Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Little Nightmares: The Depths

Little Nightmares: The Depths DLC

07.07.2017
18.05.2018
kompatibilní
77
39 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Little Nightmares The Depths je prvním stažitelným přídavkem ke hře Little Nightmares ze série tří rozšíření Secrets of the Maw.

Hlavním hrdinou není tentokrát dívenka Six ve žluté pláštěnce, ale chlapec Runaway Kid. Příběh se odehrává paralelně s událostmi původní hry. Kid se dostává do těch nejhlubších zatopených sklepení světa Maw, v nichž vládne monstrum jménem The Granny, jež se stává Kidovou noční můrou.

Hratelnost se nese v intencích původní hry a spočívá v exploraci prostředí zatopených lokací, manipulaci s předměty, řešení puzzlů využívajících interakcí s vodním prostředím a též zahrnuje skákací úseky i úniky před spáry hrozivého monstra.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Z Little Nightmares som bol po prvom prejdení úplne odvarený. Zaujímavé prostredie a dusná atmosféra robili z hry (ne)príjemný výlet do sveta našich nočných môr. Z herného hľadiska ide o pekný klon LIMBO/INSIDE, iba tých farieb je tu viacej a nie je to vôbec na škodu. Prostredie lodi Maw je ponuré aj pekné zároveň. Miestami mi grafické stvárnenie pripomínalo ani neviem prečo Machinarium.

Pri prvom hraní som to vnímal menej, ale pri druhom už som pociťoval problém trošku viac: Checkpointy a ovládanie. Nikoho nemôžem viniť za to, že sú checkpointy od seba ďalej ako v LIMBO/INSIDE, ale mohli byť aj bližšie. Unikla mi podstata zapaľovania lámp a sviečok. Myslel som si, že slúžia ako checkpointy, ale buď to tak nebolo, alebo to u mňa nefungovalo. Viac ako checkpointy ma potrápilo ovládanie. Oproti napr. Inside pribudol plnohodnotný pohyb v 3D a sem-tam to bol problém, napr. s odhadom z-kovej vzdialenosti predmetov v priestore. Našťastie len sem-tam.

Hry tohto typu sú založené na riešení (logických) problémikov a tých je v hre požehnane. Väčšina zákysov (ak nejaké budú) je založená na prehliadnutí niečoho v prostredí. Ako som sa ja potrápil pri otváraní dverí v stene a pritom do nich stačilo potlačiť. Alebo krabica, ktorú bolo nutné posunúť, aby ste sa posunuli ďalej. Tu narážam na to, že autori nie vždy dostatočne dobre pripravia hráča na hádanku. Niektoré veci prakticky vôbec nerobíte a zrazu ich na jednom mieste musíte spraviť. Je to trošku nefér, ale zase pri 1-obrazovkových miestnostiach sa to dá zvládnuť.

V hre sa dá zomrieť dosť často. Situácií, kde hráč určite najprv zomrie, aby vedel, ako problém vyriešiť, je málo, ale sú tam. Keď si hráč na všetko zvykne, tak tempo hry začne byť veľmi plynulé (až na spomenuté výnimky). Mne trvalo celý prvý akt (dokopy sú 4), než som si zvykol na ovládanie a zákonitosti sveta. Herná doba sa pohybuje okolo 2.5 - 4 hodín. Záleží od toho, či sa budete aj kochať prostredím a hľadať keramické sošky.

Na záver je nutné „zaplakať“ nad príbehom. Opäť je všetko nejasné a príbeh si môžete len domyslieť. To, že hra reflektuje konzumný spôsob života, závislosť od pekného zovňajšku (a nielen to), by som ešte pochopil, ale úplný záver, to už moja hlava neberie. Po prečítaní jedného z možných vysvetlení príbehu mi z toho vyšla variácia na snehulienku. Pani s bielou maskou na tvári je fakt drsná.

The Depths (DLC1): Oproti originálu, kde hráme za dievčatko, v The Depths hrajeme za chlapca a pohybujeme sa v oveľa nižších častiach lode Maw. Prostredie je samozrejme rovnaké, ale hrateľnosť je viac ponorená do vody. Herná doba je cca 1 hodina plynulého hrania. Logických problémov je máličko, celé to ubehlo, ani neviem ako a pocity sú zmiešané. Nebolo to zlé, ale uvidím, aké to bude so zvyšnými 2 DLC.

The Hideaway (DLC2): Oproti The Depths je The Hideaway dlhšia a najmä na puzzle zameraná epizódka, v ktorej hráč spolupracuje s trpaslíkmi. Je nutné vracať sa na rovnaké miesto a chytanie trpaslíkov je strašná otrava.

The Residence (DLC3): Najadventúrnejšia ale najkratšia časť. V tomto DLC jasne vidieť, že LM nie je stavané na súboje, ktoré sú vyslovene otravné. A príbeh ? Zase nada. Škoda, ale aspoň zistíte, odkiaľ sa berú trpaslíci.

Pro: atmosféra, hádanky, prostredie

Proti: ovládanie, príbeh

+17
  • PS4 70
Jsem rád, že tohle DLC se ani do základní hry nedostalo. Nepříliš zajímavé prostředí, ale hlavně frustrující obtížnost oproti základní hře. Navíc mi přišlo, že se zde jen natahuje gameplay opakujícími se problémy. Obtížné a nekonečné vyhýbání se vodní příšeře bych ještě zkousnul. Ale časovka s klikou, která je završená tím, že i když se vám po několikáté podaří vetlačit se do zavírajících se dveří, které vás stejně zabijou, protože jste nebyli dost rychlí a celý pokus musíte znova opakovat včetně otravného získávání kliky, to už mi přišlo přes čáru. Tohle DLC mě nezaujalo.
+14
  • PC 80
První DLC ke hře není o nic horší než celá hra, jasně zabere tak hodinu, ale všechno dobré tu je znovu, k tomu si připočítejte pár dobrých nápadů, postupné "budování vztahu s bossem", prolínání s putováním holčičky Six z původní hry a slušné množství hádanek a puzzlů s obtížností tak akorát. Klučík umí přesně to co Six, tedy utíkat, skrývat se a pomalu se prodírat prostorem dál.

Celý tento přídavek se odehrává v podpalubí lodi a tak je tu velmi často voda a "radovánky" s ní spojené, i ten boss je s vodou velmi svázaný a objevuje se vlastně hned na začátku a pak každých pár minut až do konce. Tahle červená nit není u her úplně samozřejmostí a mně se líbila.

Finále je celkem velkolepé a opravdu jsem se napoprvé celkem lekl :) Je to parádní noční můrka a jsem zvědav, kam se to všechno dostane v dalším DLC.

Pro: nášup k skvělé hře, kvalita je dobrá, prolínání s příběhem původní hry, boss

Proti: je to jen na hodinu

+13
  • PC --
Máte rádi tmu a vodu? Časově omezené hádanky? Obtížnou navigaci v prostoru od a ke hráči? Tak to jste tady správně! Sice to nebude trvat moc dlouho, ale zase to bude drahé!

The Depths je první ze tří vydaných DLC. Zabere necelou hodinku, přičemž ve druhé půlce mě to začalo kupodivu bavit. Tedy, až do chvíle, než jsem zjistil, že to není druhá půlka, ale další DLC, které plynule najelo po zakončení toho prvního...
+11
  • PC 75
První DLC pro Little Nightmares pokračuje v nastolené atmosféře, ale tentokrát z pohledu postavy Runaway Kida. Kluka, který se nachází na stejné lodi, jako Six v hlavní hře. Líbí se mi, jak je začátek propletený s původní hrou, dojde tak na několik scén z původní hry z jiného pohledu a taky se vysvětlí jedna věc, která mně vrtala hlavou: proč z jednoho okna visel provaz z prostěradla.

Nakonec pak dojde především na zaplavené úrovně a utíkání před místní příšerou jménem The Granny. V jednotlivých místnostech pak bylo sice intuitivně jasné, co je potřeba dělat, abych se dostal dál. Nicméně právě The Granny mi do toho často házela vidle v případech, kdy jsem se nedokázal dostat včas na bezpečné místo, takže jsem umíral celkem často.

První rozšíření tedy pokračuje v nastoleném trendu základní hry a drží si přitom i její temnou atmosféru. Není nijak extrémně dlouhé, za hodinku jsem měl hotovo. Za mě spokojenost.
+11