@Paul (18.02.2023 09:22): soryjako, ale já prostě na záběru na Skalici nic monumentálního nevidim. Prostě vesnice s hradem, kde banda vidláků hází hovna po zdech. Za kopcem je další taková, větší. Hudba se tváří jako bych právě čuměl na Kamelot...
@kristmeister (18.02.2023 14:10): Nadpis docela odvážný vzhledem k tomu, že o KCD žádná zmínka nebyla, ale chápu, že to zní pěkně :D Ale tak koneckonců, Klíma to prokecl už dávno, roky plynou, myslím, že teď už to většina lidí očekává každou chvílí.
@Paul (18.02.2023 09:22): Tuhle skladbu si vůbec nevybavuju, a to jsem prošla všechny stopy vytažené ze hry. Na druhou stranu si nepamatuju ani ten trailer, a to u něj mám like :D Každopádně mi to zní dost odlišně, až mám pocit, že to možná není vůbec původní skladba od Valty nebo Sporky, asi jako třeba u prvního traileru.

EDIT: Tak tam mám dokonce i komentář, heh. Zajímavé. Pamatuju si snad každý trailer, ale tenhle ani ťuk. Ale nic v mých očích stejně nepřekoná ten úplně první a hlavně teaser s koněm na kopci... :))
Kamarád měl svého času zajímavý postřeh, že mu hudba Kingdom Come velmi připomíná české filmové pohádky, že jejich hudbu považuje přímo za inspirační zdroj. Já jako ignorant, co viděl pouze pár našich tradičních pohádek (to víte, vyrůstal jsem na Predátorovi, Terminátorovi, Alienovi a Jackie Chanovi), tohle ovšem posoudit nedovedu.
@Paul (17.02.2023 20:24): Odpust mi tak přímý a nekatkně položený dotaz ale: Proč tak jsi tak nerudný? :) Položil si dotaz, já na něj odpověděl - zcela prostě, stroze a přímočaře. Tys to pochopil a já složil poklonu tvé inteligenci.

@pipboy (17.02.2023 20:44): To je asi příčina a zároven vedlejší efekt toho dynamickýho designu, kdy se hudba má měnit za základě situace. Občas to trochu skřípe.

@marwel (17.02.2023 20:42): Problém? :)
Hm, jsem jedinej, komu přišlo, že se hudba naopak občas cpe až moc do popředí a na storku z nějakýho prdelákova u Sázavy je místama až absurdně epická?
@Gordon (17.02.2023 17:29): Díky, Gordy. Je to dar :)
Ale vážně, jako ambientní mjuzik, třeba ve městech, je fakt dobrá, výborně dělá atmošku. Ale ta co je v cutscénách, ta jakoby filmová, je děsně meh.
@Paul (17.02.2023 08:50): Hlavní příběhová linka, která začíná v bodě A a končí v bodě B.
O produkčních hodnotách jsem se nezmínil, neb ty jsou kvalitní, možná až na nevýraznou hudbu.
@pajmič (17.02.2023 01:38): co to znamená "hlavní příběh"? Protože ten je tvořen spoustou questů, dialogů, událostí, cutscén. A mě tedy přišel napsán, zahrán i natočen (v případě cutscén) skvěle. Jakkoliv samotná synopse není originální (ale to, co si budem, není u většiny příběhů napříč médii).
@musa (16.02.2023 22:51): Hlavní příběh opravdu není dobrej, je klišoidní, blbě dávkovanej a tak nějak se ironicky nehodí k tomu, jak ty říkáš "příběhu z Posázaví o obyčejném kovářském klukovi" To příběhy z velejšáků jsou daleko uvěřitelnější :)
Nj, je to příběh z Posázaví o obyčejném kovářském klukovi a ještě podle určitých dobových reálií.
Příště by to chtělo třeba draky, templáře a apokalypsu ;).
Na dabingu se podílel i legendární Yetty, čili zpěvák z kapely Morčata na útěku :)
jojo, já si v prologu ve Skalici udělal svůj osobní quest Vysbírej po vesnici kopřivy a udělej ji hezčí. Bylo jich spoustu, Jindřich si dřepal a dřepal. Ale nešly prodat, obchodníci měli málo grošů, tak jsem si je schoval do truhly v chalupě - zůstaly tam i po vypálení vesnice.
Udělal už někdo mód, aby obchdoníkům přišlo divné, že jim nosím furt nové a nové brnění? Které jsem sebral ve Skalici z mrtvých bojovníků. Aby mi řekli, že věci ukradené mrtvým nekupují a že jsem špatný křesťan. A Racek aby pak řekl "Tohle není můj syn, neznám se k němu."
Jak pasovala Popelka dubstep k dřívějšímu videu tak Óda na radost působí u tohodle výročního jako pěst na oko.

Nabobtnala s dabingem celková velikost hry na disku?
@Gordon (13.02.2023 22:08): Začátek jde odehrát mnoha způsoby. Nejrychlejší je ztepat Kuneše, vrátit se k tátovi, dáš mu věci, on ti dá peníze na věci a hotovo. Sice u něj ztratíš reputaci, ale to je tak nějak úplně jedno. Se začátkem nemá smysl se crcat.
@Gordon (13.02.2023 21:42): Ne. A nebyli to jeho věci, ale najetek Jidřichova fotra, takže prodávat to by nedávalo smysl, a steně si myslim, že nemůžes prodávat kradený věci ve stejném městě :)
Předrenderovaný cutscény v 20 fps a rozbitej první quest ("ukrad" jsem Kunešovi ty půjčený věci, hra to nezaznamenala) naistaloval jsem si omylem nějakou beta verzi, nebo ta hra byla vždycky tak pojebaná? :D