Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Dunemaster (29.08.2023 23:10): Musela jsem si spočítat Franka, to fakt v hlavě takové počty a statistiky nemám, tam mě to trochu zmátlo a nejdřív mi to nesedělo, protože jsem zpočátku počítala i intermezzo.

@Neelixx (30.08.2023 14:02): Zrovna ten počet mužů mi nepřišel tak podlý, jelikož mám už roky zarytý v hlavě ten Salieriho monolog "Přišli jsme o osm můžu, celý náklad a Sam se dneska ještě nepostaví na nohy!" a zdá se, že to asi jen tak nezmizí, i když už jsem Mafii pár let nehrála...
55 procent, palec dolu Primě za nepovedený kvíz. Kdo proboha má vědět o kolik mužů přišel Salieri v misi XY nebo počet kapitol, ve kterých se objeví Frank ? Fakt absolutně netuším a to jsem Mafii dohrál dokonce třikrát. Kvíz by měl testovat všeobecné znalosti na rozumné úrovni a ne mít otázky typu "Kolik hostů sedí v Luigiho baru na začátku mise Dobrou Chuť." Nutno dodat, že jsem měl taky smůlu a všechny tipované odpovědi byly špatně. :D
Ačkoliv tomu nevěřím, tak jsem taky dal za 100%. Mafii miluji, ale některé otázky jsem si nebyl vůbec jistý, třeba s tím Frankem a Sárou, kolikrát byli vidět v misích... Ale jo, jsem spokojen! :)
Já hru teda taky dohrál 3-4x, ale že bych si pamatoval, kdo kolikrát v jaké misi byl, to fakt moc ne, i když jsem to povětšinou dobře tipoval, čili 73% asi ok, když jsem hned první otázku odpověděl špatně :D
95%, 21/22. Nevěděl jsem jen v kolika misích šlo zhlédnout Franka.
Máte 50 %  správných odpovědí. :o) Z tech 50 jsem tak 3/4 tipoval :) Skoda, bejt to 55% tak by to ladilo.
73 %, ale upřímně, ty otázky na konci, v kolika misích je to či ono, to někdo z vás věděl?
Tak venku uz jsou zase teploty na nainstalovani Mafie s modem na snih. Ale koukam, ze je tech modu ve skutecnosti vic. Nejake doporuceni?
Jde v misi Smetánka dojet a zabít Morella dřív než dojede na letiště nebo než ho schodíte z mostu? Pokoušel jsem se o to s  Bolt-Throwerem, který je rychlejší než auto, co má Morello ale nejde mi to jeho auto zastavit.
Když začínáš misi Omerta tak v celém Saliériho baru sedí chlap a ženská. Střílel jsem do nich brokovnicí i coltem ale vypadá to jako by tenhle pár byl v celé hře jediný nesmrtelný.
V rámci 20 let výročí bude od prvního do pátého září steam verze Mafie zdarma 

Záložní digi verze je přeci jen pohodlnější.
Ve dvojce to bylo podstatně lepší, tak vypadlo jen pár lidí, remake byl kompletně kromě dvou herců, kteří se ale do hry přidali až mezi vydáním preview a finální verze, přičemž titulky už byly tehdy hotové. Ale ta jednička mě dlouhé roky tímto vytáčí... Prostě, zabilo by je tam napsat pár jmen navíc? :)
@BUMTARATA (09.05.2022 12:17): Není. Ani Milan Bouška jako Morello tam není. A Karel Richter je tam uveden jako Karel Rychter. Bohužel tam není uvedena většina obsazení... Takže ne, nevědělo se to. V titulcích jsou jen Tommy, Paulie, Sam, Salieri, Frank, Vincenzo, Luigi, Ralph, Lucas, Norman, Žlutý Pete a Sára, toť vše. Zbylých 20 dabérů naneštěstí ne :D
Já se prostě musím pochlubit... Naprosto zlomový okamžik – po letech beznaděje a snah o identifikaci konečně víme, kdo daboval Sergia Morella Jr.!

Byl to Vasil Fridrich... :))
@Wolverine (06.01.2022 18:51): Možná jich je více, ale já už je tam prostě nejsem dost možná schopna vidět. Tenhle rozdíl mi došel až někdy loni, stejně tak fakt, že v první misi sedí Paulie a Sam opačně. Taky jsem si toho celé roky nevšimla, ale co jsem se tak ptala, asi nejsem jediná.
V tom kostele kde je pohřeb Billyho tam je chyba dabingu. Chvilku tam někdo mluví anglicky. Co to řekl? See you in hell?
Závod na klávesnici jde blbě, to zas jo. S volantem na poprvé, s gamepadem by to asi bylo stejné (to jsem nezkoušel).

Co se týče přístavu, tam se dalo s většinou vypořádat z bezpečí náklaďáku, ne?
@Rapier (26.11.2021 22:02): Jo, to už fakt nevím, přece jen to bude tak rok a půl, co jsem to zkoušela :D Ale v GT jsem ani nestihla začít závodit, chtěla jsem mít holt celou autoškolu na 100 % :D

Občas ze srandy jezdím 1.0 závod, dokud neprohraju nebo mě to nepřestane bavit. Fakt mám ten závod ráda, je to zvláštní. A od vydání remaku si k tomu pouštím tu závodní skladbu.
@Luďa (26.11.2021 07:58): Jenže tohle mi právě nesedí. Já nikdy neholdovala závodním hrám. Mafii jsem prvně hrála v roce 2014 a v dětství jsem měla odehraných maximálně pár závodů ve Street Racing Syndicate a ještě jsme měly se sestřenicí FlatOut, ale pro nás to bylo jen o demoličním derby... A o tři roky později zajedu obávaný závod v Mafii, a ani trochu nechápu ty obavy. A vlastně dodnes se můj repertoár závodních her nerozšířil, tohle je vše. Vlastně by se dalo říct, že mým vrcholem závodních her je to Fair Play :D
Vlastně ne, když jsem si koupila PlayStation, pár hodin jsem strávila tréninkem v Gran Turismu, ale to je jinak opravdu vše. Připadá mi to prostě zvláštní :D
@Brasikona (26.11.2021 01:28): vážně jo?! Tak o tom jsem nevěděl. :) Ale vůbec se jim nedivím. Dojet závod na klávesnici bylo velmi obtížné, co si tak matně vzpomínám. Jakákoliv chyba znamenala nenapravitelnou ztrátu.

@endura (26.11.2021 05:45): já tenkrát jezdil jak tu @Luďa: zmiňuje NFS sérii. Navíc jsem závod odjel jen na klávesnici, stejně jako zmíněné NFS. Závodní hry jako takové jsem začal jezdit o hodně let později, postupně jsem přidal gamepad a letos i volant. :)

Co se Ti vlastně na Mafia nelíbí, že hodnotíš jen 40%?
Myslím si, že závod byl pro nás problém jenom když jsme byly menší a do té doby jsme hráli maximálně Need For Speed kde stačí v uvozovkách držet celý závod šipku dopředu bez brždění, sem tam zmáčknout nějaký směr. Když už člověk trochu ví, jak se chová reálné auto a hraje to na gamepadu/volantu, tak není problém. Na klávesnici je to trochu horší, člověk musí trochu simulovat ten analogový vstup rychlým mačkáním (ty povely plynu, brzdy a zatáčení mají trošku náběh, tak se rychlým střídáním zmáčknut/nezmáčknuto dá udržet nějaká "analogová" hodnota) a ne jenom držením klávesy (při brždění, zatáčení, rozjíždění,... jinak dostanete automaticky smyk, protože zmáčknutá klávesa na klávesnici = po nějakém menším náběhu je povel na max).

Dost by se mi líbila na hraní mafie klávesnice, co by měla analogový wasd a u sebe i analogový thumbstick, psal jsem o tom v Hardware a evidentně se nic takového neprodává i když by se to dalo využít u hodně her (existuje Razer Nostromo, ale nemá thumbstick, jenom digitální D-pad).
Zdejší diskuze ve mě vyvolala vzpomínky jak jsme Mafii všichni hráli (samozřejmě pirátskou kopií) a dostali se k onomu legendárnímu závodu. Kolega v práci to tenkrát nebyl schopen dohrát, tak někde sehnal save a pokračoval dál. Já to za 2 dny intenzivního ježdění dojel (o nějaké zkratce jsem tenkrát vůbec nevěděl), ale vzpomínám si, že to bylo o nervy. :) Každopádně hezký pocit satisfakce.

Až později vývojáři vydali patch pro hloupé amíky, protože prý brečeli že to nejde dojet. :)
Pro mě to jsou to všechno pohodový mise. Mnohem horší byly mise, kdy se do křížové palby mezi mnou a nepřáteli tlačili Sam a Paulie (případně ten kasař).
@CrisBenton (25.11.2021 15:51): Atmosféra dobrá, ale já fakt nesnáším to nabíhání s brokovnicemi :D Ale jak říkám – nesnáším každou misi, takže bych něco takového mohla říct k úplně každé (právě až na ty závody) :D
Ale nejhorší ze všech je přístav. Navždy.
@Ria Kon (25.11.2021 13:09): díky :) mně zatím přišla nejobtížnější ta předešlá mise kde jsem musela dát za vyučenou grázlům, co obtěžovali Tomovu holku.. Jako ten společník, co tam šel se mnou, tak se mi jen pletl pod nohy :D to bylo nadávek, než jsem se tím prokousala.
@Laurona (24.11.2021 23:21): Pokud máš málo HP na střeše, je lepší zopakovat i hotel. Když víš, jak na to, půjde ti to líp. Střecha je dost těžká a HP se dají doplnit až na konci té mise.
Musím se přiznat, že i když je toto má největší srdcovka, tak mě ta brokovnice vždy vytočila! Hlavně, takové to, když máš pumpovací brokovnici, nepřítel taky a ty ho zblízka mineš, tak si asi řekneš, že je po tobě, to se vždycky leknu! :D