Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Joymania Development

Německo
Založeno 2002, zrušeno 2006
Joymania Development GmbH je nástupnickou společností Joymania Entertainment z německého Mühlheimu an der Ruhr, které založili Peter Ohlmann a Adam Sprys v roce 2002. Jejich předešlá úspěšná spolupráce v řadách Blue Byte Software a Joymania Entertainment se měla nyní zaměřit na tvorbu menších a nízkorozpočtových titulů.

Důkazem toho je hned první hra Santa Claus In Trouble vydaná jako freeware na Vánoce 2002, která však zaznamenala přes 3 miliony stažení do konce roku 2004. Oba pánové se pokusili využít úspěchu předchozího titulu a navázat i na název hry a na Velikonoce 2003 vydali Rosso Rabbit in Trouble, tentokrát jako komerční titul pod záštitou vydávající společnosti CDV Software Entertainment AG. O rok později, znovu před vánočními svátky, pánové vydali poslední z titulů studia pod názvem Santa Claus in Trouble...Again!.

Poté se cesty Petera Ohlmanna a Adama Spryse již definitivně rozcházejí. Peter v roce 2007 zakládá vlastní studio Coreplay, Adam pak působí střídavě v Blue Byte Software, Independent Arts Software a Funatics Software.