Minecraft: Story Mode - Episode 7: Access Denied

16.12.2016
22.08.2017

Cestování prostřednictvím The Portal Networku je zase o něco bezpečnější. Psychopatický The White Pumpkin počítal, až se přepočítal. Na vlastní kůži poznal, jak funguje karma.

TNOotS jde opět o dům dál. O další zářez do výčtu potenciálních záporáků se totiž hlásí nově vyvstalý nepřítel.

Příběh sedmého dějství pro změnu zabrušuje do žánru science fiction. Vydáváme se na trip do horké pouště "Mesa Biome" za zkonfiskováním důležité relikvie patřící cechu The Old Builders – "Redstone Heart". Bude nás to ale stát hodně úsilí. Nejdříve je potřeba nějakým způsobem zlomit nenávistný postoj místních, jež žijí v područí démonické umělé inteligence jménem PAMA (Prototype Autonomous Management Agent). Každá zotročená bytost nyní skáče, jak ona píská.

Někdo jí to musí zarazit!

Další epizoda a další úplně jiné zážitky, já mám tu hru rád čím dál tím víc, nakonec z toho snad bude moje guilty pleasure :D Skvělé úvodní titulky s návštěvou mnoha světů, kde se hrdinům moc nelíbilo, ale vždy se dostali zpět. No a pak nový "poušťní svět", kde už na první pohled nebylo něco v pořádku. No a ona to byla umělá inteligence ovládající veškerý život (a nemrtvot, nebo jak se říká "životu" nemrtvých?). PAMA, jak zněla její zkratka, byla taková klišé bytost, jak je známe z mnohých filmů, ale zároveň byla i plná vtipných hlášek a překvapivě chytrých myšlenek. Dokonce mi přišlo, že byla přístupná pro desetiletého hráče, nebo i pro nějakého staršího vzdělance, prostě velmi dobře vybalancovaná.

Samotný příběh se samozřejmě točil kolem záchrany světa a společnosti, jak už to v podobných scénářích bývá. Pěkně to všechno odsýpalo a je to vlastně první epizoda, kterou jsem odehrál na jeden zátah (ty minulé byly často na zátahy dva, s přestávkou na svačinu). Ne, nebyl to nejsilnější příběh v rámci této tematiky, ale byl dobře vyprávěn, akčnější momenty střídaly ty odpočinkovější a QTE byly tentokrát skoro vždy vhodně zakomponovány do aktuální situace.

Jsem zvědav, jak to celé v příští epizodě skončí, ale už teď vím, že se budu dobře bavit a bude to fajn zážitek.

Pro: skvělý začátek, PAMA, převtělování, akční pasáže

Proti: klišé momenty, úplně mi nesedla postava stvořitelky

Umělá inteligence posedla svět navštívený Kamenným řádem. Zpočátku to zní jako hrozné klišé a ve výsledku to je hrozné klišé. Oproti předchozí epizodě o poznání slabší příběh, postavy prakticky o ničem, vyústění ucházející, ale navnazující na poslední epizodu, a otravný dabing PAMY. Nicméně i tak musím pochválit některé nápady, setkání s pradávným stavitelem, využití lektvarů a "souboje". Ve výsledku se ale jedná o jednu z těch slabších epizod, u nichž nemusíte příliš přemýšlet, a slouží spíše pro odreagování.

Pro: Nový svět, souboje, vtipy, některé nápady

Proti: Klišé, mdlý příběh, otravný dabing PAMY