Tak jsem teď koupil náhrdelník co přídává +9 všem vlastnostem a rytíř mi dal za splnění úkolu dvojité ostří co přidává +9 k odolnosti. Hned je veseleji:)
Já jsem hrál na lehkou jen chvíli, ale co jsem se dočetl tak zvýšení HP u nepřátel (ale i u družiníků!) a ultimativnější vybavení. Proto jsem do toho šel delší souboje a menší aspekt náhody kouzlo proojde/neprojde. Kdybych hrál za paladina tak bych si to asi dvakrát rozmyslel, za kněze mi to ale přijde na papíře lepší.
jo ten fílg s opětovným nahráním dialogu pro získání předmětu jako dar znovu - aby se náhodně vygenerovaly ty jehlo magické vlastnosti jsem u těch bot vůbec nepoužil - jaksi jsem stejně ještě neměl kouzlo identifikace tak jsem nevěděl co mi dal;

co se týče obtížnosti - přijde mi to tak nějak stejné ale už jsou to čtyři roky co jsem to hrál - zatím za sebe nachvávám bojovat hlavě spolubojovníky, používám je jako živý štít pro nalákání nepřátel na sebe - protože silnější nepřátele mě složí pár ranama, tak se zatím zaměřuji na boj se slabším a postupné levelování.
Tak jsem si to rozehrál po druhé - tentokrát za kněze a na těžkou obtížnost.

(jo ta identifikace a postřeh je úplně k ničemu - kouzlo identifikuje vždy všechno a pro nalezení skrýší a tajných dveří stačí prostě to okolí prohledat kurzorem myši)
Tak se pořád toulám po těch základních lokacích. Jediný velký boj co jsem vyřešil byl ten strom smrti. Čekám až se někde objeví pořádny vybavení, Kobylky a Levitace, ale pořád nic:(
@Malignus (07.12.2016 15:46): Ale otravné a zbytečně dlouhé jsou stejně všechny. Pamatuju si, že jsem musel zabít stovky paladinů v několika patrech jejich hlavní pevnosti, abych se dostal k jejich vůdci a vysvětlil mu, že nejsem proti nim... :-D

Fakt by mě zajímalo, co se honilo tvůrcům hlavou. "Hele, nedáme do toho dungeonu ještě jedno patro?" - "To je skvělý nápad. Ale víš co? Dáme tam radši ještě dvě." - "A čím je zaplníme?" - "Já nevím, prostě tam hodíme stovky nepřátel, to bude stačit, ne?"
@Zero (07.12.2016 13:04): Mám to úplně stejně. Ty rozhovory, vyšetřování, atmosféra apod., to nemá chybu, ale ty souboje a nekonečné dungeony to zabily... :( Od chvíle, co jsem s tím tenkrát seknul, to mám pořád nainstalované, ale nevím, jestli se k tomu někdy dokopu.
@Red (06.12.2016 15:39): Myslím, že to kouzlo jsou kobylky. Hodně užitečné.

Já plánuju, že to někdy konečně dohraju, ale stačí si vzpomenout na množství a otravnost soubojů, a na ty dungeony, a už se mi do toho nechce. :-D
Tak zatím se mi ta těžká obtížnost líbí. Souboje jsou delší, lze tak spíše využít strategie. I moji společníci nejsou takový třasořitky co běhaj po prvním šrámu do kostela. Ale pravda se ukáže až po boji s nějakým silnějším nepřítelem. To nemění nic na tom že jsem si inkvizování představoval jinak:/
Tak jse strávil přes hodinu nahazování těch bot v hospodě:D Co je teoreticky lepší?

Obrana proti magii 25%, všechny vlastnosti +13, útok +22
vs
Ochrana před strachem 25%, mag.dovednosti +2, nemag. dovednosti+2,
@Malignus (06.12.2016 14:58): Díky. Já jsem četl že nejúčinnější je kouzlo swarm něco (česky útok hmyzu?). Takže na identifikaci s perception se můžu plně vybodnout? Ta babka je ta vědma s lektvarama co se mnou odmítala obchodovat když jsem si vynutil lektvar života a je při návratu do města nejdál od kostela kam musím vždy po otravě? :)

Jinak ani cheatování se jim nepovedlo, s dobrým pocitem bych bral jenom jeden cheat -nesmrtelnost. A ten chybí:( Takže buď projdu čistě nebo vůbec:)
@Red (06.12.2016 13:30): Pokud si chceš užít atmosféru/příběh a zbavit se otravného grindu, tak nezbývá než se vydat cestou Boha. Čili zvolit nejlehčí obtížnost a čítama mírně vyhonit postavu. Boje jsou prostě otravný a neustálé řešení lahviček, zbraní, zbroje..akorát zdržuje.
@Red (06.12.2016 13:30): Postupuj:

6. Okolí stromu smrti
7. Cesta ke Dračí skále
8. Okolí Dračí skály
9. Železné doly

Takhle by to mělo být nejlehčí. Na identifikaci máš kouzlo a na percepci lektvary (zření tuším...). Potřebuješ hodně inteligence. Udržuj si SOIOR (Vlastnosti) na úrovni odpovídající dovednostem a levelu, i když do daných dovedností nedáváš body. U paladina mi to fungovalo. Dovednosti stačí na 16 nebo 17, zbytek ti dodají předměty. Já preferoval předměty přidávající kolem 10% XP, celkem mi dávaly nějakých 117% XP navíc, takže jsem leveloval celkem rychle. :-) U kněze je nejdůležitější Inkviziční magie (Otevření ran, Ukřižování, Prozření, Ukamenování, Zpopelnění), Moudrost, Svatá aura, Flagelantství a Vhled. Taky budeš potřebovat Levitaci a Vzkříšení, Očištění a Uzdrav nemoc. A obchoduje jen s Babkou z Hillbrandtu, ta ti dává nejlepší ceny. ;-)
Hraju za kněze. Úroveň 14. Nepřátelé co mají dialog zabijí mě i oba společníky na 1-2 rány.

Je nějaký level cap nebo můžu vygrindovat abych napravil špatné rozvržení bodů?

Přemýšlím jestli není jednoodušší obtížnost hard když padají lepší předměty?
@Red (06.12.2016 03:10): Už si nepamatuju úplně přesně, co myslíš, já s tou hrou sekl v tom posledním městě, už to bylo fakt dlouhý... :-) Každopádně cheaty jsem nepoužíval, ale musel jsem mít vždycky narvanej batoh lahvičkama a občas taky pomohlo to kouzlo, co ti vyvolalo toho džina nebo co to bylo. Fungoval jako dobrá návnada... :-)
@Red (06.12.2016 03:10): Hele :D já jsem to dohral s cheatama ( v tom peklu už se to nedalo nuda neba) na konec a upřímně ? Mám takový pocit, že ty statistiky byly, aby se neřeklo a výbava to samé. Měl jsem plné bágle jen lahviček. Hra je hezky udělaná a to množství textu boží, ale ta obtížnost, staty nefungující, vybavení, aby se neřeklo.. Nevím v tomhle ti asi neporadím já při každém hraní měl chut hru uninstalovat.

Body dávej dle toho, jakou máš postavu mág, paladin a zlodej, jak si zvyklej z ostatních her ;).
@Ferdish (03.11.2014 12:33): Díky. To jsem netušil, že ho potkám ještě ve 3. aktu. Prokecnu ho teda tam, protože na jeho doznání potřebuju mít Harpův deník, což jsem při žádným rozhovoru s ním neměl. :-) Jinak jsem GOG prohledával a tuto informaci nenašel. :-D
@Malignus (03.11.2014 06:09): Skúsil som niečo vyhľadať na GOG, a tam píšu že ak máš prečítaný Harpov denník a máš aj Tinthanovo doznanie potom ako očistíš jeho meno, tak stačí ísť za majstrom Dieterom von Gelbendiel a úloha by mala byť splnená. Prípadne ešte skús prekecnúť sudcu Welfhara a aj hajtmana, kvôli vyriešeniu questu so zombiami.
Pokiaľ doznanie od Tinthana nemáš, nevadí, Tinthana stretneš ešte v treťom akte v Alvarone, možno budeš môcť doznanie od neho získať aj tam.
@Malignus (01.11.2014 22:42): Z Harpa na mučidlech nic nedostaneš. Je vinný, ale prostě ti nic neřekne. Povýšení dostaneš buď až po jeho upálení, nebo za něco jiného (možná za tu unesenou ségru hostinský). Taky jsem hrál za paladina, ale už si to moc nepamatuju :)