@Paul (16.11.2017 17:11): Btw - mě to přišlo jako strašlivej cringe a ani jsem to nedokoukal, ale je fakt, že zase ten quest znám veelmi dobře, takže u mě chyběla asi ta zvědavost.
@kuler91 (17.11.2017 12:00): spíš jde o to, že toho skriptéra potřebujou dočasně než hra vyjde a chtěj mít volnou ruku ho pustit když už nebude potřeba. Maj tam i volnou pozici programátora která je na plnej úvazek. Netřeba konspiračních teorií..
Tyvole to furt Warhose jedou na schwarz systému ? Počet zaměstnanců za rok 2016 2 + nějaké dohody o provedení práce, takže tam ty chudáci makají a nemají ani žádnou ( proplacenou ) dovolenou, jenom aby se ušetřilo na daních ... joo tohle má pak chuť člověk podporovat ... :) Jako chápu, že Bakala chce z toho vytáhnout co nejvíc prachů, ale pak se nedivme, že se v ČR se do vývoje her nikdo moc nehrne ..
https://www.jobsdev.cz/volna-mista/detai ... ter-warhorse-studios
@kuler91 (17.11.2017 09:17): 1070 jsem před rokem a půl bral za 12 a jede na ní všechno líp než na Pro :) Ikdyž ne že bych se nVidie chtěl nějak zastávat, karty maj předražený, ale kde není konkurence se není čemu divit.
@Bodkin (17.11.2017 03:00): Klasické herní PC je pro mne nepoužitelné. Strávím velké množství času mimo domov - a hraji při tzv. čekání na práci.
Ten čas, co jsem doma se tak věnuji rodině.
Jinak důvody, proč zrovna XOX jsem v nejrůznějších debatách popisoval tolikrát, že nechci zaplevelovat zdejší diskuzi...

Udělali kus práce, jak na synchronizaci (rtů), soubojovém systému, fyzice. KC bude launčová hra na můj zatím nezakoupený XOX . Jeden z komentářů na youtubku: Ta hra je tak realistická, že mám chuť se jít do toho lesa vys*at ....
Ne nadarmo je Fallout 1/2 dodnes takovej etalon, zlatej standard RPGček :)
Až je trochu depresivní že ho nic moc nepřekonalo, jen částečně FNV.

Albion jsem kdysi taky chtěl zahrát, ale nedokopal se k tomu. Možná v důchodu..
@Paul (16.11.2017 19:27): Nj, to mělo být spíš rýpnutí do Dana Vávry :)

Jinak Albion je další příklad zajímavě (a dle mě dobře) podaného (pseudo)realismu - nutnost potravin, hmotnost platidla, vliv denní doby.

V podstatě Fallout to měl vyřešené hodně dobře - co mě napadá z hlavy, zneužívat šlo toho systému jen díky chybám ve hře/designu - konkrétně neomezené nosnosti společníků.

Ad kráva - to každopádně, nápady jsou fajn, ale realizace (a návratnost) je asi trochu mimo (respektive by to určitě šlo, ale hra by musela s nějakým komplexním "crafting" systémem počítat, včetně ekonomiky).
@7c (16.11.2017 19:05): Děkuji kapitáne obviousi :) Doufal jsem že nebudu muset vyjmenovat všechny hry kde to je taky, aby se nesletli všichni šalamouni, no škoda, možná příště :)
S tím masem dobrý nápady, měl bys jít dělat do Warhorse! Akorát by to asi chtělo abys je uměl i naimplementovat :)
@Paul (16.11.2017 17:11): Jak nikde nejde? Třeba Fallout jsi nehrál? .-)

Jinak tyhle věci pochopitelně nejsou z rozmaru (jakkoliv otravné), ale zpravidla ekonomicky/designově (jako "berlička" pro design) opodstatněné. I když, mám pocit, že výsledek je pak většinou stejně buď k smíchu, vzteku nebo k pláči (koneckonců viz třeba celý ubohý systém ekonomiky a předmětů ve Witcher 3).

Ad ta kráva - doufám, že tedy půjde rozbourat, vyudit/naložit, aby měl hráč zásobu masa na rok a ne, že se "magicky" rozloží na prach za hodinu herního času .-) Roleplay za středověkého řezníka/uzenáře je myslím sen nás vše (krom vegetariánů). "Medieval BBQ" je taky dobrý marketingový tah.
Dobrej nápad provedení traileru

Dialog animace už jsou konečně lepší, ikdyž lipsync je furt slabší. A škoda že to nebylo natočeno v 60fps, pokud to teda vůbec nějakej hardware takhle utáhne. Jsou tady trochu vidět poklesy což není úplně ideální z marketing hlediska. Ale jo, ten immersive sim-like design se mi strašně líbí. Ještě jsem dneska v práci koukal na jeden rozhovor s Vávrou kde se ptali jak se projevuje ten "realismus", tak říkal např. že kde v normálních RPG když člověk někoho zabije, tak z něj většinou nemůže sundat všechno co má u sebe, v KCD to půjde. Nebo když hráč zabije krávu na poli, tak u sebe nebude mít kus masa, ale prostě celou svojí hmotnost v Kg masa :)
@Bodkin (03.11.2017 21:02): jestli jsem to dobře pochopil, tak vyprodaný jsou ty backer collectorky co se daly koupit do konce minulýho roku, ale tahle nová od deep silveru byla teprv uvedená snad jen v německu a francii či co.
@Paul (03.11.2017 20:43): Ta figurka je strejná, tím jsem si na 99,96% jist. Ale někde (na twitteru) jsem snad viděl, že je tohle už vyprodané, takže... fakt nevím.

Díky, dnes jsem byl konečně uvolněn do služby.
@Bodkin (03.11.2017 20:26): ok, díky za neinfo :)

V tý mojí kolektorce by měla bejt navíc mince, tričko, kostky, a asi i jiná ta figurína, v týhle od Deep Silveru je zas ta mapa..no uvidíme, zatím to řešit nebudu. Přeju brzké uzdravení.
@Paul (03.11.2017 19:40): Hele, já teď měsíc v kuse marodil, takže nemám poslední info, ale většina z toho co je na tom obrázku, jsou normální kickstarter odměny. Jen tím steelbookem si nejsem úplně jist.

Ale já bych si ji nekoupil ani jednou, natož pak dvakrát... (to je PR, co?!)

Jak říkám, nemám info, ale z toho videa co jsem proskákal to vypadá pořád na tu E3/gamescom verzi a upřímně ani netuším, jak to vypadá teď.

Bude jiná, ale jestli je to dobře to si pak bude muset posoudit každý sám.
@Paul (03.11.2017 19:40): "Mohl bys elaborejtnout" - no vida, konečně se začínáš jazykově vyvíjet .-) (Palec nahoru!)

V tom videu to vypadá extrémně trhaně - tipl bych to na nějaký problém, plná verze takhle vypadat nemůže (to by byla producentská sebevražda). Co jsem letmo registroval, tak v WH se už nějakou dobu leští a leští (i když je fakt, že třeba Blizzard by si asi dal ještě tak rok dva).
Bodkine, bude ta hra teda dobrá? Už jsem do toho narval 150 babek a teď vidim že zas bude ještě nějaká jiná collectorka od Deep Silveru, která je zas jiná s jinejma věcma?

Docela jí chci taky..
Mohl bys elaborejtnout (já like czenglish), jestli víš, jaký tam jsou rozdíly?

Jo a koukal jsem na gameplay z paris game show a animace postav i obličejů v dialozích (ne cutscénách, ty jsou ok) jsou furt strnulý že i Elex působí líp - 3 měsíce před vydáním už asi moc nemá cenu doufat ve velký zlepšení co? Memes here we go.
@Guldy (25.09.2017 09:22): Hmm, vidím, že se ve Warhorse leští o sto šest :) Docela se začínám těšit (jestli bude šerm zajímavý).

Tak mě napadá - nebude na DH.cz nějaká soutěž o Kingdom Come hry? .-)
[neexistující příspěvek]: Nemusíš bejt hned tak defenzivní :D Já ho mám celkem rád :(

Každopádni lidi ho nemaj rádi ne proto, že by byl v saku, ale protože mluví o něčem sebevědomě a ví o tom hovno :(

"Nejlepší pocit z Gamescomu mi udělal Vávra s Kingdom Come, hra které jsem se opravdu hodně bál – gameplaye, atmosféry a soubojů – mě dostala do kolen. Krátká ukázka mi nabídla diskutovat s rodiči hlavní postavy, vybírat z široké škály možností, rozhodovat se dle své morálky a charakteru a zkusit si i onen boj – mečem i pěstmi a zjistit – jak intuitivní je a vlastně naprosto dokonalý. Soubojový systém se zkrátka povedl na jedničku, stejně tak atmosféra okolí a celkově výpravný styl celé hry."

To je prostě odstavec jak od 14letýho haranta, který má v sobě naprosto nulovou informační hodnotu. Gameplay mě dostal do kolen - a bit cooler way of saying "je to dobrý"
Tak kamarad to hral na gamescomu, vlastne ho to moc nezajimalo, ale je absolutne nadsenej z moznosti, atmosfery a hlavne souboju. On je trochu konzolovej kid, ale tak docela ve mne opetovne vyvolal zvedavost protoze byl stejnej s(k)eptik jak ja.