Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

SIMT MHD

13.03.2013
89
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

SIMT MHD je další z řady klonů simulátoru MHD, na kterém pracuje několik českých tvůrců. Ve hře můžete řídit tramvaje, trolejbusy a autobusy na různých linkách ve fiktivním městě. Část města je inspirována Plzní, ale najdeme zde i místa inspirována jinými městy.

Vozový park je poměrně rozsáhlý. Ve hře je spousta vozidel od všech trakcí. O vozy se musíte starat v depu, aby byla čistá a v dobrém technickém stavu. Stav vozidla ovlivňuje počet cestujících. Lidé neradi jezdí rozbitým a špinavým vozem.

Autoři se hru snaží oživovat pořádáním různých in-game eventů jako jsou různé výluky a speciální linky. Výluky přidávají na realismu a ovlivní linky, které jezdí jinak. Navíc se na hře stále pracuje a zhruba co půlroku vychází tzv. Nová verze, čili velký update, který upravuje chyby a přidává novinky do hry. Hra má také propracovaný systém křižovatek dle skutečnosti, tudíž v různé denní doby fungují jiné cykly na semaforech, semafory mají i různé smyčky a poznají intenzitu provozu.

Hru můžete hrát zdarma, ale omezeně. K dispozici je jen několik linek a pár vozidel. K dispozici je i tzv. Zlatá verze, která je placenou a plnohodnotnou hrou, výměnou za měsíční (roční) poplatek. K veškerému hraní potřebujete být online. Vaše jízdy jsou zaznamenávány na oficiální stránce. Počítají se vám cestující, počty najetých kilometrů, a podobně.


Poslední diskuzní příspěvek

Dneska vyšel velký update do hry :)

Můj komentář je zcela zcestný... Hra je už úplně jinde.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
V současné době je tahle hra plnohodnotný simulátor trolejbusů i tramvají :) I na autobusy se hra dívá svým způsobem a nesnaží se konkurovat jiným hrám. A to je celé kouzlo této hry Simt.

Svůj pět let starý komentář jsem smazal, hra značně pokročila dopředu a je načase napsat nový. Třeba to za pět let zas smažu

Malá nezávislá hra plná ambicí a energie i letos předvedla, že je o co stát. Vylepšený herní engine, který vylepšil do obrovské simulace trolejbusový systém jsem ani nečekal. Novinkou je i plná podpora terénu, takže mapa už nikdy nebude holá placka jako dříve.

Kouzlo celé hry je hlavně v tom, že město žije. Nemyslím tím provoz nebo chodce. Ale děj na pozadí. Vše má nějaký příběh, ve městě se pořádají festivaly, kde jezdí speciální linky. Často se něco opravuje, takže linky jezdí odklonem. Bývá zde i náhradní doprava za tramvaj nebo trolejbus. Prostě prvky, které známe ze svých domovů. A já, co by řidič skutečné tramvaje, mám k tomuhle velmi blízko.

Ve hře je obrovské množství vozidel (viz zajímavosti). Po té dlouhé době mě hra stále baví. Pravda, není to věc, co se dá hrát pořád, ale na nějaký ten relax je hra dostačující, stejně jako Euro Truck Simulator 2 a podobné tituly. Hra má neskutečně velkou komunitu, takže se občas objeví do hry i nějaké nové skiny vozidel.

Hra ještě není zcela dokončena. Ale postupně se hra vyvíjí a vylepšuje. Autor hry to má také jako relax, takže se dá chápat, že to dlouho trvá. Což beru i jako vyčítku - Někdy se ke hře přistupuje jako k reálnému světu včetně rozpočtu a to mi furt nejde do hlavy...

Pro: Množství vozidel, mapa, různé "eventy" ve městě, autor hry komunikuje s hráči, což se dneska tolik nevidí.

Proti: Místy nějaké bugy, občas opravdu dlouho trvá, než něco bude.

+14
  • PC 90
Nemůžu uvěřit, že je tomu již přes tři a půl roku, kdy jsem na Bonuswebu narazil na článeček, který se zmiňoval o jakémsi počinu s názvem SIMT MHD. A nechce se ani věřit, že je to taková doba, co jsem simt stáhl, vlezl do Solarisu, po půl hodině nadávání a studování ovládání jsem ho nastartoval a po další půl hodině sakrování jsem ho rozjel a vydal se na tehdejší linku 20 (hl. vlakové nádraží -> autobusové nádraží). Přes všechny nedostatky (žádné kolize, téměř žádné zvuky, placatý terén,...) mě začla hra bavit, a tak jsem si po roce zaplatil i zlatou verzi na dva roky a chystám se ji prodloužit.

Proč?
Jednak se mi líbí ta atmosféra průměrného českého okresního nebo krajského města, ale především: Za dobu, co SIMT hraju, je vidět obrovský pokrok vykoupený mnoha hodinami života pár lidí, kteří to dělají hlavně pro zábavu. Do hry přibyla hromada věrných modelů autobusů, trolejbusy, tramvaje, spousta nových linek, zvuky, obrovského rozmachu dosáhla mapa a v plenkách je i ježdění z a do kopců (zatím jen na tramvajových tratích). Za to vše si vývojáři těch pár korun (které stejně vrazí do hry) určitě zaslouží.

Závěrem bych chtěl ještě vyzdvihnout neotřelé ovládání. Přidávání plynu a brzdění šipkami v kombinaci s další klávesou je geniální a pro ovládání na klávesnici sedne jako prdel na hrnec (i když bylo těžké si na to ze začátku zvyknout).

Pro: Ovládání, spousta vozů, linek, obrovská mapa, neustálý vývoj

Proti: Čas od času se hra seká

+9