Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Joust

72
3 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1978 Mainframe
listopad 1978 TRS80
1982 AtST
1983 PCAt2600Apple IIArcade
1986 At8bit
říjen 1988 NES
22.11.2005 X360
06.11.2012 PS3
Vývojáři:
Williams Electronic Games, General Computer Corporation (At2600 verze), Atari (At8bit verze), The Rugby Circle (AtST verze), HAL Laboratory (NES verze), Digital Eclipse Software (X360 verze), Backbone Entertainment (X360 verze, PS3 verze)
V Joust se hráči ujímají rytířů s kopím, kteří jezdí na létajících pštrosech, a takto vyzbrojeni vyráží do boje proti zlým, počítačem ovládaným rytířům jezdících na supech.

Hráči musí máváním křídel zasáhnout nepřítele z výšky. Eliminace nepřátel probíhá ve třech krocích: nejprve musíme svrhnout rytíře ze supa, následně musíme zasáhnout samotného supa, ze kterého vypadne vajíčko. Vajíčko se musí zničit dříve, než se z něho vylíhnou noví a stále silnější nepřátelští rytíři.

Nepřátelští rytíři jsou trojího typu: Bounder (červený jezdec), Hunter (bílý jezdec), a Shadow Lord (modrý rytíř). Tito nepřátelští rytíři nejsou jedinými protivníky ve hře. Chrabří rytíři se musí vypořádat s rozpadajícími se plošinami, lávovými trolly, kteří se je snaží vtáhnout do ohně, a s obávaným a nepřemožitelným Pterodaktylem.

Hra byla opěvována ve své době především za to, že jako jedna z prvních nabídla hru dvou hráčů současně.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.