Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@jurajjanosik (24.07.2021 23:44): Aha, zajímavý, já spouštím hru přes Uplay a Uplay i Heroes se sputí normálně, bez hesla. Teda občas tovyždauje takový to dvoufázový ověřování, protože jsem si smazal tu mobilní aplikace, ale to je fakt jednou za čas..

Jinak mám docela silnou sestavu, takže hra jede docela v pohodě, ale s optimalizací byly problémy i dřív. Hra na tom holt není úplně nejlíp a ještě jeden patch by jí vyloženě prospěl.

Nebo zkus už značně vyladěnější a optimalizovanější Heroes VII.
@player (11.09.2015 21:38): Nemusíš si hlídat doly. A jinak... No je to takové jednodušší na management. Méně možností a voleb, ale zase to působí víc konzistentně. Mě se třeba kampaň za nekromanty hrála hodně dobře. H6 je docela dobrý příklad zjednodušování her, aniž by to samotnému settingu původních Heroesů nějak ubližovalo.
Zajímali by mě dvě věci.
V čem jsou Heroes VI jiný než Heroes V?
Co je na šestkách lepšího než na pětkách?
@montana (21.04.2015 16:43): DLC, USB, komix.. Jedine, co jsem vyuzil z edice VI bylo tricko a zbytek hodil pryc.

A taky mě sralo a to doslova, že ty kampaně byly přeházené, že se museli hrát v nějakém pořadí a já si to přečetl až někde na forum. Protože mi ten příběh moc nedával smysl :D.. Jsme si říkal, co to je za utržky. a pak ctu...
Nenapadny pruzkum trhu! Jaky darek by se vam libil k Heroes VII, kdyz pomineme ty bezny veci jako tricka, steelbooky, klicenky atd.?

K šestce jsme měli malou figurku Kenshi.
@player (22.06.2014 11:31): hele ja jsem hrál od jedničky Heroesy a nezklamaly mě žádný...šestky možná nejslabší, ale to jen když šťouráš do soubojového sytému...některý věci jsou tam maličko nedotažený...ale bavily mě...
btw. závěrečný bosse jsem sejmul s jednou jednotkou...jen kouzlením:) se chci pochlubit
Říkal jsem si, že když jsem hrál Heroes trojky,čtyřky a pětky mohl bych zkusit i šestky. Obávám se ale že budu zkamaný. Slyšel jsem, že hodně zredukovali druhy suroviny a třeba tam některé hrady jako elfové nebo mágové chybí. Také honocení hry tady na DH není nějaké oslnivé. Mohl by jste mi říct jak vám Heroes VI. připadá? Někteří tady píšou že je prý zklamala. Zajmalo by mě proč.
Dotaz - když si koupím tu hru na Steamu, bude se to hrát přes Steamworks nebo se taky bude instalovat uPlay nebo jak se ten xindl jmenuje?
Jen tak pro info- ten ubisoftí U-play autoupdate je nějaký posratý a updatuje hru pouze na verzi 1.8, přičemž nejnovější je 2.1.1 (nejdříve je třeba nainstalovat ručně 2.1.0, poté 2.1.1). Ty už naštěstí opravují bug s Nvidia ovladači, kdy hra často zamrzá při návštěvě města či při startu boje (to se dá sice vyřešit downgradováním na starší verzi, ale není to příliš košér řešení).

Je možné, že na Steamu je to opravené a hra se ihned stáhne v nejnovější verzi, nicméně krabicové verze to vyřešené nemají.

Meh, zase půlka dne v tahu:/.
Eh, Hot Seat vskutku nelze hrát v offline modu, nebo jsme jen byli tak neschopní?
Hraju u člověka, který má sice originálku, nicméně mu v ní nefunguje online mod (story s podporou je mimořádně trololo), takže to bylo vyřešeno, hm, operativně. Akorát by mě zajímalo, pokud to skutečně funguje jen v online modu, k čemu sakra člověk potřebuje být online, aby si zahrál ve dvou na jednom počítači.
prosím vás conflux jel - jede bez problémů?
a hrajete-li online, tak když hrajete dobře, třeba několik bitev bez ztráty jednotky apod., tak dostáváte bonusy ke statistikám že?
Nový vodní národ Nag :) Já bych spíš řekl starý národ Nagů obšlehnutý z Warcraftů III. Frozen Throne. Že se Ubisoft nestydí takhle kopírovat z jiných her.
Velmi se mi pozdává grafika. Zvláště oproti minulému dílu. A příjemně mě překvapila frakce Sanctuary (zase nějaká novinka). Jen škoda, že z toho tvůrci neměli šanci vytřískat více, jelikož ten základní koncept HoMaM nezastarává.
Taky vám přijdů ty DLC do HOMAM VI tak směšné v porovnání s datadiskama k HOMAM V s novýma rasama alternativníma upgradama?
@Matthew.J (16.08.2012 16:19): jo tak tydle animace, když člověk chvilku na bojišti nic nedělá jsou úplně na píču.Akorát kazej atmosféru.Docela mě rozčilovaly...
ale dát to jako informační videjko ke hře mí příjde dobrý
@Say (05.06.2012 12:08): Moc pěkný. Na druhou stranu je pravda, že pohádka o trvanlivé sérii Heroes s relativně vysokou laťkou kvality byla už příliš dlouhá. Počítám, že další studio, které si Ubi najme, udělá ze hry pexeso.
@Say (04.06.2012 23:13): Od dob recenzí Falloutu 3 rozhodně ne. Ale občas se jim podaří vystihnout nějaký ten prvek či moment ze hry. Já už ani v zásadě nové hry nijak zvlášť nekupuju. Spíš prověřené starší tituly v edicích za rozumnou cenu. Takhle jsem si pořídil v únoru Bioshock a už se nemůžu dočkat, až si ho třeba i zahraju.
@Sinister (04.06.2012 22:29): Andělé ani moc nevím, ale upíři už ne. Mě se ty jednotky celkově líbily mnohem víc. Black Hole mají smysl pro detail, to jde cítit na každém kroku.

Ale zase na takové kampaně, kde by ses musel spoléhat na speciální dovednosti jednotek/hrdinů tu bohužel nejsou. Na druhou stranu když to budeš hrát bezhlavě, moc daleko se nedostaneš.
@Say (04.06.2012 22:18): Nejlepší ve trojce byla ta mise za Necropolis, kdes musel bránit hrad před nájezdy, neměls prakticky suroviny a musel ses spolehnout na upíry a schopnost nekromancie. To byla lahoda! Jednoznačně nejlepší mise, co jsem v sérii Heroes potkal.
Takže chápu to správně, že šestka je jen vylepšená pětka bez nějakých zvláštních inovací? V tom případě by to nemuselo být zlé... Mimochodem, andělé a upíři stále vypadají jakoby utekli z mangy?
@Sinister (04.06.2012 21:57): Pokud to hrát, tak rozhodně ne kvůli příběhu, který je naprosto děsný. Jako hlavní klad bych považoval důraz na gameplay. A poučení z nedostatků pětky, kde přechod na 3D způsoboval dost zádrhelů a zmatků. Šestka se hraje tak nějak sama a baví.

Před chvíli jsem si dal první nekromantskou kampaň H3, nějak jsem zapomněl na časový limit a pak se velice divil, proč po vyčištění mapy mě to nechce poslat dál=D
@Say (04.06.2012 20:27): Tak v pětce jim to oživování proti trojce mohutně stáhli, pořád se z toho dá leccos vytřískat (obzvlášť ten hrdina aka špičatej duch), ale třeba upíři hodně zeslábli (kromě toho měli, stejně jako andělé, zcela odporný a nevkusný look).

Má mimochodem smysl hrát šestku? Heroes hraju víceméně jen kvůli skirmish a hotseatu. Kampaně mě nikdy moc nebavily (teda v trojce jo, ale vždycky to bylo strašně na dlouho; v pětce byl příběh jak po lobotomii mozku).