Mass Effect 2: Firewalker Pack

freeware
23.03.2010 PCX360
18.01.2011 PS3
BioWare
Firewalker Pack je třetí větší stahovatelný přídavek pro akční sci-fi RPG Mass Effect 2 nabízený zdarma ke stažení, který přináší pět nových misí s obrněným vznášedlem Hammerhead v hlavní roli.

Výzkumný projekt Cerbera s krycím názvem Firewalker potkalo nějaké neštěstí a výzkumná loď MSV Rosalia přestala odpovídat. Cerberus tedy vysílá Sheparda a jeho posádku zjistit, co se stalo a pokud možno zabezpečit veškerý výzkumný materiál. Zvýšená gethská aktivita v oblasti dává tušit, že tato mise nebude zrovna procházkou růžovým sadem.

Hammerhead je experimentální důlní vznášedlo s mohutným pancéřováním, vlastním kanónem a možností krátkodobě se vznášet vysoko nad povrchem zemským, jež bude hráč ovládat až na pár výjimek po celou dobu trvání všech pěti misí bez možnosti jeho opuštění. Herní prostředí jednotlivých misí je poměrně variabilní, od zamrzlých plání, přes vulkanickou planetu, až po nebezpečné kyselinové moře.

S makem mě nejdříve líbilo zdolávat ten terén, teď jak hraju podruhé jedničku už uměním skákat a střílet s přiblížením je slušná zábava kdy…

DLC Firewalker Pack pro Mass Effect 2 mě popravdě moc nechytnul, jízda v Hammerheadu mě bavila víc v pozdějším Overlordovi. Mise je rozdělena na pět částí, každá se odehrává na jiné planetě. Jedná se o pouhý sběr dat, které vás dovedou k Protheanskému artefaktu. Tvůrci se snažili každou část mise lehce odlišit, nicméně pokaždé se jedná o arkádovou střílečku. Jednou vám klacky pod nohy hází Gethové (asi nejzábavnější část), podruhé mráz nebo třeba nestabilita planety. Nic extra zajímavého nehledejte. Desing úrovní je průměrný, příběh stojí za starou bačkoru (pokud se to příběhem dá vůbec nazvat).

Suma sumárum, v rámci Mass Effect 2 se jedná o podprůměrný quest. Hammerhead není špatný (i když Mako z jedničky mě bavilo víc, jen co jsem se ho naučil ovládat), ale chce jej využít v kvalitnějších misích.

Firewalker Pack je zadarmo, a to je největší klad. Dohraný je za půl hodinky, takže vlastně ani nezačne nudit. I tak je však zatím nejhorším z větších DLC co jsem hrál.

Pro: Zdarma, Hammerhead, dalších pár desítek minut ve fajn vesmíru

Proti: Nulový příběh, tuctový design úrovní, arkádovost, slabá hratelnost

Firewalker mi úplně poprvé představil vozítko Hammerhead a z počátku i velice zaujal. Ona takováto připomínka vozidla Mako, si mě opravdu získala v prvních bláznivých letech a skocích, jsem si ji nemohl vynachválit.
Ona také zápletka: "Po stopách tajemného Doktora a Protheanského artefaktu", působí správně atmosféricky. Ve výsledku ale již ve třetí misi ztrácí, protože tu nedochází k žádné solidnější gradaci. A myšlenka - "Super-tajemný, protheanský super-artefakt", tímto už byl děj nastavován několikrát.

Také mě nepotěšil fakt, že během misí nebyla možnost k uložení. Ano nebyly moc dlouhé ani obtížné, pokud ale hru hrajete na čtvrtou obtížnost a napotřetí skončíte v kyselině, v hráči se probouzí chuť k rozbití klávesnice.

Takže "blbnutí" s vozítkem jsem si užil, setkal jsem se ale i s negativními složkami hry a na můj v kus je tu kopa nevyužitého potenciálu.

45% - ale je to volně stažitelné..

Pro: Legrace s Hammerheadem, místy atmosféra.

Proti: Nemožnost ukládání v misích, nevyužitý potenciál.

Veľa hráčov si sťažovalo že v dvojke chýba vozidlo z jednotky, a tvorcovia ich vypočuli, avšak nedotiahli to veľmi dokonca. Jazda vo vozidle je zábavná, ale boj s ním je dosť nuda, kedže s automatickým navádzaním a veľkým dostrelom väčšinu nepriateľov vyradíte za moment.

Samotné planéty, na ktoré hráča toto DLC zavedie sú rôznrodé, ale chýba im väčšie pozadie, a až na pár datapadov veľa príbehu DLC neobsahuje. Ide skôr o akčné DLC ako o príbehové, ale keďže je zdarma, oplatí sa.

Pro: jazda, pár datapadov

Proti: boje, málo príbehu

Série poměrně nudných subquestů, které jsou dohromady svázány příběhem o jednom protheánském artefaktu.
Příběh by mohl být fajn - jen kdyby měl věci jako je začátek a konec. Nejdřív vyzvednete vznášedlo, přečtete si nějaké zprávy ve výzkumných počítačích, zjistíte, že se všechno točí kolem jakéhosi protheáského artefaktu, který najdete. Nikdy se nedozvíte proč se hledal, co uměl a ani nedostanete žádnou odměnu, která by stála za řeč.
Hratelnostně se to podobá arkádovým raketkám proti jiným raketkám mínus zábava. Opravdu, tohle DLC je nuda nudovatá.
Vzášedlo Hammerhead nic nevydrží, takže souboje jsou spíše frustrující (když vyrazíte vstříc nepřátelům) nebo nudné (když je bombardujete zdálky, kde vás jejich AI nevnímá).
Samotné létání není nijak špatné, ale docenit to je nemožné, neboť autoři jakýkoli zábavný výstup bezpečně zacpali vatou nudy.

Pro: Samotné poletování ujde.

Proti: Absence začátku a závěru příběhu, Hammerhead nic nevydrží, nedočkáme se žádné pořádné odměny za dokončení, nudné souboje, není možné ukládat.

Nebýt toho naprosto vynikajícího Hammerheadu, jednalo by se o opravdu dost slabé DLCčko. Nejsem zvyklý psát krátké komentáře, jsem z nich z nějakého důvodu nervózní, ale opravdu ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadají mě žádné zajímavější poznatky, co bych k tomu naspal. Snad jen, že design úrovní je vcelku fajn, občas i docela slušná atmosféra, nicméně nějaká důkladnější dějová linka je ta tam. Ten Hammerhead je ale fakt skvělej. Vydává fajn zvuky, dobře ovladatelnej atd. Nicméně stejně jako Zoltana i mě více bavili ty jízdy v mnohem lepším Overlordovi.

Celkově je to DLC vlastně takové nijaké. Při opětovném rozehrání původní hry už ho asi vynechám.

Pro: Hammerhead, místy atmosféra

Proti: jako DLC - "prázdné"