Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

General Computer Corporation

USA
Založeno 1981, zrušeno 2015
Společnost General Computer Corporation vznikla v roce 1981 a u jejího zrodu stáli Doug Macrae, John Tylko a Kevin Curran. Zpočátku se zaměřovali na videoherní trh, ale postupem času přešli k výrobě periferií (zejména tiskáren) pro domácí počítače.

Mezi jejich první práce patřil mod-kit pro hru Missile Command, který do ní přinesl UFO jako nové nepřátele a také ztížil samotnou hru. Společnost Atari je nejdříve chtěla žalovat za porušení autorských práv, ale nakonec s nimi podepsala smlouvu o spolupráci, čímž i zabránila výrobě mod-kitů pro jejich hry.

General Computer Corporation také udělali mod-kit pro hru Pac-Man nazvaný Crazy Otto. Ten byl prodán společnosti Midway Games, která Pac-Mana vydávala, aniž by o tom výrobce hry, Namco, věděl. Následně byla hra Crazy Otto prodávána jako Ms. Pac-Man.

Pod společností Atari udělali ještě další arkádové hry, jako byly Food Fight, Quantum, Centipede a další. Mezi roky 1982 až 1984 udělali kolem šedesáti her či programů s hrami spojených (jako mod-kity).

Ovšem od roku 1984 se společnost začala zaměřovat na periferie pro počítače Macintosh, kdy největším úspěchem byl pevný disk HyperDrive. Poté firma General Computer Corporation změnila svoji profesní orientaci na tiskárny a ke hrám se již nevrátila.