. Zkuste hrát Gran turismo 3 na emulatoru přes 30 fps, pak tu někdo pište o nehratelnosti :D :D
@CrocoRay (18.03.2017 19:55): Já nové NFS ani nechci, nepotřebuju. Rivals mě lákalo svym pojetim, nejsem nějakej extra fanoušek NFS :) Pro mě nadále zůstává top závodní hra Gran Turismo 3 a potom FlatOut 2. Jinak ty serepetičky tlaková vlna a další voloviny celkem mě děsí, vůbec se mi to na té hře nelíbí, ale já si zvyknu. Je to parádní hra, jak říkám budu u ní sedět dlouho. Jinak nové hry nepotřebuju. Dokud mi funguje blacklist, gta 5 sleeping dogs, nebo dirt 3, nemusim mít nic extra. Jiné to bude, až vyjde gta 6 :D
@David_Cravford (18.03.2017 19:32): Ta pauza tam není hlavně proto, že ta hra je dělaná dost jako multiplayer a v základním nastavení tam máš další hráče připojené přes internet. Tohle jde sice vypnout a můžeš hrát čistě offline, ale tam už tu pauzu nějak nedali i přesto.

Peníze se dají nejsnadněji vydělat rozbíjením fízlů u pumpy, kde si i opravuješ auto. Takhle jde lehce vydělat 200 000 a jak blízko savehousu, tak o prachy nepřijdeš. Těch 100 000 je dost málo, když si budeš chtít koupit nejlepší auto a vytunit ho na maximum. Tam už se tak lehce peníze závoděním a unikáním fízlů nevydělávají, ale ten trik je právě tak dobrý, že s ním ty prachy máš prakticky hned. Chce to tu tlakovou vlnu a nabít auto energií, že odrazí poldy při nárazu.

Jinak za pomalou jízdu tě fízlové myslím nechají být. Tedy pokud nemáš vysoký level hledání, který jde na nulu myslím po každém uložení. Ale záleží i podle typu auta. Rychlá auta začínají na 3. nebo 4. levelu, ale myslím, že i tak tě fízlové nenahání, jak jedeš kolem nich pomalinku a předjíždíš je lehce. Za trochu vyšší rychlost už ale po tobě jdou a nemusí vyloženě závodit a jet dost rychle. Ale když stojíš nebo jedeš pomalu, tak tam nějaká tolerance myslím je. To zmizí, když děláš bordel a neukládáš. Pak jdou myslím automaticky, ale nejsem si teď úplně jistý.

Jízdní model je jinak v pohodě podle mě. Mně vyhovoval jako jeden z nejvíce v sérii NFS. Ale musíš zatáčky jezdit přes ruční brzdu. Hra je celá hlavně o ruční brzdě. Je to čistá arkáda a jak si dáš třeba ovládání na šipky a ručku na pravý shift a nitro na pravý control, tak by se ti mohlo jezdit perfektně.

No jinak, jak to jedeš na medium v grafice, tak novější NFS už nemá cenu. Já měl GTX 650 a tam jsem jel též na medium. High už se to místy trochu cukalo a nejnovější NFS už nedává ani na nejnižší detaily v nižším rozlišení než jsem hrál. Takže bys též musel jít do mnohem nižšího rozlišení a i na nízké detaily by se ti to sekalo. Ale zase takový extrém to není a na GTX 1060 jsem to jel v pohodě na ultra, ale jak máš notebook, který není určený na hraní, tak nové hry asi zvládat tolik nebude.

Jinak s tou AI to bývá běžné u závodních her. Jak nestíháš, tak čekají. Jak vyhráváš, tak jedou naplno. Ale i tak se dá držet celý závod na prvním místě, když se snažíš. Těžké to není.
Můžu to taky oprášit a dát nějakej závod online...už jsem to docela dlouho nehrál.

Na vydělávání peněz je nejlepší ten multiplikátor, kterej ti zvyšuje výdělky, čím dýl jedeš bez sejvnutí. Ale taky proti tobě posílá čím dál ostřejší policejní jednotky, takže se zvyšuje riziko, že přijdeš o všechno.
@CrocoRay (18.03.2017 18:14): Já to jedu na medium a občas když najedu do nějakejch bariér, tak se to evidentně zpomalí, ale jízda to je šílená

DOJMY!;

- No, je to fakticky nářez. Zvuk aut, karoserie úplně k nakousnutí. Systém vydělávání peněz se mi taky líbí, ačkoliv je vše celkem drahé, tak stačí vyhrát pár závodů, ujet pár poldům a máte sto táců za 15 minut hraní.
Mínusy vidim v zbytečných loadingách (nevim jak to vyskloňovat :D) a hlavně UI cheatuje, až to bolí. Poldové se spawnují úplně kde se jim to hodí. Člověk i kdyby jel vedle nich pomalu, tak po vás půjdou za nic, což naštve. Mapa mohla být taky větší. UI zrychluje, když jste první a když má na vás náskok, snadno soupeře doženete. Jízdní model dost nezvyklej, chce to malinko cviku a hlavně pořádně vylepšit své auto, aby se líp ovladalo.
Jinak spokojenost, u tohohle pár desítek hodin prosedim už kvůli těm autům a jejich úpravě, prostředí, hudbě a grafice.
@David_Cravford (18.03.2017 17:33): Mě nejvíce ohromila tehdy ta grafika, která vypadá hodně dobře. Vlastně od toho prvního hraní pořád používám na pozadí PC screenshot z téhle hry. A navíc i na slabé GTX 650 mi to v 1080p běželo na střední detaily. Jen procesor to chtělo trochu silnější, než jsem míval a na E7400 2,8 Ghz se to docela dost sekalo, což byl vlastně důvod přejít na core i5 4460 3,2 Ghz.

Ten nejnověší NFS už má o dost vyšší nároky. Jestli tohle nedáváš na ultra nastavení, tak ten nejnovější bys měl asi dost problémy i na nejnižší nastavení.
@USER47 (18.03.2017 16:29): díky za všemožné rady, ale i na full rozlišení to s minimálním "zpomalením" jedu plynule. jako je znát, že to úúúúúplně plynulé není, ale není to nic, co by mi kazilo zážitek.

Taky vás fascinuje to theme když se ta hra spustí? By se normálně hodilo i do akčního filmu. Minimalistická muzika nabízí maximální prožitek...
A podle toho linku zjevně funguje 32bit verze bez problémů. Matně si pamatuju, že jsem na 64bit systému taky spouštěl 32bit verzi vůli něčemu jinýmu, co na 64bit verzi nefungovalo.
@David_Cravford (18.03.2017 14:03): U Gridu jsem měl problém, že to nepoznalo novou grafiku a nemohl jsem dát vysoká rozlišení. Tam mi též pomohlo, že jsem v textovém dokumentu přepsal něco a pak už jsem mohl dávat normálních 1080p. Sice mám GTX 1060, ale ono ji to považovalo za příliš slabou.
@David_Cravford (18.03.2017 13:22): Zkus tadytohle: odkaz

Já to nečetl a moc se mi ani nechce, protože mám teď na starosti hraní jiných her a na řešení řadu věcí, které mě serou :-) Ale píšou tam, že někomu pomohlo to video z youtube, tak se můžeš podívat.
Intro jde normálně přeskakovat, ne? Pamatuju si, že tam byl nějakej nepřeskočitelnej tutorial při prvním spuštění, ale pak už se dá dostat do hry poměrně rychle.

To s tím rozlišením je divný, neskočilo to při jeho změně do neaktivního okna?