Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mobil 1 British Rally Championship

Rally Championship 2000, Mobil 1 Rally Championship, RC 2000

Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
19.11.1999 PC
březen 2000 PS1
Vývojáři:
Magnetic Fields, Creative Asylum Limited (sekundární), ATOB AB (PS1 verze), HotGen (PS1 verze)
Oficiální stránky:
http://
Mobil 1 British Rally Championship je realistickým simulátorem závodů rally. Jak samotný název napovídá, všechny tratě se nacházejí na území Velké Británie. Závodní tratě jsou zpracovány podle velkého množství snímků z reálných tratí pro dosažení tehdy co největší míry autentičnosti. Realisticky je ve hře zpracováno i počasí se všemi svými audiovizuálními efekty.

Ve hře je 36 rychlostních zkoušek z britského šampionátu s celkovou délkou více jak 420 km. Nejdelší tratě mají délku přes 40 km, ty pak není problém jet i půl hodiny, se slabším a rozbitým vozem i mnohem déle. Vozový park čítá 22 aut, nechybí zde rallyové ikony Subaru Impreza WRC a Mitsubishi Lancer EVO 5, dále pak Peugeot 206 WRC, Seat Cordoba WRC, Ford Escort, Honda Civic, Citroen Saxo a mnoho dalších. Česká značka má hned dva zástupce, konkrétně Škodu Felicii a Škodu Octavii kitcar.

Jedná se o skutečný hardcore titul s kvalitní fyzikou implementovanou v autech, zahrnující velmi detailní model poškození, který hráče nutí nebourat a držet auto za každých okolností na silnici. Plech, sklo, kolo, motor, výfuk, tohle vše jde poškodit, nebo oddělit, čímž se vozidlo stává hůře ovladatelné, nebo úplně neovladatelné. Za vyhrané závody hráč získává peníze, které následně používá na opravu aut.

Hra nabízí pět herních módů, time trial, single rally, arcade, šampionát vozů skupin A5-A7 a šampionát vozů nejvyšší kategorie WRC a A8. Na výběr optimálního pohledu je k dispozici šest přednastavených kamer. V obtížnosti byly tyto offroadové závody patrně překonány až Richard Burns Rally. V roce 2001 se titul dočkal pokračování Rally Championship Xtreme.