@pajmič (16.06.2021 23:47): Jak ostatně říkává a říkávalo mnoho tvůrců. Ale vylučovat se to nemusí. Jsou třeba tací, kteří nemají rádi označení "herec a dabér", protože dabér je přece také herec, ale (nejen) podle mě to odlišení zkrátka chce, není to totéž. A řada skvělých divadelních nebo filmových herců zkrátka dabovat neumí a spousta dabérů zase naopak nehraje klasicky. Ale pořád je nějaká znalost herectví dobrým základem a předpokladem pro lepší výsledek. Co se týče Kingdom Come, pak už je to i hodně o vedení herců a pak už je zkrátka na divácích / hráčích, zda a jak jim to sedne. Uvidíme s dalším dílem.
@Paul (16.06.2021 08:00): Je zatím spousta práce, ale nepřijde mi to pořád úplně ono. Hlavně teda Tereza, ta mi vadí a nechal bych ji předělat. Hned ta první věta tahá v kontextu děje za uši. Zní, jako by četla v místnosti dětem napínavou pohádku, ne jako v mezní vypjaté situaci. Rackův hlas mi taky nesedí, mluví nosem, mírně přehrává.
@pipboy (12.06.2021 00:34): AIčko už skriptovaný je, asi stejně složitě, jako ve skyrimu. Rozdíl je myslím v tom, že ta hra počítá i pozice NPCček na druhé straně mapy.

Problém je prostě optimilizace, kdy ani na high-end sestavách nedosáhneš vyšších FPS (nad šedesát ve městě) a v noci stačí aby pět stráží mělo louč a už máš ze šedesáti fps třicet pět.
Crysis na Switchi pry bezi relativne OK, u KCD byl vzdycky problem spis s CPU/AI ne? Coz myslim ze velka cast simulaci chovani by sla solidne vykuchat, naradit skriptama a nikdo by nic nepoznal, pokud by to vylozene netestoval >_> Ale byl by to docela velkej zasah do mechanismu, na port. No kazdopadne jak uz jsem rikal, na tuhle Digital Foundry jsem zvedavy.
@Charllize (10.06.2021 21:12): s KCD na svém PC, nebo na Xbox Series X nemám sebemenší problém v 1440p. Nicméně právě proto, že Nintendo Switch má tak nízký výkon, tak bych uvítal Pro verzi, výkonnější s lepším LCD. Switch je můj horký kandidát na koupi.

@Paul (01.06.2021 19:31): nedávno jsem KCD spouštěl na konzoli a hudba mě okamžitě uchvátila. Tohle se jim moc povedlo. Hudba sice není tak epická jako je v TW3 hned v menu, ale stojí i tak za to.
@Charllize (10.06.2021 21:12): nelámou - u mě to běželo krásně. Spíš se obávám aby to tam vůbec bylo hratelný, vzhledem k tomu jak hrozně tam museli osekat třetího Zaklínače, a KCD je o dost komplexnější a náročnější hra.
Pro podporovatele je už k vidění první hodinka cutscén. zní to dobře. :) Některé hlasy mi nesedí, taktéž mi občas přijde nekonzistentní hlasitost hlasů, ale jinak si myslím, že je to fajn.
Osobně doufám, že dabink bude. Ještě jsem to nehrál a tak si na ten dabink počkám.
@Bragi (08.05.2021 20:18): Ze všech cca 170 her na epicu, co mám aktivovaných, jsem jich hrál pět. Kingdom Come mezi ně nepatří a je to jeden z těch titulů, u kterých si říkám, že se k nim někdy dostanu. Takže asi tak. :D
Tak z hlediska ceny je nejblíž Kunick, Epic vyplázl za týden rozdávačky 1.5 millionu dolarů, což je mimochodem zhruba 10% celkovýho rozpočtu KCD.

A aktivovalo si to tam 4 400 000 lidí, z čehož 535 314 byli nově zaregistrovaní.
Kolik byste si tipli, že Warhorse/Embracer dostal peněz od Epicu za ten týden free giveaway, a kolik byste si tipli, že si to tam aktivovalo lidí? Zkuste to negooglit, zajímaj mě vaše tipy :) Pak to sem napíšu.
@trawex (06.05.2021 13:37): Téměř většinu populace tam tvoří američané, kteří byly Combine přesídleni. Amerika byla zničena a je nejspíš neobyvatelná. To co ses učil ve škole za jazyk je naprosto nepodstatné.
@Gordon (03.05.2021 18:58): opravdu ti ten svět tam připadne jako Amerika? Mě teda ani trochu. Přesně naopak. A ano, proto se to tam hodí. Navíc tomu rozumím, na rozdíl od angličtiny, která je u mě pořád mizerná. Ruštinu jsem měl ve škole totiž
@Paul (04.05.2021 23:54): no, taky jsem jim přihodil. nejsem fanda českého dabingu, ale tahle hra ho potřebuje jag cyp. Vávra slíbil další kilíčko za vybraný čtvrt mega, taxnad to vyjde...
Pochopil někdo smysl čertovo lebky v questu Trestající kámen a jak souvisela s údajně nekvalitním kamením dodávaným pro stavbu kláštera ? Diviš mě vyslal prošetřit nehodu na stavbě, ale místo toho jsem tam řešil nalezenou čertovo lebku. Tenhle quest jsem vůbec nepobral...
@AlieN (03.05.2021 10:13): Ach bože... tohle bolelo i číst. Dnes je dabing na nepopsatelné horší úrovní než kdysi, ale starší filmy a seriály a dnes i novější a nákladně mají dabingy úžasné. Mám dojem, je že z tebe spíše mluví osobní nechuť k dabingu.
@AlieN (02.05.2021 23:22): "Zní to na současné poměry českého dabingu vlastně profesionálně... což není moc velká pochvala."

No to je dosť veľká pochvala, mal som pocit hraného filmu pri pozeraní.

Ak si udržia kvalitu po zvyšok tých 3 a pol hodín cutscén, na SK/CZ sa z toho rozhodne stane obľúbený mód :)

Ale mě je to vlastně jedno, jediný dabing KCD který by mě zajímal by byl ten opravdu dobový - takže směs staročeštiny, němčiny a latiny.
No ty první ukázky před pár měsíci mi přišly rozporuplný, ale tady to opravdu všechno sedlo.
@Brasikona (01.05.2021 23:01): Já bych ji snesl, ale byla mě tu hodně protivná. Mimochodem, třeba Half Life 2 včetně obou episod jsem hrál s ruštinou, protože do světa nádherně pasovala. To samé STALKER, kterýkoliv a taky Metra. Zaklínače zase rozhodně polsky.
@Hrdlodus (01.05.2021 09:45): jak může někdo považovat němčinu za tvrdou: odkaz :)? Vyzkoušet bych ji konečně v KCD měl, ale tipuju, že to taky dlouho nevydržím. Slovenština je jiný kafe, mnohem příjemnější na poslech.
Já bych měl Němčinu rád, nebýt těch členů a jejich skloňování:(
Já si říkal, jak to asi vypadá, když někdo hraje za zloděje. Plní Peškovy úkoly, okrádá a zabíjí, opakovaně je v šatlavě... a pak přijde k panu Rackovi a ten se usmívá, jak ten kovářovic kluk pěkně roste. A vůbec dostává pochvaly a dary od šlechticů.
@jarek.p (30.04.2021 14:52): To by ten příběh ale musel být dobrej... :-D Mě vůbec nejde o open world, ale o to, aby ten příběh neměl jen jednu linku s možností být chytrý, debil, zlý nebo držgrešle.

@Brasikona (30.04.2021 05:54): Já se o to taky spálil, do poslední chvíly jsem věřil že dabing je tutovka.... :-D

O němčině jsem uvažoval, ale té prd rozumím oproti angličtině.
@Gordon (30.04.2021 01:26): Jsem sice "obviňována" až z přehnané obliby českých dabingů, ale třeba i mně by přišel dabingu po půl roce až roce nepřirozený a zbytečný. Vývoj tehdy neskončil, dělalo se na DLC a ani po vydání by se nárok na čas a studia nezmenšil, pořád by to bylo časově náročné. To by ten dabing fakt mohl klidně dorazit 2019 a už by ho řada lidí neocenila. (A řada by ještě brblala, to známe). Teď takhle můžeme doufat, že to třeba už klapne u pokračování. Zvlášť když Vávra řekl, že by klidně byl ochoten dabing svěřit těm, kdo stáli za dabingem remaku Mafie.
Mě však (nejen) tady docela fascinuje, kolik lidí tvrdí, že ten dabing byl slíben. To nikdy řečeno nebylo, žádné konkrétní vyjádření nepadlo a řada lidí proto doufala až do poslední chvíle. Mám snad pocit, že až někdy na přelomu 2017 a 2018 se poprvé nějak konkrétněji objevilo, že dabing s vydáním rozhodně nebude. A pak už to bylo jasné, když se to prohlásilo, takže... To, že Vávra během Kickstarter kampaně mluvil o dabingu a natočil o tom speciální video, fakt neznamenalo jeho potvrzení, ačkoli si to mnozí (neříkám, že zrovna tady) tak vyložili... Pravdou ovšem je, že ten dabing se fakt sám neudělá a jeho nahráním by to nekončilo, pak by se spustilo kolo dalších prací přímo ve Warhorse. Prostě tomu tak bylo a je. A to říkám jako člověk, co do poslední chvíle věřil, dabing si přál a jsem asi ta poslední, co by odmítla (kvalitní) český dabing ve hře... Ale není to sranda.

Btw. Vždycky si to můžete přepnout do němčiny a aspoň trochu předstírat autenticitu. Ale abych byla upřímná... Nedoporučuju to. Strávila jsem s tím německých dabingem asi 10 hodin a zrovna nadšená jsem z něj nebyla :D
@Gordon (30.04.2021 01:05): Bolo to písané ako sarkazmus a to nebola pointa. Pointa bola v tom, že to boli vyslovene americké reálie a ak sa do Českých reálii vyslovene hodí a "musí" byť cz dabing, tak by Mafia jednoznačne mala byť len v tom anglickom.
Jinak já tedy doufám, že případné pokračování se více rozváže z lineárního příběhu a nebude to jen ukázka ultra-linerání egoistické snahy ukázat, jak hlubokomyslně umí Vávra psát. Fakt už mi přijde únavné, jak okatě lineární RPGčka jsou v době, kdy je možnost se "odvázat".
@John Mirra (29.04.2021 20:41): To že je Jeremy kokot je ale všeobecně tak nějak známo... :-/
Řekl bych že persona vávry na Warhorse byla nejspíš jedna z věcí, co kamaráda tak odrazovala.

@Tulareanus (29.04.2021 21:45): Tak počkat, nefailuješ v argumentaci tak trochu? Ty, velký argumentační profík, div aby ses udržel a nesepsal dvacet stránek v jednom postu? Mafia měla anglický dabing, ne?

@musa (29.04.2021 23:00): Vávra se někde prokecl, že makají na pokračování.