Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Moon Cresta

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
červenec 1980 Arcade
1985 SpectrumC64
1986 Amstrad
20.06.2002 PS1
09.03.2010 Wii
29.05.2015 PS4
31.01.2019 Switch
Vývojáři:
Nichibutsu, Incentive Software (Amstrad verze, C64 verze, Spectrum verze), Nihon Bussan (Amstrad verze, C64 verze, PS1 verze, Wii verze, Spectrum verze), HAMSTER Corporation (PS4 verze, Switch verze)
Moon Cresta je hra, která se řadí do žánru Fixed Shooters, stejně jako Space Invaders. Hráč začíná s malou vesmírnou lodí vyzbrojenou pouze laserovým dělem. Se svojí lodí se může pohybovat ze strany na stranu na obrazovce a musí při tom likvidovat mimozemské lodě, které útočí v několika vlnách.

Poté, co úspěšně absolvuje první čtyři vlny, je třeba se pokusit se svojí lodí v časovém limitu přistát na daném místě, tím se loď vylepší a krom jednoho laserového děla má dvě další. Také zde získá život navíc. Po dalším úspěšném vyčištění nepřátelských jednotek je opět možnost si svoji loď vylepšit a mít tak až pět laserových děl. Nevýhodou je, že s každým dalším dělem se z lodi stává větší cíl pro její nepřátele. Pokud hráč ztratí všechny své tři životy, tak hra končí.

Hra také vyšla na platformy BBC Micro, Dragon 32/64 a také se dočkala vydání arkádové verze na konzolích Sony a Nintenda a vydání na Androidu. Hra umožňuje hru pro více hráčů, kdy se mohou střídat dva hráči a soutěžit mezi sebou o lepší skóre.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.