To Knights Province vypadá celkem otřesně. Zlatá 2D malovaná klasika.

Jinak ještě ke hře a zmínce o inteligenci nepřátel, nelze nezmínit klasickou strategii ve hře Rytíři a kupci, a to provokace soupeřovy armády jedním lučišníkem v doufání, že odlákáte jednu skupinu soupeřových vojáků do pasti, kde je zmasakrujete menší armádou. Někdy to nevyšlo, a jeho jednotka se brzy vrátila zpět a nesledovala vás (bylo třeba sem tam poslat další šíp), nebo jste měli velkou smůlu, poslal celou armádu a následoval LOAD.
Koukal jsem na ten "remake" Knights province a nechápu proč na tom dělaj místo toho, aby vylepšovali původní hru. Ta 3D grafika je otřesná...
Tak nám hrozí, že přidáme novou hru do DH :) A sice hru Knights Province. Pravděpodobně na tom makají lidé, kteří dělají KaM: Remake. Knights Province vypadá jako 3D KaM. Jsem zvědavý jestli tento projekt výjde, držme jim palce. Na webu, co jsem poslal jsou nějaké screenshoty, videa a informace.
@Ross (komentář): Hrála jsem to jako malá a vždycky sem se soustředila spíš na fungování samotné vesničky než na budování vojska a na to sem vždy doplatila :D ale hrozně se mi líbilo jak jednotlivé výroby na sebe navazovali...např. výroba jídla...ne jako v Age of empires kde stačí postavit farmu. Doufám že si to ještě někdy zahraju - už jen kvůli tomu budování :)
Bezva, je tam dokonce i editor. Člověk lituje, že není miliardář, aby to dokončení zaplatil sám. To by kromě Knights and Merchants 2, a soukromého harému na tropickém ostrově, vznikly i další série Futuramy, Planescape: Torment 2, pořádný datadisk do původního Deus Ex, remake The Wheel of Time, Outcast 2 a v neposlední řadě No One Lives Forever 3. Kromě jiného.
@Ross (21.12.2014 12:07): To mně popravdě ani ne, je to sice jen tech. demo, ale nějak v něm postrádám ducha KaM.

Tak mě napadlo, o kolik by bylo méně problému, pokud by bylo možné nevolníkům přidělovat konkrétní práci. Tj. vybraný nevolník by se staral pouze o odnos obilí do mlýna atp. Nebo pokud by odnos obstarávali samotní pracující, nebo nějací jejich pomocníci.
Když vidím to video, kde je to Tech demo KaM 2, tam je mi smutno.
Jak říkám, nijak hrozně mi tam v tomhle chaos nedělali, nesledoval jsem každého nosiče jestli je dostatečně efektivní. Jediný případ co si vzpomínám, byl, že se nosič unosil k smrti, protože nezašel do hostince, i když tam šel dát chleba nebo něco, takže jejich AI je sice někdy pitomé, ale s ohledem na tu dobu vydání, je to slušné.
Bohužel, je to tak, nosiči mají frontu příkazů a nejsou schopní "uvažovat". Čím větší město, tím větší problém. Ale dá se to obejít výstavbou dalších skladů a hostinců. Svého času jsem si s tím hrál, jaké největší město dokážu postavit a jde to klidně přes celou mapu. Jenom než všechno optimalizuješ a nosiči přestanou umírat hlady, tak to chvíli trvá. Já si většinou stavím hodně velká města a minimálně jeden hladomor moje město postihne vždycky, i když mám plné sklady jídla a hromady nosičů. Hra prostě s velkými městy nepočítá a pro hráče je to docela výzva.
Steam klíč funguje, Kromě KAM_TSK a KAM_TPR, plus HD verzi KAM, platí i pro dalších pět her, Enclave, East India Company Gold, KnightShift, Pirates of Black Cove a Commander: Conquest of the Americas. Přímo ve Steamu je možnost možnost stáhnout pro KAM češtinu včetně dabingu.
HD verze KAM ale otvírá Internet Explorer s reklamou, nefunguje v ní urychlování času, což je pro mě nezbytná podmínka a vyměnili tam hudbu za jinou, na což si budu velmi těžko zvykat. Mám dojem, že není důvod odcházet z KAM Remake.
vyser se na ten Gogáckej "HD" kompilát (co tam je HD jako?) a plácni na to Kam Remake
No tahle verze co se rozdava je v HD. Jen je dost naprd ze po spusteni se otevira okno s nejaoku jinou hrou na steamu jako reklama. Nevite jak to zrusit? :D
Mohl bych psát komentáře, jako když Dobrovský z Levelu, psal o Neverwinter Nights - ani jediné slůvko se netýkalo hry, nebo o co v ní jde. Ale nemyslím si, že je správná cesta vyhýbat se popisu herních mechanizmů, zvlášť u strategie, kde v podstatě o nic jiného nejde.
@Jo_Do (komentář): re]hp161892[/re]: Ten komentář není špatný, a byl by výborný kdyby byl pod kategorií návod ke hře. Proto jsem ti dal mínus. Ještě pár uživatelů to tak dělá, že z komentářů dělá návody :D
@Ross (26.12.2013 19:15): a kde na to jako mám vzít čas? :D

[neexistující komentář]: jinak je fakt že místy hra byla vážně nevyvážená, já například ani tak neměl problém s bojem jako samotným rekrutováním a včasného odhadnutí, když už sakra mám do toho jít. V praxi to vypadalo tak že zaútočím a pak jen čučím jaká obří armáda se to na mě rozeběhla z mlhy :D

čtvrtá mise je zlomová :D když dáš tu dáš už všechno :D Ale taky jsem to neotočil, právě kvůli mnou zmiňované nelidské časové náročnosti.
Ne-e a asi ani nebudu. Nechám si tuto supr hru jen v hlavě, jako vzpomínku :)
Hoši povím vám, že ten Remake je třída. Němcům se povedl, česky je to automaticky. Zkoušel jsem to na jiném počítači.

Testoval jsem první misi TSK. Jako první mě naštvalo, že zluťáci mi zničili i mlýn (což se mi nikdy nestalo, za tu dobu co KaM mám a znám - odhadem 10 let). Další věc mě trošku zamrzela, že mi žlutí zlikvidovali všechny sekerníky, tak mi zůstala jen domobrana. Pozitivní je, že lze vojakům zadávat úkoly i během bitvy. Políčka nejsou šedá.
Pokusil jsem se zachránil levou věz u mostu komendem domobrany u hradu. Tak jako vždy. Toto mě potěšilo. Jak se domobrana jen přiblížila k sekerníkům, tak sekerníci přestali sekat do věže a sekali do vojaků. Což beru jako plus, že nejsou takoví dementi.

Po bitvě jsem udělal rekonstrukci vesnice, postavil jsem si jí jako vždy. Tentokrát byly mrtví všichni civilisti, i tesař u zbraní (což sem taky nikdy nezažil). Dále mě zklamalo, že v první misi nejde postavit chata rybáře. Vždy to od TPP šlo. Musím tam napsat asi stížnost.

Testoval jsem potom jakousyk singleplayer mapu. Můžete si nastavit toho dost. Rybárna jde nově stavět až po postavení pily (dřív po hostinci). Během stavby budov se plynule měnín terén (dřív terén přeskočil z jedné poloh do druhé). Což potěší oko. Tržiště je zajimavá budova. Obchodoval jsem kameny za truhlu. 10 kamenů za 1 truhlu. Kameny byly pěkně naskladany na vozíku.
Docela mě zajimá, kde seženu vojenské jednotky TPR. Protože Radnice je zrušena a v dílnách nejsou nové druhy zbraní typu vydle, dvojsečná sekera, prak atp. Možná je něco v železné dílně na zbraně.

Další postřehy:
U dřevorubce se dá nastavit, jestli jen kací, nebo jestli kací a sazí.
Vojáci konečně jí i ryby.
Když vyhrajete misi, můžete pokračovat směle dál, zeptá se vás to.
Statistyky se vylepšili.

Řeknu vám, remake by si zasloužilo asi 80%. Musím mu ještě přijít na chuť. Myslím, že teďka bude KaM ještě těžší. Já ho doporučuju.
No ja mám tu verzi TSK + TPR dohromady a Remake mě nejde nainstalovat. Musím to sehnat zvlášť oboje.
@Ross (17.11.2012 12:19): zatím ne. Koukám, že ten datadisk co zmiňuje Roman je k dispozici na GOG a je na playonlinux, takže by mi fungoval. Otázka ale zní jestli by mi na Ubuntu fungoval i tenhle remake.