Minecraft: Story Mode - Episode 3: The Last Place You Look

16.12.2016
22.08.2017

Nesourodí, rozhádaní, neschopni se domluvit, tak takhle to nyní vypadá v Jesseině(ho) týmu. Žabomyší války mezi Olivií × Axelem a Ellegaard × Magnusem se prohlubují. Družina se rozděluje a jen pevné ideje s důvěryhodnou vizí ji mohou znovu vyspravit.

The Wither Storm se neústupně blíží, hysterčíme téměř apokalypticky a oprávněně. Máme ale plán, jak všechno urovnat – jediné, co potřebujeme, je pomoc od Sorena the Architecta. Sorenův palác však pro nezasvěceného představuje nepřehledné, bludištní katakomby plné početných Endermeních hord a pastí. Nevíme, kam se dřív podívat, kde zabočit a kudy případně utéct.

Dokážeme se proplést tímto podzemním hlavolamem, nebo zabloudíme? Co má Soren za lubem tentokrát?

Další epizoda, další zážitky. Tentokrát byl nejakčnější částí hned začátek hry, takže se do toho člověk ponořil. Ale už vyplouvají na povrch první stereotypy, kdy během epizody na několika místech se přátelé jen rozmístí po obrazovce a je na hráči, aby je obešel a prohodil pár vět. Interakce s prostředím je ale velmi málo, daleko míň, než v jiných TT hrách, co jsem už vyzkoušel.

No nevadí, tenhle herní seriál je hlavně o příběhu z prostředí Minecraftu a v tomhle ohledu je to pořád v pohodě. Po čase jsem se podíval zase do Endu a bylo to tam fajn. I ten experiment s Endermany byl pěkně provedený, byl v něm humor i napětí. Konec epizody se chvíli tvářil jako konec celé hry, ale všechno bylo trochu jinak. Oceňuji i jeden velmi silný moment, smrt jedné postavy, popravdě jsem to moc nečekal.

Série je fajn na večerní hraní. Tak třeba zase zítra si dám další epizodu.

Pro: začáteční adrenalin, Endermani, Reubenův vtip, silný moment na konci

Proti: stereotypní prokecávání postav, velmi malá interakce s okolím, občas zbytečné komentáře očividného dění