Vzhledem k tomu, že je to jen hra, asi je :D Nevím, za ženský postavy ve hrách nehraju.
Jak je to s mrdanim, kdyz hraji za holku. Vsichni mi davaji kosem. S Jack uz to skoro bylo a pak byl konec hry a jeste mi umrela. Pritom moje nej postava. Pak jsem to zukusil na toho negra uz ze zoufalstvi a byla jsem na nej hodna, a on ze budeme kamaradi. No co valet se s nim, jeste to tak. No a z garrusem to taky vypadalo, ale to jsem si to nakonec rozmyslel ja. Takze nic. Neni to za chlapa jednodussi nekoho prefiknout?
Tak. Dohráno za superslušňáka proutníka, kterýmu občas ujedou nervy :-) Přežili všichni a pletky jsem stihl s Mirandou, Jack a Tali. Pro vztah jsem se nakonec rozhodl pro Tali, protože je mi sympatická asi nejvíc a také pro to, že ji máte v týmu i v ME3, tudíž pletky s dalšími ženskými postavami by mohly mít zvlášť grády :-)
@Say (19.02.2014 12:20): Tak ono je to vlastně v tom brnění docela jedno. Spíš si chci rozhodně žvýkat nehty, až se budu rozhodovat mezi romancí s Liarou a Garrusem + je to pro mě příležitost neroleplayovat sám sebe :) Takže zápornější rozhodnutí a tak :)
@Sinister (18.02.2014 10:24): Při prvním hraní jsem ji dotáhl až k romanci a to jen kvůli tomu, že mi sebrali Ashley. Když jsem se ujistil, že je napsaná v tomhle směru dost mizerně, při druhém hraní jsem zvolil přesný opak... Odměnou mi byly celkem inteligentní dialogy a docela odlišný pohled na její charakter celkově. Skoro jakoby to psal někdo úplně jiný.
@Sinister (17.02.2014 23:02): Záleží za co budeš mimozemskou rasu považovat. Myslím, že jsou určité definice, kdy zoofilie je obecně náklonost k obratlovci, který není člověkem. Na mimozemšťany zkrátka zapomínají :(
Xenofilie je tuším náklonost ke všemu cizímu, ale neřekl bych, že až v rámci erotiky či sexu.
@Gromnir (17.02.2014 22:08): Je to spíš takové muchlování a líbání se. Jinak Asarijsky fungují na jakémsi smyslovém propojení, co jim umožňuje otěhotnět prakticky s čímkoli. To jestli jde o muže, či ženu je vedlejší. Z čehož vyplývá, že moje Shepka není lesba... nanejvýše tak zoofilka :)
@Lukaskon (17.02.2014 21:59): Feministky by měli radost :). Docela by mě zajímalo to Liařino přizpůsobení se každé rase. Když máš se svou Shepkou s Liarou romanci a dojde na intimní moment před koncem to jí tam jako naroste penis o adekvátní velikosti a chuti Shepedrové?
@Gromnir (17.02.2014 21:46): To já mám problém to rozjet za muže. Ani na potřetí to nevyšlo a to jsem si říkal, že se k tomu musím dokopat. Asi si už nedovedu představit jako zachránce galaxie nikoho jiného než svou Shepku, která je navíc pokaždé takřka totožná po stránce vzhledu, vlastností i charakteru. Ale ty nové možnosti romancí tam jsou, i když mi přijde, že takový Kaindan nebo Jacob ti jsou hrou vyloženě vnucovaní a navíc jsou strašně nezaživní a nudní. Kam se hrabou na Liaru nebo Thanea :)
@Gromnir (17.02.2014 21:46): No, ani ne - v jedničce Kaidan, ve dvojce Jacob a v obou (třech) Liara :D To není zrovna výběr :D
Ale taky - jakmile dokončím, co dohrát chci, dám si to Shepardku (a překousnu ty tragické animace) - bude názorově víc vojanda, víc na všechno zpříma, vypadat bude (klasicky) jako kombinace Rihanny a Katy Perry a ráda bude mít Liaru! :D
@rikuhahl (17.02.2014 21:40): Rozhodně bych si ufonku dal. Kdyby to nebyly takový variace na Aerie z BG2 - v naivitě a adoraci Sheparda :/ Ta kočka (nepamatuju si jméno), co jí mluví Carrie Anne Moss, to už je samozřejmě jiná melodie. Koneckonců i milfka by stála za zamyšlení (tak trochu jako Jaheira) narozdíl od psychopatický vražedkyně...

@Gromnir (17.02.2014 21:41): No ona Jack je ve finále taky jinde. Není to takový neřízený berserk :)
@Gromnir (17.02.2014 21:34): A koniec dvojky závisí od viacerých faktorov. Mass Effect 2 je do veľkej miery o samotných postavách a i Zaeed či Kasumi sa ti vo finále môžu hodiť viac, ako by si možno čakal. Dokonca v tomto prípade platí, že viac postáv sa teoreticky rovná o niečo vyššej šanci na úspech ale do spoilerovania by som nezachádzal.
Proč mít vztah s člověkem, když to jde s mimozemšťanem ;) Liara a Tali jsou moje favority, navíc u Liary je výhoda, že je svolná s obojim pohlavim :)
@Gromnir (17.02.2014 21:15): Mrkni se ke mně do komentářů, všechny jsem je zhruba popsal.
Kdybych to shrnul, tak: Kasumi: Stolen Memory (protože Kasumi), Lair of the Shadow Broker (totally must have!), Leviathan (kvůli chronologii), Overlord (kvůli druhé polovině).
Na druhou stranu, plánuješ-li trojku a přenést do ní save, nainstaluj si je všechny ;)

EDIT: Co se výběru postav týče, aplikoval jsem několik kritérií:
1. Hlášky a drsnost = Zaed a Grunt (případně Grunt a Jack)
2. Vzpomínky na jedničku a vlastní sympatie = Mordin a Garrus (případně Garrus a Jack)
3. K RP hraní podle povolání hlavní postavy (infiltrátor) = Garrus a Thane (případně k jednomu z nich Legion)
4. Když jsem si chtěl při hraní maličko odpočinout = Grunt a Tali

Mirrandu ani Jacoba jsem neužíval - Jacob je ve trojce nakonec docela sympaťák a postava Mirrandy mě nikdy nijak nebavila (a popravdě - což je u heterosexuálního muže možná kacířství - po pěti minutách rozhovoru s ní mě totálně sejřily ty neustálý zoomy na její zadek) a to navzdory tomu, že předlohou a dabérkou byla Yvonne Strahovski.
@Gromnir (17.02.2014 21:15): Vzpomínám, že při výběru postav jsem při jednom hraní využíval generátor náhodných čísel :) Anebo můžeš vymyslet nějaký vlastní systém výběru, aby ti to rozmýšlení odpadlo. Nicméně v případě Zaeeda a Kasumi je myslím důležité počítat s jejich zapojením v ME3 a případně v DLC Citadel, kde mají vcelku dost prostoru. Ono vlastně každé DLC z dvojky se nějakým způsobem promítne v dalším díle, ale právě u těchto DLC s postavami je to nejvýraznější.
@M.a.t.t. (17.02.2014 20:51): Já jen aby to hraní nebylo moc přeplácaný. Už v prvním díle jsem se nemoh rozhodnout koho vzít sebou na misi a tady bych si měl přidat dva charaktery navíc. Napadá mě taková hříšná myšlenka, jestli nakonec nebude lepší si ME2 zahrát jen tak bez DLC.
Kasumi a Zaeed jsou průměrně zajímavé postavy s lehce nezáživnými misemi, které jsou maximálně iritující tím, že s nimi ani nemůžeš vést normální konverzaci, nýbrž jen klikat na předměty a poslechnout si jejich komentář.
@Gromnir (17.02.2014 17:39): Jednoznačně Lair of Shadow Broker - dlouhé, zábavné a s novými prvky. Dobrá je taky Kasumi, která přidává novou postavu + misi loajality. Když Kasumi přežije, můžeš se na ni těšit i ve trojce. Ty zbylé dvě příběhové DLC nejsou nic moc i když Arrival se věnuje Reaperům, takže pomůže trochu poodhalit události mezi ME 2 a 3.
Zdar potřeboval bych poradit jaké DLC v ME2 rozvíjí příběh nebo přidává něco co stojí za to?