Minecraft: Story Mode - Episode 8: A Journey's End?

16.12.2016
22.08.2017

Jesseina(ho) crew stojí na prahu monumentálního objevu. Díky Harper the Engineer jsme zas o něco více poodkryli temný závoj, který se vznáší nad společenstvím The Old Builders.

V závěrečném osmém aktu první série navážeme přesně tam, kde sedmá část skončila. Do skládanky chybí přidat poslední dílek – the Atlas (knihu portálů). Ta však do klína nespadne zadarmo...

The New Order of the Stone zavítal na gladiátorský turnaj Spleef – alias zvrácené televizní reality show, v níž družstva zápolí v plnění rozličných drsných úkolů, které prověří jejich schopnost týmové spolupráce, kreativní myšlení i fyzickou kondici. Tuto sportovní událost spravuje tyrantská tripartita – Hadrian the Leader, Mevia the Enforcer a Otto the Officiator, jež drží všechny "hráče" pod krkem. Kdo dělá potíže, ten dostane permanentní "dovolenou" v dolech, v polotmě, o chlebu a vodě.

Pokud se Jesse chce stát šampionem, musí nejprve začít myslet a jednat jako vítěz. Bude mise úspěšná? Navrátíme se v pořádku domů?

Každá cesta jednou končí a je to tak i u tohohle minecraftího putování. A jak to všechno dopadlo? Poslední epizoda se mi z celé série líbila asi nejméně. A to hlavně z důvodu, že v ní nebylo prakticky nic, co bych už neviděl dříve. Příběh byl takovým derivátem předešlého, až mi skoro přišlo, že je to jak u filmových epizod Star Wars a (ne)kvalitě nejnovějších dílů.

No, všechno se točilo kolem takového obyčejného turnaje, ale hlavně se moc mluvilo a to většinou jen v podobě chvástání, pýchy, nadutosti a ignoranství. Tenhle díl snad neměl žádnou veselou část, když pomineme úplný závěr. Všechno bylo takové ponuré, nové postavy zcela ploché a herní prostředí úplně obyčejné. Co se mi líbilo, byla existence minecraftího sportu - spleefu, neboli podkopávané, kterého jsem se v originále něco nahrál (a nikdy nevyhrál). Jako výjimka, co se týče vtipnosti, byla rolička Reubena, který zde ale vystupoval jako jakýsi zhulený chlápek :)

Velmi pamětihodný byl samotný konec, člověk se s celou partou něco nahrál (hru jsem hrál cca měsíc) a v takové chvíli je těžké dát hře sbohem. Před začátkem hraní jsem od hry čekal tak maximálně průměrné hraní a vtipné využití Minecraftu v příběhu, ale dostal jsem mnohem, mnohem víc. Hraní bylo určitě nadprůměrné, příběh velmi košatý a variabilní, postavy většinou slušně napsané i využité, vkusné střídání akčních, explorativních a "pohodových" částí a hlavně neotřelé zpracování Minecraftu a jeho zákonitostí a reálií. Snad si někdy zahraju i druhou sezónu, protože jak je v Minecraftu zvykem, tak v něm každý konec znamená jen pokračování, či nový začátek.

Pro: poslední díl, sport, zhulenec, emoční zakončení

Proti: téměř nic nového, nesympatické postavy, ponurost

Zakončení první série zavede hráče až k setkání s dávnými staviteli. Tentokráte ve stylu Hunger Games křížený se Spartakem. Jako námět to zní hodně fajn, bohužel je epizoda víc ukecaná, než by bylo zdrávo, a většina slibů je planých. Pokud se těšíte na několik super "gladiátorských" her, asi budete zklamaní, stejně tak finálem, které ani zdaleka není tak grandiózní, jak se nabízí. Je to škoda, zvláště když došlo ke spojení všech postav, které v předchozích dvou epizodách chyběly. Epizoda tak zůstává nevyužitá, opět krátká a bez řádného zakončení a u voleb pocítíte ještě výrazněji, že nemají žádný vliv. No, i tak jsem zvědavý na druhou sérii.

Pro: Námět, souboje, alespoň těch pár her

Proti: Nedotaženost, finále, délka, nevyužitý potenciál