Santa Claus In Trouble

01.12.2002

freeware

Santa Claus je v problémech, zdá se, že poztrácel svoje dárečky a tak je musí zase všechny posbírat, přičemž musí zdolat mnoho překážek a vyhnout se spoustě nepřátel.

Jedná se o 3D pošinovku, kde stačí projít od začátku mapy do konce se Santa Clausem. Čím více dárků posbíráte, tím líp. Později to bude však těžší, protože přibývají stále noví nepřátelé a nové pasti, k tomu navíc úrovně nelze ukládat a tak hráč musí hru hrát stále znovu od začátku.

Hra disponuje Vánoční atmosférou, během hry padá sníh, hrají koledy a v pozadí jsou vidět jehličnaté stromky.

Každý rok můj Štědrý den vypadá asi následovně:

1) Vstanu (nečekaně...)
2) Pro navození té správné atmosféry šoupnu do playlistu devadesátkové vánoční songy, počínaje Fun Factory, přes Blümchen a konče tou nejvánočnější... :-) (to už mě manželka vždycky chce naporcovat místo ryby).
3) No a pak je to hraní her s vánoční tématikou a tohle je pro mě ta nejklasičtější - a to i přes to, že k nám chodí ZÁSADNĚ Ježíšek.

Ale protože naší západní sousedé verzi s Ježíškem nevydali, musím si vystačit se Santou. Náplň hry je prostě jen chodit, hopsat, sbírat dárky a bonusy a vyhybat se pastím a příšerkám a hlavně nežuchnout do propasti mimo hrací plochu. To se lehce řekne, ale hůř udělá, protože obtížnost začne být záhy až nevánočně pekelná.

Jelikož náš hrdina v červeném poztrácel dárky, musí je zase všechny pěkně posbírat a to v deseti úrovních. Ovládání je jednoduché, Santa se jen pohybuje a skáče (a u toho pěkně heká), takže stačí klidně jen myš. Ze začátku je to jednoduché a není problém posbírat úplně vše - kromě dárků to jsou i různé bonusy. Ale postupem času značně přituhne, objední se potvůrky, kluzké povrchy, větší propasti, ohníčky... a dárky začínají být schované i na hodně špatně dostupných místech. A ještě je v každé úrovni časový limit. Takže to žádná brnkačka není a hra díky tomu vydrží déle, než pár desítek minut.

Otázka je, jestli hráč vydrží déle, než těch pár desítek minut. Zásadním problémem je totiž hudba. Ne, že by byla špatná, to vůbec ne. Ale ve hře jsou pouze 3 (nebo 4, už netuším) koledy, které mají dohromady tak 8 minut a jedou pooořád dokola. Jasně, jde to i vypnout, ale to je pak jak si dávat dárky u zhasnutého stromku. Takže je to spíš o trpělivosti uší, než vlastního hraní.

Ale kromě toho hra na nějakou dobu zabaví, na freewarovku měla ve své době super grafiku a kouká se na ní dobře i dnes. Malé plus může být i to, že je v češtině. Takže uvidíme se opět 24.12.

(Hmmm, proč ten komentář vlastně píšu v červenci...)