Minecraft: Story Mode - Episode 2: Assembly Required

16.12.2016
22.08.2017

EnderCon jsme bohužel zase projeli na plné čáře. Štěstěna se k nám opět obrátila zády. Všeprostupující rutina, předvídatelnost každodenního života a konformita, z níž se bojíme vybočit, se Jesse(mu) v předešlé epizodě už začala zajídat. Uvědomil/a si, že žije jen jednou. Shodou (ne)šťastných náhod se přimotává k dobrodružství mamutích rozměrů, o jakém se mu/jí dosud ani nesnilo.

Ve druhé části hrůzu nahánějící The Wither Storm již závratným tempem uhání po svých kolejích a nemilosrdně devastuje vše, co mu přijde do cesty. Přestože zkušený Gabriel the Warrior nasadí veškerý svůj um a schopnosti, jeho síly na temného netvora nestačí.

Před Jesse(m) stojí nová výzva – znovu sjednotit a namotivovat rozprášené a rozhádané hrdiny The Order of the Stone. Najdou Soren the Architect, Magnus the Rogue a Ellegaard the Redstone Engineer společnou řeč? Budou schopni týmové práce?

Druhá epizoda už měla takový ucelenější děj, nebo jsem si na styl vyprávění už zvyknul, těžko říct. Skvělé jsou úvodní titulky, které jako v prvním díle pěkně představují prostředí, to je jeden z kladů epizodický her ;) Městečko Boomtown bylo celkem dobře vybalancováno a prvky parkuru byly fajn (ač to samozřejmě ten TellTale engine moc nepodporuje). Tahákem epizody byl asi turnaj s místním šampionem, sice to na mě pořád působilo, jako nějaká bitva dětí na warez serveru, ale už jsem se to snažil nazírat optikou této herní série a ne originálního Minecraftu, takže to nakonec provedením i zasazením do příběhu bylo dobré.

Děj už celkem pokročil a podařilo se nashromáždit už dost početnou skupinu zachránců světa, ale už jsem se v tom množství postav malinko ztrácel, takže doufám, že buď někdo umře či odejde, nebo už nikdo nepřibude. Uvidíme.

Fun fact: Zombie ve hře se nepohybují jako v originálu hry, ale jako zombie z Walking Dead herních sérií :)

Pro: úvodní titulky, turnaj, vztahy mezi postavami, příběh se rozjíždí

Proti: občas moc "cool" hlášky a scény, nefunkční statistiky