Metro 2033

@AiMLEzZz (09.07.2019 07:18): ten Ranger je uplne zrudnej ... fuj

naopak na rangera je to skoro i lehci, pac nepratele min vydrzi, stealth je lehkej furt stejne, ne, ze by slo o setreni munici, ale proste munice v rangeru uz vubec nedochazi ...
@Sasakr (08.07.2019 23:21): No tá hra má strašne ľahký stealth, až moc, ani zorné pole nepriateľov nie je veľké a pozornosť na zvuky a stačí zaliezť do nejakej šachty a podobne po chvíli je čistý vzduch. Teraz neviem, či máš tak malú trpezlivosť alebo to hráš na tak veľkú náročnosť alebo to nie je tvoj typ hry...
Bože ty stealth pasáže jsou vopruz. Jakmile týpka nezabijete napoprvé, okamžitě o vaší přesné lokaci ví celá stanice. A vy můžete akorát tak opakovat od posledního checkpointu a po osmé poslouchat ten samý dialog, protože nejde ručně savovat. Stealth na prd. Gun fight na prd. Animace monster směšná. Optimalizace hrozná. Celkově jsem z toho znechucenej. Už jsem letos pár her dohrál. Zpravidla mě nutily být vzhůru do dvou a druhý den být v práci grogy. Tohle ale vypínám a jdu spát.
Redux tím prý netrpí, ale já ho nevlastním. A dávat jim další peníze za to, že je původní hra zmršená... No nevím...
Tak jsem chvíli zkoušel hrát bez Vsyncu. FPS mezi 40 a 120, většinou tak 70-90 na nastavení "vysoké", tj. druhé nejvyšší (ten rozptyl je WTF) a stuttering možná nebyl tak častý, ale zase ten tearing :-( Nevím, prostě jsem už vzdal, že by snad šlo hrát plynule. Sice jsou lokace, kde ty záseky nejsou, ale většinou to prostě moc plynulý není. HDD problém není, mám SSD.

A zvětšil jsem si FOV, to výchozí je neskutečně úzký.
@ntz (03.07.2019 16:06): 4 krát slabší ? Spíš tak o necelých 20 procent. No ale pokud se bavíme výhradně o noťáckých grafárnách, tak jsme zas jinde,.že jo.

A stejně si stojím za tím, že se střední vyšší třídou roku 2012 (gtx 660) jste si zahráli metro 2033 v pohodě na vysoký detaily na 50+ fps, asi ne to úplně nejvyšší, ale tak každej se v tom nastvení trochu poštourá, když to není ideální, že jo :D Sasakr stejně píše, že má stabilní 50-60 fps a má stuttering.. jsem přesvědčen na 100 procent, že ty jeho problémy nejsou způsobeny grafárnou. Možná se mrkni jestli během hry nemáš HDD vytíženej na 100 procent.
mam notasovou 1050 a muzu potvrdit, ze mi Metro 2033 (redux) bezi vse na ultra se zapnutym phys-x a tesseleraci .. co se tyce te 660, tak kdyz se kouknes na screenshot tak muzes videt, ze v dnesni dobe je uz mnohem slabsi (4x) nez napr. moje skoro-low-end 1050ka ..
Metro 2033 je hra z roku 2010, GTX 600 série vyšla v roce 2012.. GTX 660 je samozřejmě více než dostačující na Metro 2033.
To jsem zkoušel, ale jakmile alttabnu hru a vrátím se, výkon je z nějakého důvodu znatelně nižší. Naivně ale doufám, že nějakou vyšší prioritu tomu dává windowsí herní režim, ne?

Jinak zaříznutí na 30 fps nakonec taky nepomohlo.
Mám dost odpornej stuttering a nevím co s tím. FPS osciluje mezi 50-60 (tam zaříznuto adaptabilním Vsyncem) a jsou tam každou chvíli záseky. Vypadá to odporně. Internet je plnej lidí, co na to taky nadávají, ale řešení tak nějak není. Vážně uvažuju, že to zaříznu na 30 FPS, tam pak záseky nejsou.
@Aaron_Hill (28.04.2019 21:03): Redux je o vizuále a aj o leveldizajne a vybalancovaní niektorých herných mechaník. Pôvodnú hru som nehral a na porovnanie som videl pár screenshotov, ale každý kto hral obidve verzie tvrdil, že ten redux je fakt lepší a to nielen po grafickej stránke.
@Tulareanus (28.04.2019 20:47): Tu pasáž, tedy pokud se nebude opakovat, mám za sebou. Přišla mi dost generická. Teď jsem u toho jak Bourbon dostal přes držku a já dřepím v šachtě. Asi bych vyměnil trochu akce za lepší práci s atmosférou. Dost se zatím tlačí na pilu, ale to se u akční hry dá čekat. Ta verze Redux je asi hlavně o vizuálu, že?
@Aaron_Hill (28.04.2019 20:44): Ja som najprv hral a prešiel hru, následne prečítal knihu a potom si to zahral znova na porovnanie a vo všetkých troch prípadoch som bol spokojný. Záleží na tom, čo od toho očakávaš. Hra je samozrejme akčnejšia oproti knihe, obsahuje však aj veľa mysterióznych/strašidelných pasáži, ktoré sú fajn. Celkovo bola pre mňa dostatočne pestrá. Pokiaľ si sa zatiaľ dostal? Ak si dobre pamätám, tak naozaj zábavná a zaujímavá pre mňa začala byť cca po hodine a pol cesty, keď sme sa s Bourbonom vybrali na povrch.
Právě jsem dočetl knihu a zkusil hru. Po hodince jsem mírně rozmrzelý. Zlepší se to? :)
Ahoj. Tak nevím, jestli je v rukách, ale už jsem jednou hru dohrál, ale teď mi nejde vlézt do díry ve zdi v kapitole depozitář. Ví někdo, jak na to? Pokouším se klasicky skrčit, ale je to málo, neprojdu. Díky...
Co mi říkal kamarád, tak trailer na Metro Exodus je prakticky jeden velkej spoiler na hlavní událost v knize. Takže jo, s knihou to má asi dost společného.
@Vinnie (12.01.2019 22:07): Je to převyprávění, ale ne doslovné. Hra má stejné hlavní body jako kniha, ale spoustu toho mění a opomíjí, aby to mohlo fungovat jako střílečka, takže je to ve výsledku dost odlišné. Pak už je to složitější. Metro 2034 (kniha) pokračuje vesměs samostatným příběhem, Last Light (hra) přímo navazuje na události hry. Metro 2035 (kniha) to pak míchá dohromady a spíš navazuje na Last Light. Nevím, jak to má být s Exodem, protože se snažím vyhýbat trailerům, ale mohl by vědět někdo jiný.

Rozhodně doporučuju přečíst 2033, zbytek za moc nestojí.
Je tu někdo kdo četl knihy ? Před třetím dílem si dávám opakování jedničky a dvojky a uvažuju že bych přelouskal i knihy, ale zajímalo by mě jak to vlastně je ? První hra a první kniha se jmenují Metro 2033. Hra popisuje jiné události než kniha, nebo je hra převyprávění knihy ?
@USER47 (21.07.2018 15:09): Souhlasím. Ale tak často u spousty her je to i poměrně nepoznatelné a nijak to neobtěžuje, ale třeba u toho CoD: IW to bylo extrémně nehratelné a věřím tomu, že se to objeví i u jiných her. Přesto jak říkáš je lepší stabilita při stejném počtu snímků. Ale najdou se i výjimky, kde cokoliv pod 60 znamená trhání a třeba u Crysis 3 jsem se slabším procesorem musel vsync vypnout. Pak se silnějším už se mi naopak oplatilo jej zase zapnout, bo už to jelo stabilně 60 furt. Tam byl ještě svým způsobem zvláštní problém, že i přes silnou grafiku to na ultra mělo vyšší nároky na procák, jinak to GTX 1060 stíhala v pohodě.
Vzdy je dobre si po instalaci hry zapnout Afterburner a kouknout se nejen na framerate ale i frametime (ten si nejlepe zobrazit jako graf). Vetsina her ten promenny framerate zvlada v pohode, nektere ale ne. Z vlastni zkusenosti treba Tomb Raider (2013).
Jj, ono obvykle je lepší mít nižší stabilní framerate než průměrně vyšší, ale fluktuující. Nicméně v některejch hrách se nestabilní framerate projevuje na rychlosti hry míň, v některejch víc.
@Garret (21.07.2018 15:04): Opravdu to tak u některých her je. Jak jsem u Call of Duty: IW nezapl vsync, tak hra se nehorázně škubala při změně fps ze 100 na 80 apod. Při zapnutém vsync to jelo stabilně 60 a krásně plynule. Nevím, čím to je, ale z praxe to znám také. Fraps i jiné programy mi pořád ukazovaly ty stejné hodnoty.

Jde hlavně o ty prudké změny a poklesy.
tak to jsem zvedavej jak se poprali s tim ze se to bude odehravat i venku a ne jen v metru,aby to v dobry vire jeste nejak nezkazili
ahoj,predem se omlouvam za hrubky a hacky ze je nepisu.chci se jen zeptat,koupil jsem PREMIUM GAMES.v baleni je metro 2033 redux a metro last light redux.jenze jsem parkrat slysel ze se povida jeste o jednm dilu?to bude asi ten uplne prvni tak se chci optat jestli je jeste k sehnani,ty dva uz mam dohrany.diky
Ako to mám dohrať s "dobrým koncom"? veď keď zastrelím toho temného tak sa zobudím na veži a dostanem len hlásenie že rakety boli odpálené, nemám možnosť to navádzacie zariadenie odstreliť.
@Fatality (17.08.2015 11:44): Imho je už zbytočné hrať obyč. verziu, keďže Redux nemení príbeh, len pridáva a opravuje veci. Čo som si to porovnával na videu, tak normal verzia mala nejaké bugy a asi aj iné technické nedostatky a oveľa menej skinov postáv a aj nepriateľov, takže preto sa možno sťažuješ na veci, ktoré sú asi v reduxe už všetky vyriešené. Je to v podstate "len" veľmi enhanced edícia.
@Tulareanus (17.08.2015 10:51): Hraju normal, Redux si zahraju později. Ta citlivost myši není nějak markantní, ale já jsem zvyklý jezdit na všechny strany stejně rychle, tak jsem si udělal na myši profil pro Metro. Stalker mě naopak bavil skoro ve všech aspektech, to byl hlavní důvod, proč jsem tenkrát taky Metro rozehrál :) Pamatuju si, že vždycky mě při stealthu viděli a že jsem to musel pokaždé vystřílet, jsem zvědavý, co teď při druhém hraní. FOV mi přijde nízký, celý obraz je jakoby napláclý na hráče. Ale už jsem koukal na návody, jak si poštelovat FOV, takže to taky odbyde.

Myslím, že největší problém můj je v tom, že jsem od toho čekal Stalker 2 a nemůžu se od toho oprostit.
@Fatality (17.08.2015 10:16): A hráš normal či redux? S myšou som nemal s citlivosťouo vôbec žiaden problém. Pocit zo streľby bol v podstate fajn, o dosť lepší ako napr. v Stalkerovi. Takzvané stealth pasáže som bral skôr ako také neakčné predely. Neviem, čím by mal byť FOV divný.
Když to vyšlo, tak jsem to odehrál tak do poloviny, teď si dávám opáčko před druhým dílem. Ale musím říct, že mě to ani tehdy, ani teď, nijak zvlášť nebavilo. Má to divný FOV, myš je citlivější v horizontální podobě a musím to tedy upravovat zvlášť v ovladačích, a pocit ze střelby je takový nijaký. Navíc stealth pasáže nejsou stealth. Uvidím, kam dojdu při tomhle hraní :)
@Fatality (16.08.2015 16:57): Celkovo super hra, hral som pred časom redux a dávno ma žiadna FPSka tak nebavila ako Metro, až som bol prekvapený. Super atmosféra, zábavné prestrelky a príbeh a aj zbrane boli v pohode, len by to chcelo aspoň trochu viac typov nepriateľov.
@Bodkin (30.08.2014 18:38): Tyjo nevím, ale mě co ose týče třeba HW optimalizace přišel LL engine lepší než u klasického Metra 2033, až jsem byl překvapenej, že to jelo tak parádně na mé obstarožní mašině na poladěné high detaily. Což se mě s 2033 povedlo jen při přepisování cfg souboru....
@Najlvin (30.08.2014 23:14): já to hrál na tu nejtěžší možnou obtížnost a připadalo mi to nechutně lehké (až na stupidní boje s monstry, která mi procházela tělem což je debilita z prvního metra), hodně sem procházel ve světle a stejně mě voják neviděl a čuměl na mě 5 metrů přes chodbu. Ve zkratce byl HC ranger mód lehčí než cokoliv jiného se střílením :D
Zrovna teď hraji LL (normální verzi) a nepřijde mi, že by stealth byl nějak špatnej.
V současném stavu nemohu Redux doporučit. Na 2033 to přineslo snad jen bugy a nevýhody LL enginu. Co se balancu týče je to nevybalancované a místy i odfláklé a ani nová zákoutí a tajné skrýše tomu nepomohou.
@Cobot (19.03.2014 09:59): Tady je hlavní rozdíl v tom, že na Rangera se ty zbraně chovají lépe a stačí headshot a je vymalováno, kdežto na nonRanger obtížnosti nepřátelé kulky vyloženě žerou. Takže je to v podstatě lehčí, (tedy až na to, že tě můžou taky rychleji vymlátit)

A physix (či jeho vypnutí) nějak rozhasí fyziku těl a ty pak místy dost vtipně poskakují :D
Co nejvíc žere výkon? Moje 660 to v 1920x1200 moc nedává... Je to jen blbá optimalizace nebo stačí vypnout jen jednu dvě položky...
Hello boys,
Ranger Easy a Ranger Hardcore

Jakej je rozdíl mezi těmito obtížnosti prosím? Jen HUD?
Ja som praveze vacsinu major fightov presiel na nozi, lebo som si vsugeroval stres ze je malo nabojov a tak musim za kazdu cenu setrit.

Filtre som preventivne kupoval v obchode co som neskor nelutoval.

Inac Ranger samozrejme lepsi ako ""casual"
Mě přišla hra s ranger modem lehčí protože jsem zvyklý ze stalkera střílet dost precizně a neplýtvat náboji.. teda lehčí než mi došly filtry a hru jsem nedohrál :D :D to byl onehdá asi bug že nešly sebrat filtry ze země..