@SilentWolf (09.02.2023 13:07): jo Wildlands byla láska na první pohled. Ale tam mám podle mě jednu objektivní příčinu a to je prostě ta, že je to čistej gameplay. Žádný cutscény. Prostě sedneš a hraješ jak chceš, přijdeš odkud chceš, hraješ misi jak chceš.

Spíš takovej Far Cry 5 mě bavil až příliš a tam k tomu není žádný racionální důvod :D
Nevím jakým způsobem to mají patentové, když v XCOM 2 War of the Chosen to bylo podobně použité. Zbytečnost to není, ta hra byla tupost už podle videí, nečekal jsem od toho nic, ale když to člověk zapl na chvilku a vyčistil jedno město, bylo to fajn. A hodně díky tomu nemesis systému. Na konzolích byl jen údajně dost osekaný. (Oprava - na starých konzolích, tj. PS3 atd).

@Walome (08.02.2023 21:26): podle mě máš podobný vztah s Ghost Recon: Wildlands jako já s touto hrou. To je právě fajn jak každého baví jiná blbost. :D A člověk ani přesně nedokáže říct proč.
@S4TW (08.02.2023 15:47): To je výstižné, Nemesis systém = Fajn zbytečnost. Jen tenkrát při vydání hry by z toho vývojáři neměli radost, ti o tom mluvili jako o novince, která změní herní svět nebo si to mysleli.
Dnes by to dali za pravdu :D
Ja zkoušel hrát oba díly a ačkoliv ten druhy byl výrazně zajímavější tak mne stejně moc nebavil, takže Walome +1 :)
Mě teda hra nevadila, ale ten nemesis systém mi přijde jako fajn zbytečnost, moc nechápu, proč to všichni tak adorují :)
@Walome (08.02.2023 07:00): Neboj o nic jsi nepřišel, na papíře je hezky ale ve hře nic moc nezmění. Buď je stejně všechny pozabíjíš a je ti jedno jestli má tu a tu hodnost, stejně musíš všechny zabít, nebo pro tam nasadíš svého z otročeného skřeta, jen kvůli tomu abys dostal achievement.
@SilentWolf (07.02.2023 23:09): jo cetl jsem o nem, chvili jsem premyslel ze bych to zkusil dohrat aspon k nemu, ale jelikoz mi nesedlo ve hre vubec nic tak jsem to proste odinstaloval. Ale ano nemesis system zni aspon trochu originalne.
@Red (07.02.2023 21:39): na mě taky, ale zkusil jsem to v rámci ps plus protože hype. A meh.

A teda je to hodně jak Mad Max (ale ten mě paradoxně celkem baví, to má aspoň specifickou atmosféru).
@M.a.t.t. (15.05.2021 17:13): hele, jako asi jsem, relativne... 3x jsem cetl lotra a jednou ostatni knihy ze sveta... filmy videl nespocetnekrat... ale zase si prd pamatuji a me vetsinou nejake upraveni loru pro potreby daneho media mi nevadi... tohle jsem nikdy moc nezral...
@S4TW (15.05.2021 16:48): Ak si veľký fanúšik LOTRa, o to viac by ti mali byť do očí niektoré nezmysly v lore s ktorými prišiel Shadow of War. Teda, nieže by bol v tomto Shadow of Mordor bez viny. :D
@S4TW (15.05.2021 15:56): Za mě největší mínus je velikost těch tří (dvou) map. Ani se neobtěžovali nám dát nové lokace v DLC. To si tak hrajem za Celerbramboru budující armádu proti sauronovi, ale jsme v dvěstě metrech čtverečních velké mapě jako později Talion... :)
@Gordon (15.05.2021 15:36): tak super, ta hra neměla moc daleko k fakt dobré hře, ale prostě má moc menších nedostatků... především docela nudné prostředí (sakra je svět LOTRa), poměrně lehce zvládnutelné mechaniky, čili po 5 hodinách je to hrozná zívačka a klidně bych se nebál trochu větší variabilitě plnění úkolů a větvení questů a tak, prostě víc RPG :)... navíc je poměrně i krátká, splnil jsem všechny úkoly a dostal jsem se stěží na 20 hodin (ale kdyby to znamenalo dělat pořád to samé dál, tak asi dobrý těch 20...)... i ten hlavní příběh mohl být rozhodně delší, sám o sobě nezabral snad ani 10 hodin...
Nakonec vůbec ne špatná hra, ale po pár hodinách dost repetetivní a jednoduchá. Příběh fajn, lore parádní, trochu nudnější prostředí po pár hodinách... Nejvíc mě asi bavil hlavní příběh, protože byl dost fajn, pak ještě budování vlastní armády Skurutů :)... Teď jdu na DLC, jak je na tom pokračování? Lepší/horší/stejné?
@Gordon (30.04.2021 15:19): už si je dávám docela na pána, začátek je krušný, ale po otevření některých schopností je to už celkem sranda... trochu repetetivní to začíná být, ale hra nevypadá, že by byla nějak moc dlouhá, navíc teď přišla změna lokace, která je po vizuální stránce mnohem zajímavější, takže si to rád dohraji, pak ta DLC a někdy v budoucnu dvojku :)
@SilentWolf (30.04.2021 10:13): jo, já jsem se rozhodl táhnout to teď přes hlavní kampaň a trochu se vyskyllit, navíc si nejsem jistý, jestli už vím, jak používat jednotlivé schopnosti, trochu se ještě otrkávám, jen mě prostě překvapilo, jak hra hráče vhodí do světa a člověk se musí trochu prát, na dnešní poměry poměrně neobvyklý přístup a zrovna od této značky jsem to úplně nečekal :)
@S4TW (30.04.2021 10:06): někteří jsou fakt těžcí. A myslím že je záměr, že každý hráč bude mít minimálně jednu svou takovou nenáviděnou nemesis. A je tam dokonce taková featurka, že jedna z nich se objeví i v případném pokračování, pokud má hráč sejv.

Je to holt náhodně generované a ano, ty jedy jsou svinstvo. Takže pokud je tam nějaký takový boss, tak tam jsou myslím možnosti jak ho sabotovat. Ale už se mi ty vzpomínky mísí z dvojkou. :D

Ale vzpomněl jsem si na frustraci Angry Joa https://www.youtube.com/watch?v=rmfNQp3f-FI&ab_channel=AngryJoeShow
Ten pocit zadostiučinění je nakonec právě o to lepší. Proto to nehroť a užívej! :D
@SilentWolf (30.04.2021 10:00): no, teď je to na mě zbytečně moc, včera jsem se mořil hodinu s jedním bossem, ale vždycky tam přiběhlo dalších 5 a prostě jsem to nedal ani po té hodině (vybil jsem asi 5 jiných bossů, ale toho "side questového" ne), tak jsem šel na hlavní příběh a to bylo úplně na pohodičku :D.
Ty jo, ze začátku mi ta hra přijde docela těžká, vždy si vyšlápnu na nějakého bosse a najednou jich je kolem 5-6 dalších a já jsem v podstatě bez šance. Chytnu otravu, HP na low, než jednoho umlátím, tak to trvá... Jakože 1v1 jsou na pohodu, jakmile je jich 3 a více (bossů), tak se to moc nedá... Asi je lepší ze začátku chodit jen příběhovky a na ty vedlejšáky se zaměřit, až se trochu vyskilluji a vyexpím?
@Strady (24.11.2018 11:54): Ale pokojne mohli, veď na to tie tagy sú :) Keby som o tomto príbehovom zvrate nevedel, naštvalo by ma, že sa o ňom dozviem takto z komentáru.

Než sa mi to rozležalo v hlave, čo myslíš tým "tento odstavec nečítajte", už som to mal dávno prečítané :)
Tak první DLC to mu dává dost na prdel. Potiché roztrhání šelmou na kusy :))
Je to megasračka a nikdy nepochopím že to mělo takový úspěch. Aspoň že u dvojky už to došlo víc lidem.
@Strady (18.11.2018 14:08): Ne, tohle právě naopak pro skalní fanoušky vůbec není. Ani jako skalního fanouška mě to nebavilo, popravdě spíš znechutilo. Moc společného to, až na pár postav, s filmy nebo nedejbože knihami nemá. Jinak teda souhlas se vším, co tu bylo řečeno. Zdlouhavé a tuhé souboje, nezáživné prostředí i mise, težkopádný stealth, pro mě úplně zbytečný nemesis systém a nulová motivace to vůbec hrát. I ta zápletka ohledně "vtělení" mi přijde úplně pitomá a otravná (ty zářící věže wtf). Přijde mi, že je tam všechno špatně a to i navzdory jinak vlastně docela sebejisté tříáčkové prezentaci. Asi mi to ale prostě jen nesedlo, od hry na motivy Pána prstenů jsem čekal v první řadě trochu něco jiného...
@USER47 (18.11.2018 13:54): Pravě, že Mad Max je libová záležitost proti tomuhle. Přesně jak píšeš respawn všeho je úplně pitomej a Nemesis jako by nebyl, vůbec ho nepoužívám. Když už se někým dostanu do křížku, tak se tam objeví nějaký ten šašek, stejně použiji taktiku stealth a je po něm.
A co se týče grafiky oproti Maxovi, tak tohle je bída z nouzí dohromady. Všechno vypadá stejně. Vidím to podobně 50% - 60% víc to nebude.
Mě zajímalo co na to říkají fanoušci Pána prstenu? Mě to přijde, že to může jen pro skalní fanoušky nebo nevím.
Pokud jde o hry zaměřený na batmanovskej melee combat, Mad Max je podle mě mnohem lepší, mimochodem.
Jo, taky mě to moc neuchvátilo a vydržel jsem u toho jen pár hodin. Soubojovej systém mi nevadil, tyhle batmanovský hry mám rád, ale spíš všechno okolo bylo dost meh.

Nejhorší byl pro mě ten konstantní respawn všeho. Tolik vychvalovanej nemesis systém mi taky nepřijde jako takový terno, protože jen přidává k dojmu, že nic, co člověk udělá, nemá žádný důsledky. Zabijete jednoho minibosse, za minutu je na jeho místě další s mírně obměněnejma atributama. Svět je totálně neměnnej a celý to ve výsledku působí jako byste jen plácali čas na cestě odnikud nikam.
Teď mi to nejvíc připomíná Assassina, stealth, prozrazení horda nepřátel, útěk a znova. To používám i na kapitány, jedině že jsou imunní vůči stealth útoku, tak přijde na řadu luk. Normálnímu boji se vyhýbám, ten vůbec nemá cenu.
@JohnCZ (17.11.2018 16:05): Přesně, ten stealth to je nátěr a soubojový systém mi přijde hrozně pomalý na tu hordu nepřátel a jejich výdrž. Čim víc to hraji tím klesají procenta. Uvidím jestli se taky dostanu na 50% :)
@Strady (17.11.2018 15:54): Též mě to vůbec nebavilo. Veškeré prvky mě spíš lezly na nervy (souboje, ovládání, stealth) a design misí je snad ještě repetitivnější, než v těch posledních non-RPG assassinech. I to prostředí je docela nuda, nehledě na to, že si to s Tolkienem solidně vytírá... podlahu.
Rozehráno a docela zklamání. Vím, že je to mix Batmana, Maxe, Tomb Raidra a všeho možného ale nějak mi to vůbec nesedí. Asi nejsem cílovka.
@Strady (06.02.2018 10:53): Ta situace ohledně grafik se určitě změní, ale záleží na tom, za jak dlouho chceš, aby se to změnilo nebo kdy chceš pořídit nový stroj.

Jinak co se dívám, tak to není moc náročné teda. GTX 650, která mi nedávala žádnou hru už okolo roku 2015 tadytohle zvládá nad 40 fps v poměrně vysokém rozlišení, takže bys to mohl dávat v pohodě. Dvojka už je podstatně více náročná a té dává zabrat stejným způsobem GTX 1060. I když tam jsem to sledoval v ultra nastavení.
Při tom bordelu na trhu s grafikama je už na místě otázka, zda nepořídit konzoli, PS4 Pro nebo XBOX One X. Já mám Shadow na XBOX, goldku koupenou v akci na xzone a grafika je prostě perfektní a nemusím se bát propadů. A v tý akci mne to stálo 2 tisíce (goldka normálně stojí přes tři, 2 600 na PC). A sám jsem překvepenej jak dobře to vypadá, vyhlazování, plynulost, všechno.
Jako srovnatelné PC s tím, jak to běží na XOX stojí teda nehorázně víc a díky situaci s grafikama je to o hooodně víc. Ještě před vánoci jsem byl PC master, teď už bych byl v hodnocení konzolí setsakra opatrný.
@Strady (05.02.2018 10:44): Co jsem četl, tak hlavně grafiky jsou dost nedostupné anebo za přemrštěné ceny, takže teď se opravdu nevyplatí nový comp, ale myslím, že za chvíli se situace uklidní a pak by nebyl problém, ne? Samozřejmě záleží na tvých osobních záležitostech, ale teď to beru spíše tak celkově všeobecně.

Co se týče ostatních komponentů, tak tam by podle mě problém neměl být. Sice byla aféra kolem intelu, ale to zase nevidím jako problém v pořízení nového compu.

Jinak ten Shadow of Mordor bude asi docela náročný podle mě. Na mé GTX 1060 to sice běží v pohodě, ale pokračování jako novinka už na té kartě klesá i na 40 fps, takže starší díl asi na tom nebude náročností o mnoho lépe a pokud máš starší počítač, tak by ty 4 GB mohly být problém. Graficky je to jako luxusní jinak a hratelnostě je to ten Batman s pár prvky navíc k nasrání viz. zmíněný respawn :-) No, celkově jsem se na rozbory nedíval, ale tohle bych si nechal na nový comp raději.
@Strady (04.02.2018 20:50): To nasere, ale zase dnes už je lepší mít 64 bit kvůli drtivé většině nových her, ne? 32 bit ani nevyužije více jak 4 GB RAM, ne? Teda pokud to nechceš brát z disku, což mně moc nevyhovuje a řekl bych, že na to je lepší SSD pak. Jak jsem to měl všechno na normálním disku, tak se mi comp ještě zpomalil, když jsem něco zkoušel u Arkham Knight.
Hra kterou instalujete, vyžaduje 64bitovou verzi systému Windows. Dík pa 46GB :)
@Strady (04.02.2018 11:04): Ty jsi to kupoval krabicovku nebo digitální? Já digitální za 80 Kč na Xzone a tam to stahování celé hry odpovídalo těm 40 GB a cosik.

Jinak s obtížností je to stejné jako Batmani. Není to těžké a volba tu není a herní mechanismy stejné. Jen mě tu více sral ten respawn, že ti tu nabíhají orci jak střelení, zatímco v Batmanovi máš určitý počet nepřátel a ty prostě porubeš. Takže ze startu se možná povztekáš, než si zvykneš a nedáš si pár vylepšení na rychlé likvidace apod. Pak už je to poměrně snadné.

EDIT: 3 hodiny? Tak to dneska stihneš, ne? :-D
Tak jsem si myslel, že si dnes zahraji a ono ehje stahování 46GB přijďte za 3 hodiny :)
@Strady (01.02.2018 10:01): tak ja to nehral. Ale vzhledem k tomu ze to je mainstream titul obtiznost bude pro kazdeho/volitelna. Ale nervy z oceli bych si uz dal jen za tu odvahu to vubec hrat:)
Si dej nioh nebo tak neco. Hehe
Jak je to s obtížností? Dal bych si to do výzvy bod č.5 Nervy z oceli.
AHoj, prosím o radu když spustím hru všechno mi jde úplně v pořádku, akorát mi to nezobrazuje hlavní misi na mapě.

nevíte někdo co stím???
Ty vole, ale fakt to už pripomína náhodnú kombinatoriku mien a rolí. Dúfam, že v ďalšom dieli sa šokujúco zistí, že Ústa Sauronove bol celý čas Arathorn a Éowyn sa po sithskom spôsobe stane novou kráľovnou Nazgúlov.
@kuler91 (09.09.2017 20:23): Hlavně trošku hodně pozměnili lore. Helm se Nazgulem stát nemohl, protože v té době byl už mrtvý. Takže jak Jackson zkrátil časovou osu, tak to samé asi udělali i v Monolithu. Helmův žleb byl tedy založen o několik set let později a z dobrého krále se stal padouch.
https://www.youtube.com/watch?v=2TXWdyrqFP8&t=0s - v minulosti jsem omlouval některé mikrotransakce u placených her, pořád mi nevadí např. v Overwatch apod (i když chápu jejich kritiku), ale o tam je slippery slope jsem nepochyboval.... WB po něm teda sjelo až na dno....:/
Nu což, další hra co nemusím kupovat.
"Shadow of Mordor se dějově řadí mezi události románů Hobit a Pán Prstenů, s nimiž však hru příběhově mnoho nepojí. K co nejvěrnějšímu vyobrazení reálií Středozemě tvůrcům posloužil především Tolkienův kroniku připomínající počin jménem Silmarillion."

Hele, neviem, či je to úplne najšťastnejšia formulácia, anžto Stredozem za dôb, ktorým sa Silmarillion dominantne venuje, vyzerala radikálne odlišne a neviem si nejak predstaviť, v akom smere by mohla poslúžiť pre Shadow of Mordor pre "čo najvernejšie vykreslenie reálií Stredozeme" (navyše nielen geograficky, ale keďže Silmarillion je písaný takým tým skratkovitým biblickým štýlom, tak aj atmosféricky je Pán prsteňov čo do popisov krajiny oveľa bohatší.)
Na steamu momentálně do 5.7. shadow of mordor GOTY edice(s dlc) za 3,99€. No neber to :)
@Shoggot (28.02.2017 13:18): Yep. Vlastne podobný psychologický súboj má aj krátko po vzkriesení so Sauronom (aj keď zo skrytu), keď Frodo sedí na tróne na Hore videnia a má víziu Oka, ktorej skoro podľahne a ono ho už skoro vypátra (a už sa nad ním vznáša nazgúl), ale Gandalfovi sa z nejakej hmlistej hory na poslednú chvíľu podarí odvrátiť Sauronovu pozornosť.