Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Joymania Entertainment

Německo
Založeno 1997, zrušeno 2002
Studio bylo založeno v roce 1997 ještě pod názvem Ohlmann Peter & Sprys Adam GbR v německém Mühlheim an der Ruhr, v líhni a mekce německého herního vývojářství, odkud pochází další desítky studií a nezávislých vývojářů. Studio založil Peter Ohlmann, jeden z programátorů Blue Byte Software a tvůrců The Settlers II: Veni, Vidi, Vici a Adam Sprys, animátor, který pracoval na též hře. Od roku 1998 pak již studio neslo název Joymania Entertainment.

Hned první hra se značkou Joymania se stala velmi úspěšnou a byla jí strategie Knights and Merchants: The Shattered Kingdom (1998). Vývojáři se svou další prací spolupodíleli na tvorbě první části Cultures. Původně plánovaný datadisk k Knights and Merchants: The Shattered Kingdom byl nakonec po problémech a krachu vydavatele původní hry TopWare Interactive vydán jako samostatná hra Knights and Merchants: The Peasants Rebellion a to pod záštitou nového vydavatele ZUXXEZ Entertainment.

V roce 2002 se oba pánové spojili se Similis Software, aby vytvořili pokračování úspěšné strategické série pod pracovním názvem Knights and Merchants 2, ale protože s výsledkem nebyli stále spokojeni, práce na novém titulu zastavili a plánovaná hra byla zrušena.

Ještě v roce 2002 se cesty Petera Ohlmanna a Adama Spryse nakrátko rozešly, aby se znovu spojili při práci v novém studiu Joymania Development.

Nejlépe hodnocené hry