Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

KnightShift

KnightShift: Příběh rytíře, Once Upon a Knight, Polanie II

75
44 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
strategie > budovatelská strategie
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
2003 PC
Vývojáři:
Reality Pump
Oficiální stránky:
http://www.knightshift.com
Jednou se zlo spolčí proti království krále Jiříka a uvrhne ho do dimenze, ze které se nemůže dostat. Mezitím zlo může halit zemi do černé nicoty. Jednoho dne se však najde kouzelník, který krále z dimenze vysvobodí a vrátí ho zpět. Poté se král Jiřík vypraví najít své staré známé a očistit zemi od temnoty.

KnightShift je směsicí RPG a RTS. Hra nabízí 3 kampaně (Dlouhá cesta na trůn, Unesená princezna, Drak), které obsahují 19 misí. Některé mise jsou ve stylu RPG, jiné ve stylu RTS nebo obsahují kombinaci těchto žánrů. Dále je na výběr RPG mód, skládající se z osmi kapitol, který nabízí hned několik postav - rytíře, barbara, lučištníka, čaroděje, kněžku, amazonku a kopiníka. V tomto módu si užijeme klasickou RPG řežbu ve stylu Diabla. Další možností je RTS mód, což je klasický skirmish, kde se projeví strategické vlastnosti hry.

Multiplayer s podporou až osmi hráčů lze hrát po internetu i LANu a je na výběr z RPG části, která nabízí 6 speciálních map a RTS části, obsahující 16 map.


Poslední diskuzní příspěvek

Teď jsem si to chtěl po letech zopáknout, ale to obří rozmazaný GUI na Full HDčku mě docela odrazuje...

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Zezačátku je to trochu nepřehledné a příliš barevné. Ale pak jsem si zvykl (i když obrazovku bych někdy oddálil rád dál).

Občas jsem se u toho i zasmál. Hlavní surovina jako mléko je geniální nápad, krávy jsou velmi zajímavý prvek - zejména když vám je honí nepřátelé a zabíjejí je a vy pak nemáte z čeho stavět.

Postavy mají dokonalý pathfinding (je to to slovo?), no prostě že někam kliknete a hrdinové se tam dopraví, pokud to jde - což se hodí například v labyrintech ;) I příběhově to není zlé.

Pro: grafika (ohnivé koule se odráží ve vodě), muzika, střídání noci a dne

Proti: možná moc barevné a infantilní

+12