Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Knights and Merchants: The Peasants Rebellion

26.11.2001
83
30 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Knights and Merchants: The Peasant Rebellion je samostatně spustitelný datadisk, který ovšem v sobě zahrnuje i původní hru Knights and Merchants: The Shattered Kingdom. Jde tak vlastně o Gold edici, jak je v některých případech toto vydání nazýváno.

Systém hry zůstává stejný jako v původní verzi, jde tedy o realtime strategii, ve které musíte nejprve vybudovat funkční ekonomiku, abyste mohli vystavět dostatečně silnou armádu a porazit svého protivníka. Hra obsahuje celkem 34 misí, 20 misí z původní kampaně The Shattered Kingdom a 14 nových misí z kampaně The Peasant Rebellion.

Kromě nové kampaně tato edice obsahuje 7 nových skirmish scénářů, šest nových vojenských jednotek, jednoho nového obyvatele, tři nové budovy a jeden nový druh jídla. Hra obsahuje také několik technických vylepšení oproti původní verzi, jako podporu Windows 2000 & XP, více možností grafického rozlišení a novou hudbu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Po skvělé základní hře Rytířů a Kupců, k nám přichází i stejně dobrý datadisk, který sebou nese pár novinek.

Příběh je zde docela podobný, a taky o něco slabší než minule. Vzbouřenci se Vás snaží sesadit a vy jim v tom máte zabránit. Příběh sice nebyla nějaká dominanta v předchozí hře, ale aspoň jste věděli, proti komu bojujete. Za celou hru jsem pochopil jenom, že proti mě stojí nějací bezejmení různobarevní rebelové.

Přbyli nové vymoženosti. Můžete stavět obléhací zbraně jako balisty a katapulty, což jsou smrtící zbraně, hlavně proti budovám, které tak padají daleko rychleji. Bohužel se sem tam stane, že mohou zabít i Vaše jednotky, ale stáva se to spíše u katapultů. Dále můžete postavit radnici, ve které je možno si koupit žoldnéře. Upřímně jsem je moc nedělal, byli drazí a slabí, hodí se to spíše, když na Vás nepřítel nečekaně zaútočí a vy potřebujete rychlou podporu. Na druhou stranu se tam dá najmout barbar, což už je borec z minula, který se nedal nijak "vyrobit". Takže za jeho ofenzivní sílu budete vděční. No a poslední novotou je rybář. Díky němu nám do hostince, mezi víno, bochník a klobásy, přiházejí ryby. Pořád jsem si pokládal otázku jak může ten kameník, co tam pořád mlátí do té skály, vůbec přežít jenom o chlebu, víně a pár klobásách. No tak díkybohu aspoň za ty ryby.

Nekonali se tedy žádné obrovské změny, klady a zápory jsem již shrnul u minulé hry. Pokud se Vám líbila předchozí hra, tak určitě neváhejte a ihned přesedlejte na datadisk. Časově je možná o cosi kratší, ale stále dobrý

PS: Jak dokáže, samotný rybář, pouze s prutem, vylovit celé jezero nebo řeku?

Pro: Obléhací zbraně, Barbaři

Proti: Příběh

+12