Mobil 1 British Rally Championship

Tak nevím, že bych si to pamatoval špatně? Měl jsem za to, že ani s manuálem se nešlo přehoupnout přes poškozenej stupeň. No možná se pletu.
Saskar, to by asi na situaci nic neměnilo. rozdíl je v tom, že když máš automat, tak ti to nepřeřadí, když si řadíš sám, tak ten stupen přeskočíš. vím, že v tom byl rozdíl.

když jsi měl nastavenej automat, tak ti to donekonečna přeskakovalo třeba z tý dvojky na trojku, ale čtyřku, které byla ok, to nezařadilo.

Hooza, tak si to zahraj, jsou tam hned v druhý etapě, myslim.

"Já to řešil právě volbou automatické převodovky, která mne nutila jezdit co nejopatrněji" to jsem řešil volbou slabšího auta, s WRC jsem byl pořád na střeše, s A1 jakybysmet!
Když se jelo z kopce, tak se tam občas vyšší kvalt chytil.
@vodkasesemtexem (12.03.2016 01:19): Já to řešil právě volbou automatické převodovky, která mne nutila jezdit co nejopatrněji :-) Jinak podařilo se mi to celé dojet přes klávesnici, jako ostatně všechny staré hry kromě Sports Car GT. Na nejdelší erzetu si pamatuju něco lehce přes 25 minut, ovšem to jsou již nějaká léta, co jsem to hrál. Není vyloučeno, že v budoucnu se k ní vrátím - pro jistotu mám uchovány všechny podstatné sejvy.
Nechci kecat, protože jsem to nikdy celý neodjezdil - dycky mě zklamalo auto nebo počítač, ale 35minutový erzety jsou tam určitě, 45ti možná taky! A to jsem byl na špici! Dojeli jste to někdo vubec?

Nešlo zařadit, sekvenční řazení - to je tvoje chyba, že jsi jezdil s automatem. Jednou jsem takovou chybu taky udělal, a vymstilo se mi to. Na konci etap je auto tak zničené, že jste vubec rádi, když vás pustí na start...
@lseling (08.03.2016 06:21): RBR byla naprosto super, ale měl jsem jen levný volant a to mi dělalo problémy, jelikož bylo místy třeba šlapat na plyn a zároveň i brzdit, což ten volant najednou neuměl, musel jsem si pomáhat tlačítkem a to nebylo nic moc. Jinak bohužel RBR už má taky dost křížků :( Ale taky bych ji měl hodnotit, taková hra si to zaslouží :)
@ajne (komentář): Jojo, taky jsem to jezdíval. Na svojí dobu slušná hra. Ale pak jsem taky jezdíval RBR a ta je lepší, to jsi nezkoušel?
Někdo tu zmínil rozbitou převodovku. V týhle hře mě točilo, že když nešla zařadit třeba trojka, tak jsem prostě nemohl zařadit čtyřku, i když v reálu by to samozřejmě šlo. Pokud mě paměť neklame, tak hra měla jen sekvenční řazení, a tak se pak člověk z dvojky nedostal.
@pipboy (07.03.2016 16:30): Rozpis 1-nejostřejší 6-nejrychlejší, se ve hrách poprvé objevil v Colinovi jedničce, tam byl protože ten samý rozpis používal Colin v reálu, tehdy to byl neobvyklý rozpis a jestli se nepletu, tak McRae byl ve své době jediný, kdo takový rozpis měl a nejspíš ho i vymyslel (?). Ostatní jezdci s anglickými rozpisy (třeba Kankkunen, Burns, Vatanen, Wilson sen.) zatáčky označovaly slovy "easy", "medium" apod. což asi z dnešního pohledu může působit docela směšně :-)
Ne vždycky. Třeba na tomhle videu je vidět, že Hayden Paddon používá stupnici s malejma číslama pro ostrý zatáčky. Všimni si čísel na volantu.

Stejná stupnice třeba tady, co-driver M. Wilsona má 1-6 stupnici a připodobňuje to k zařazený rychlosti použitý v zatáčce (ačkoli to asi nebude úplně přesný přirovnání). Ale je to starší video, třeba dneska převažuje něco jinýho.
Těch systémů je víc, v zahraničí se podle mě používá převážně ten šestistupňovej, ale slyšel jsem, že u nás většina lidí jezdí s desetistupňovým. Sám nezávodím, tak nevím a už si nepamatuju, jak to bylo v RCh2000:).

Mimochodem, kromě zatáček uslyšíš ještě tyhle věci:
@USER47 (07.03.2016 12:57): Aha díky udělal si mi v tom borderl.. Myslel jsem že čím vyšší číslo, tím pomalejší zatáčka. Levá 1 projíždim naplno pod plynem. Levá 9 brzdim a otáčim o 180 stupňů. V Dirt Rally je to tedy naopak a navíc jen šest stupňů (což by nevadilo). Je v tom nějakej "standard"?
Jasně, třeba v Dirt Rally musíš opravovat a obvykle ti čas nestačí na všechno (což můžeš trochu ovlivnit výběrem mechaniků), ale poškození obvykle nemá až tak zásadní vliv na jízdu, pokud fakt někde v rychlosti netrefíš střeba strom.

Opravy limitovaný časem se řešej přinejmenším i ve hrách od Milestone, tedy ve WRC sérii a v novým SLRE.

V normálním rally se asi pravidla řešení oprav lišej závod od závodu. Tuším, že ve WRC to funguje tak, že během erzet a přejíždění může na autě pracovat jen řidič a navigátor za použití nářadí, co s sebou vezou, při opravách na přejíždění mezi jednotlivejma erzetama jsou časově limitovaný tak maximálně tím, aby byli včas na startu.

Ovšem pak jsou opravy v service parku, do kterýho se dostanou maximálně párkrát za závod, tam na autě může pracovat limitovanej počet mechaniků s nějakým časovým omezením. Ty limity se pak myslím ještě lišej podle situace, někdy je to 15 minut, někdy 45 minut a tak, je to celkem komplikovaný a až tak se v tom nevyznám.

Co se navigátorů týče, tak ten systém je jednoduchej. To číselný označení 1-6 značí ostrost zatáčky, od jedničky coby nejpomalejší po šestku coby nejrychlejší. Pak ještě speciální výrazy jako crest (horizont), hairpin (vracečka), acute, square atd. Tady máš názornej obrázek:).
http://blog.codemasters.com/wp-content/u ... -RALLY-pacenotes.jpg
@Cobot (07.03.2016 12:28): Pro navigátora existovala i čeština, takže se ji dalo lépe vnímat za rychlé jízdy.

V reálu je to jako ve hře. Po zajetí daných RZ je mezi dalšími nějaká časová mezera, kdy mají mechanici čas provést opravu auta, pokud je poškození tak vážné, že to nestihnou, auto ze závodu vypadává, nebo mechanicky nezvládne následnou RZ a závodník končí. Ale už chvíli Rally nesleduji, tak se třeba pravidla změnila :)
No jo jenže naučit se ty dlouhatánský trasy moc nešlo. Když to člověk podělal v poslední třetině, tak to jet znovu úplně velká motivace nebyla.

Je dneska vůbec nějaká hra, kdy by člověku nestačil čas na opravu auta musel by vyjet s poškozeným? Podle mě je to celkem hardcore. Prostě pokud člověk rozmlátil auto tak se ta hra nedala dohrát, když něměl dost času na opravy. A pokud si dobře pamatuju, tak ta možnost opravy nebyla po každým závodu, ale po třeba až po dvou.

btw: jak je to vůbec v reálu? Jak se řeší opravy v rámci rally?

@ajne (07.03.2016 12:12): já těm navigátorům vůbec nerozuměl. Vůbec jsme nechápal co znamená levá pět a tak. Dneska už sice vim o co jde, ale kolikrát je stejně nestíhám nebo jim blbě rozumim.
Rally Championship mám hodně rád. Dokonce mám doma krabicovku. Jediný co mě na týhle hře ale vadilo byl pocit, že jezím s krabicí od bot v uzoučkym vymletym korytu. Auto pokud si pamatuju nic nevážilo.

Ale super hra. Na svojí dobu nádherná grafika. Jízda po tmě nebo ve sněhu. Celkově ty douhatánský cesty lesem. Fakt paráda. Já dost končil na tom, že mi nevyšel čas na opravy v depu. A ono pak vyjíždět z rozmláceným autem na trať, kdy vám třeba nefunguje trojka je celkem pech. Pak už jsem většnou nedojel. Bylo to na mě dost těžký a bohužel jsem to nikdy nedohrál.
Dirt Rally jsem zatím nezkoušel, budu se na to muset mrknout. I když s aktuálními problémy s GTA V teď nákup her odložím, nemám teď chuť zkoušet něco nového.
@USER47 (07.03.2016 01:44): no vyborne, ale ze oboji neni arkadova zhovadilost z toho nástupce fakt nedela a co muzu nebo nemuzu cekat od modernich her je mi zaprve u riti, za druhe pripady typu New Vegas me naucily si podobne hovadiny o moderni vyvojarine nenamlouvat.
Tak ono od moderních her už asi nejdou čekat půlhodinový padesátikilometrový erzety, přece jenom požadavky na detailnost ztvárnění tratě se od dob RCh2000 dost změnily. Dirt Rally není zdaleka dokonalý, v některejch věcech je pozadu, v mnoha jinejch věcech je o hodně dál, ale celkovej koncept poctivě ztvárněnýho rally při mixnutí arkády a simu je v zásadě totožnej.
Jo, RCh2000 bylo supr, doteď si pamatuju to intro se žlutou Ibizou.

Jinak když ti chybí nástupce, co Dirt Rally? To má k RCh2000 celkem blízko a i když tam nejsou padesátikilometrový erzety, tak i 10-15km je vzhledem k jízdnímu modelu celkem slušná porce.

btw: Stáhnul jsem si do Dirt Rally polep právě tý ikonický žlutý Ibizy a užívám si nostalgii.:-D
@ajne (komentář): Pěkný komentář, se kterým do posledního slova souhlasím, vybavil jsem si spoustu vzpomínek na tuto nezapomenutelnou hru...
Jen teda jednu věc tam jsi tam asi spletl - 45 minutová RZ tam určitě nebyla, spíš 45 kilometrová (a ta jde zajet pod 20 minut) :-)

tohle jsem nikdy nedohrál, bud se mi rozpadlo auto nebo počítač - nejdřív ne mojí vinou, protože jsem měl špinavej větrák k procesoru a prostě se to po 30 minutách před koncem RZ vyplo, pak už jsem to nevydržel sám - přesto pár tratí znám nazpamět a napadlo mě jesli si nechcete před koncem světa dát tu uvodní erzetu (nebo i jiné lepší) na čas a výsledky házet sem plus kategorii, ve který jste to zajeli? nemyslim žádnou profi tabulku, prostě jen srovnání mezi námi svátečními jezdci, kteří mají k týhle rally hře vztah. vytvořit nějakej záchytnej bod, který se vostatní budou snažit překonat. trat je tak akorát dlouhá na to, aby se projevilo každé zaváhání a zároven nenudila, rozhodovat muže i vuz nebo jeho nastavení, mohlo by to bejt zajímavý...
Jako bych se přenesl 10 let zpět, kdy jsem dostal první počítač, toto byla jedna z prvních her, co jsem na něm hrál, moje vůbec první rally videohra! Nostalgie sakra, musím zamáčknout slzu, kde jsou ty časy...=)
Možná to opravoval nějakej ten patch, 1.44 tuším, proto jsem se s tím nesetkal. Eh, ale to se téhle Rally už moc netýká :-)
@Sasakr (30.03.2012 16:47): To se dost divím, byl to dost rozšířenej bug. Já to tam měl nejčastěji při tom dovozu těch aut. Prostě v nejmíň vhodnou chvíli, když se to stalo v závodě tak to naštvalo ale dalo se to přežít. Ale jeden náraz do takový neviditelný mrchy v doručovací misi znamenal klidně -50% z honoráře + v případě dokončení hráč samosebou nedostal bonus za čisté projetí.
Takže prostě dost k vzteku protože nepomáhalo téměř nic, a auto nebylo vidět dokud do něj hráč nenaboural. Často se to ještě stalo těsně před dokončením mise takže třeba po 15-20 minutách jízdy. A to se dělo třeba i 3-4x po sobě. To by člověk prohodil volant/ovladač/klávesnici oknem.
Já dal ten hodinovej napodruhý, taky s Corvettou. Jinak do poslední zatáčky jsem vjížděl druhej, ale pak jsem ho těsně před cílem předjel. To je člověk celej pos*anej. A stejně si myslím, že malinko přibrzdil, jinak nebylo možná, abych ho předjel. Jinak neviditelný auta z TDU tedy neznám.
@Sasakr (30.03.2012 15:20): Hodinovej závod v TDU byl opravdu "požitek". Pamatuju jak jsem ho jel s Corvette. Celou dobu jsem koukal "dozadu" a sledoval jak mě vždy na rovinkách dojížděl pitomej Koenigsegg :). To bylo peklo, pak jsem ho musel blokovat do dalších zatáček kde jsem mu zas ujel :D. Ale závod jsem nakonec vyhrál :D:D

V TDU mě ale nejvíc bavily doručovací "mise" , hlavně s autama, i když tyhle mise zrovna dost často trpěly na chyby jako jsou neviditelný vozidla na silnici. A nepomohlo ani když člověk jel opatrně. To si vždy pamatuju jak jsem jel s Ferrari a najednou se mi z ničeho nic odečetlo několik dolarů z odměny přitom jsem o nic nezavadil, potažmo jsem to napálil do auta co tam nebylo vidět. To pak člověka děsně naštvalo :D.

Na druhou stranu obtížnost Rally Championship 2000 (TDU tratě moc obtížné nemělo) pramenila z těch tratí které byly mnohdy opravdu pekelné a taková 30 minutová RZ v noci a na sněhu to bylo fakt něco.
Tak jsem asi neschopný řidič :-D Jde o to, že vím, že pro odblokování A8 rally musím dojet na prvním místě. A pokud z jedný soutěže dostanu nulu, těžko už můžu vyhrát. Hru jsme si sice průběžně savoval, ale prostě už mě to nějak neláká opakovat to, zejména když jeden závod trvá půl hodiny a musel bych si jich zopáknout několik.

Heh, to mi připomnělo hodinovej závod v TDU. Taky chuťovka.
@TombSpirit (30.03.2012 13:21): Obtížné to bylo určitě, ale s trochou cviku se to dalo i na té klávesnici, člověk si musel dávat pozor hlavně na to aby si zbytečně nepoškodil vůz víc než bylo třeba. :)
Ale stejně, tohle je moje nejoblíbenější rally hra a myslím že i má nejoblíbenější závodní hra vůbec. Ta atmosféra je tam skvělá, speciálně noční etapy, to je prostě něco.

Docela by mě zajímalo co je s tou firmou co to vyrobila.
Dohráno komplet na klávesnici úplně bez problémů. (Asi 2 roky zpátky.) :-) Ale je fakt, že když jsem to hrál (před dávnými časy) poprvé, přišlo mi to poměrně obtížné.
Dohráno komplet na volantu úplně bez problémů. Navíc v době, kdy jsem kompa neměl ani rok, což už je devět let zpátky. Tohle byla zkrátka má první závodní hra, takže o tom, že je to těžký, nemůže být ani řeč :)
Vzdávám to. Je to moc těžký :-( Jeden závod jsem jel 4× a pokaždý jsem neprošel na konci s něčím jiným. To už pak přestává být zábavný. A abych dostal za 6 etap, když mě do jedný nepustí, krásnou a kulatou nulu bodů, to se na to můžu vybodnout. Nechám si to na splitscreen :-D

A takovej tip, pokud máte problémy se zvukem, nastavte spřažení na jedno jádro. Jinak nemám na W7 nejmenší problém.
Co říkáte tomu soundtracku? Já sice na elektroniku nejsem, ale tohle můžu :-)
Málokterou hru znám tak dlouho, jako tuhle. Vždycky jsem tohle jezdil na klávesnici, ale dneska pln očekávání jsem zapojil volant. Nu, takovej průšvih jsem nečekal. Ovládá se to vážně špatně, s nastavením jsem dělal psí kusy, ale víceméně nic nepomáhá. Nakonec bych viděl problém spíš v podivným jízdním modelu, než v řízení volantem samotným. Bez nějaké dead zone auto rovně nedrží, s nějakou dz je zase strašně poznat skok mezi tím, kdy auto ještě nezatáčí a už zatáčí...no, nebudu to lámat přes koleno. Sice jsem schopnej to udržet na silnici a i jet vcelku rychle, ale moc si to neužívám.
no, tak po dvou hodinach marneho instalovani pres wine (not enough disc space blabla) jsem si rek ze to nainstaluju na xp, nakopiruju slozku atd, ale.. no.. ono to nejako funguje v pohode pod xp. aspon zatim >_> jen se to trosku sem tam skubne, coz teda i kdyz je to netbook me trosku zarazi :)
Wine je dobrý nápaad, stejnak jsem v něm chtěl už dávno ozkoušet Omikron a The Thing.
No zítra na to tedy ještě kouknu a pokusím se tedy pro intelektály/puntičkáře doplnit ty čárky a opravit všechny chyby..Ale mějte s mou osobou ztrpení,je to dlouhé a myslel jsem že se to nebude tak moc řešit :)..
Jo,to je dost možné,ty SP packy by to dělat asi mohly..Ale zas že by to neřešila ta kompatibilita..Spíš mě napadá zda za to nemohou novější ovladače které třeba používáš,potažmo nový direct x (i když na XP jde jen DX9 a výše ne)
taky mi prijde ze jsem to na xp hral kdysi v pohode, mozna to delaji ty SP packy... nebo cojavim. dulezite je ze to blbne. o vikendu snad vyzkousim kdyz nezapomenu.
Tak to nevím,já s tím měl problémy na Vistách a 7kách, ale XP pokud vím šlapaly dobře,ta hra zas tak stará v té době nebyla, takže mě přijde divné že by to takhle blblo a nedalo se to vyřešit..

Pokud to vyřeší ten Wine jedině dobře,pak informujte zda to pomohlo..:)
Na XP blbne zvuk i ovladani (jak pise dunemaster), da se to z vetsi casti sestolovat mikrosoftim programem na kompatibilitu s nejakyma tema pokrocilyma volbama, kdyz clovek vi jak, ale i pak jsem obcas aspon dostal zvuk "s ozvenou" ktery se me drzel snad az do restartu pc.

Na Win7 se to ze zacatku tvarilo ze vsecko jede (pres kompatibilitu teda... myslim :)), ale postupne se zacal totalne rozpadat zvuk.

Hmm, nekdy to budu muset zkusit rozjet pres Wine, podle jejich DB by to mohlo bezet ok.
Souhlas s Pipem. Na XPčkách neustále problémy s menu, pořád to skáče jak šílené, nemůžu si pořádně vybrat položku. Připomína to takový ten automat, ve kterém se hraje na tři shodné obrázky. :)
Pominu-li tu širokúhlost komentáře a mizernou stylistiku, tak mi tam chybí i čárky ve větách. Samotný názor na hru je OK, to dlouhé slovo jsem ale nečetl.
Rozkouskovat?Tak mohl bych to rozkouskovat do závorky ještě na víc (aby to neztratilo kouzlo dementního příspěvku :D)Ale asi se na to vrhnu až zítra až bude více času.(ano jsem lemra)

Jo,nevím jak na XP (tam jsem snad problémy ani neměl,ne nějak závažné) horší je to s pozdějšími Win-Vista a Win7..Tam se to ani nerozběhne,i když mám pocit že jsem na netu viděl nějaké ty návody jak to zprovoznit-ovšem pro technicky nenadaného člověka s malou znalostí angličtiny (mezi něž se hrdě počítám) je to opravdu zapeklitý problém.
aa rozkouskuj to superslovo tam at se na to da koukat :)

jen me stve za na XP a novejsich windows to uz porad nejak blbne :(
sobik: zkus některý vyhledávač souborů na rapidshare, tam to určitě najdeš
prosím vás nevítě kde bych tuto hru mohl stáhnou nikde nemužu najít :-(
Asi před 2 lety sem sehnal verzi od TopCD v Levných knihách, ale neprodám. Jinak se dá hra sehnat na Aukru nebo eBay.
Ahoj, nemáte někdo prosím tuto (Mobil 1 British Rally ..) hru na prodej ? Kdysi jsem ji měl, dohrál ji a byla výborná ! Pak jsem ji hlupák prodal a teď bych si ji zase rád zahrál.... piště nabídky na asrajer@seznam.cz. Díky moc.
No dnes už bych todle asi do PC nedával, ale mám na tu hru moc pěkné vzpomínky. Tak dobrý pocit při dojetí celého šampionátu sjem ještě v žádné jiné hře neměl, protože hra je dost těžká - hlavně pokud vám na nějaké noční RZ vysadí světla :D
Kurva jo! Dokončil jsem celý první rally :o) Ja su tak šťastné... tohle je prostě nejlepší Rally ever :) A 6. místo :) A při těch rychlostech nemá ani člověk čas vnímat že textury jsou rozmazaný a okolí tratě relativně prazdný, vypadá to i tak kouzelně :)

Jaj poslední závod v noci za padajícího sněhu mi začal blbnout motor a světla už blikaly jak na vánočním stromečku... ale i tak jsem dojel tuším 11. Slint... jdu spat spokojeny :)
tyjo, zacinam mit na to chut, budu to muset vyhrabat nekde na starem CD .-)
krucinal fagot jsem to stahnul a ta svine ma pod XP dojebane ovladani. S kompatibiltiy modem Win 9x sice ovladani ok, ale zvuk zas laguje jak cyp.
Tahle hra má úplně bombastický intro, které jsem si hlavně ze začátku pouštěl několkrát po sobě než jsem začal hrát :-)