Minecraft: Story Mode - Episode 6: A Portal to Mystery

16.12.2016
22.08.2017

Sky City čeká odchod z nadýchaných obláčků do vod pozemské reality. The Founder a odbojník Milo musí najít – chtějí-li s novým Sky City opět dosáhnout velmocenského civilizačního náskoku – konsensus mezi demokratickými idejemi a Orwellovskou legislativou, který vyhoví všem, nebo alespoň většině.

Je načase TNOotS posunout zase o kousek dál.

6. epizoda "A Portal to Mystery" bude tentokrát noční, vraždplná jízda s detektivní zápletkou ve stylu Agathy Christie. Jessein(ho) gang se ocitá v luxusním sídle, lijákem a zombiemi odříznutém od zbytku světa, kamž byla písemnými pozvánkami také sezvána vlivná šestičlenná skupina celebrit – YouTuberů. U večeře se dozvídáme děsivou pravdu o tom, proč jsme sem byli povoláni. Krátce poté začnou vyhasínat životy, jeden po druhém.

Jen těžko lze odhadnout, kdy a kde vrah udeří příště. Kdo se skrývá za maskou The White Pumpkina?

Tahle herní série mě nepřestává udivovat. Čekal jsem obyčejnou hru, která neurazí, ale ani nenadchne a dostal jsem něco lepšího. Samozřejmě, nejedná se o žádný herní klenot, ale je to příjemný seriál na večerní hraní se zajímavým příběhem. Poté, co skončil rozmáchlý děj prvních 4 epizod a minulé pěkné jednohubce, přineslo tohle pokračování opět neotřelou věc - vyvražďovací detektivku v prostředí Minecraftu, na první pohled to do sebe moc nepasuje, ale opak je pravdou a hrálo se to jedna báseň.

Obrovský tajemný dům plný pastí a v něm opravdu hodně postav, nevím přesně kolik, asi něco kolem 12 (i s tou naší partou). To byl celkem problém, protože během necelých 2 hodin hraní jsem nebyl schopen se je nějak naučit, natož si k nim vytvořit nějaký vztah, takže mi jejich osudy byly relativně lhostejné. Nicméně, vyšetřování bylo vedené dobře a postupně jsem zužoval okruh podezřelých. Ale nakonec jsem stejně nebyl schopen vraha usvědčit, protože se mi prostě všechny ty jména pořád pletly, takže jsem vybral špatné důkazy.

Konec byl plný zvratů, ale scénaristicky dobře zvládnutý. Navíc se opět objevilo pár zatím neviděných minecraftích reálií (líbí se mi, že je hra dávkuje pěkně postupně). Nová epizoda má nastavenou laťku celkem vysoko, tak jsem zvědav, co v ní bude za téma a jak bude pokračovat příběh.

Pro: detektivní vyvražďovačka, starý dům plný záhad, vtipné osudy nových postav

Proti: nových postav je příliš a není možné se je naučit, nebo si k nim vytvořit vztah, zbytečně moc zombií a koček

Minecraft epizoda ve stylu Agathy Christie? Zajímavé, ale proč ne?

Tato epizoda je silně inspirována jednou z knih slavné spisovatelky, a překvapivě to funguje. Příběh dává smysl, je poutavý a má několik zajímavých zvratů. To celé přetavené do Minecraft podoby. Jediná škoda epizody tkví v její délce, kdy se sice nezačnete nudit, ale zároveň je zde na poměry detektivky poměrně málo úmrtí postav a hlavně hlubší vžití do nich, takže nějaké výraznější emoce nečekejte. To mi docela činilo i problém při vyšetřování, kdy jsem vlastně neměl tucha, koho přesně obviňuji, protože jsem si ta jména nebyl schopen skoro až do konce epizody zapamatovat, a když už se je tak nějak naučil, tak epizoda skončila. Na druhé straně musím pochválit její zakončení, které bylo docela fajn, byť už jsem tak nějak v půlce epizody tušil, kdo vrahem nakonec bude, tak to zajímavě celé vygradovalo.

Pro: Detektivní téma, role detektiva, zápletka, vyústění, prostředí, pasti, výslechy, atmosféra

Proti: Zapomenutíhodné postavy, délka, mohlo by být více částí o vyšetřování