Ja to hral s nejnovejsim Community Patchem a naprosto v pohode. (Padlo to tak 2x za tech XX hodin, ktery jsem u toho stravil, a bugu taky pomalu.)
Jo velice známá chyba taky mě hodně štvala. Vyřešil to ten neoficiální patch co potom vyšel a udělal z G3 hratelnou hru. Většinou tahle chyba častá (ne jen u mě) v lokacích okolo geldernu. Například na poušti mi hra nepadala skoro vůbec, ale takový ta linie silden-gelder-trelis je nejhorší. Poprví sem hru dohrál aniž bych do těhle lokací vůbec moc chodil (jen jsem je proběhnul) to bylo ale ještě před tim 1.7 patchem.
Hm, tak hra mi začala neustále padat - pokaždé se ovjeví hláška "where is the guru". Jde tomu nějak zabránit? Desítky hodin šla v pohodě a najednou tohle...
Hra mě až donedávna hooodně bavila, ale nemohu se zbavit pocitu, že je to pořád o tom samém. Nové město, lézt skřetům do zadku, než vás pustí k veliteli... sem tam jeskyně plná příšer, na konci stejná truhla jako kdekoliv jinde...
No jsem zvědavý, jak to bude dál.
To skube uplne na zacatku, kdyz ji vytahnes, potom by se ten system mel nacist a mam dojem, ze nez nahrajes hru, tak to pojede v pohode.
Jojo, teď se dívám na nějaký fóra a lidem to blbne docela dost - bude to ATI, ale nějak se mi nedaří vyzjistit, jak to funguje. CCC někomu pomohl, někomu ne, je to bordel :)

EDIT: tak jsem to nějak ponastavoval, nainstaloval nejnovější patch a nějak to šlapek, ale když vytáhnu pochodni, pěkně to škube...
Jakou máš grafiku? Jestli ATI, tak si pohrej s nastavením v CCC.
Ach jo, občas mi blikne hlavní hrdina, občas NPC, občas šutr... nevíte, čím to může být? Risen mi jde v poho...
Hm jako Gothic to už nebude (už trojka se povážlivě vzdálila), ale třeba se dočkáme nezabugovaného RPG, když už nic:-)
Tak abych to upresnil, mam community patch verze 1.72.25931, alternativni balancing mam zapnuty, koukam, ze community patch uz vysel 1.73, ale podle changelogu jen mirne bugfixy+vylepsena grafika
A co takhle zapnout Alternativni balancing? Mam takove matne tuseni, ze to tak nejak bylo. Bud musel byt zaply, nebo naopak vyply.

edit: Tak jak jsem se docetl ve vlastnim prispevku, tak musi byt zaply. Sobe bych mel verit.xD
Eru: to se zas otoci o 180 a potom nez se otoci zpatky, tak zase dostanu :P
Eru: no ja nevim, ale kdyz to na zvirata zkusim s mecem, tak jakmile mi jednou daji, tak mi potom davaji prakticky porad, postava se nestihne vzpamatovat z uderu
Garion: Nejlepší je to, co máš nejvíce vytrénované. :-)
Tj. Síla - zbraně na blízko, Lov - luky nebo kuše, Znalosti prastarých - magie.
Garion: Zvířata štítem nevykryješ. Krýt se jím můžeš proti zbraním na blízko (např. meč) nebo šipkám a šípům.

pipboy: Úplně na nic proti zvířatům není. Poskytuje pasivní obranu.
tak a dotaz zkusenym Gothicarum :) ja jsem na Gothic lama, to je vseobecne znama skutecnost, a tak by me zajimalo, jestli je blokovani utoku proti zviratum fakt tak naprd, jak se zda... nemam teda blok na nejak extra vysoke urovni a stit mam rekl bych zhruba stredni trida, ale prijde mi, ze poradne nevyblokuju ani kance, natoz treba takovyho toho malyho dinosaura, ten mi projde blokem snad vzdycky

zlepsi se to, kdyz se vic vycvicim ve skillu se stitem a poridim si lepsi stit, nebo nemam sanci a je to k nicemu? (nebo jsme proste totalne levej, i kdyz mi prijde, ze na frontalnim bloku nejde moc co zkazit?)
MIGtheDRAGON: tak mne to zatim nepadlo ani jednou :) kazdopadne i 20s je naprosta hruza
Karasman: Nedávno jsem se po něčem podobným taky poohlížel, ale přišel jsem jenom na to, že původní tým autorů community patchů pro G3 nic podobnýho pro datadisk dělat nebude, protože datadisk podle nich za to ani zdaleka nestojí.
Někde se píše že na něčem pracují tuším nějací dva němci, ale i pokud je to pravda, pravděpodobně se to s kvalitou community patchů pro G3 nebude moci rovnat.
Karasman: Co já vim tak ne. Zatim jsem ten datadisk ani nezkoušel prej nestojí za nic.

Garion: Tak ono u G3 to bylo i o štěstí. Mě třeba docela i padal, ale mám kamaráda co má slabší pc a prej nějak nepadá. Mě se dřív nahrával asi 45-60 sekund, takže těch 20 je docela příjemná změna :)
Existuje něco jako Community patch pro datadisk? Zkoušel jsem ho nedávno hrát a seká se to i na čtyřjádru, 4GB RAM a GTX280.
MIGtheDRAGON: mam community patch (nejnovejsi, pokud vim), a stejne se to po nahrani lokace (teleportace do mesta) seka, nez se nahraje to, co je "za hrdinou", kdyz se otacim

loading mam stejne strasne pomalej (nevim teda, jak to bylo v puvodni verzi), cca 20-30s bych tipoval
Garion: No G3 měl dost špatnou optimalizaci, ale s nejnovějším comunity patchem už je nahrávání i plynulost hry v pohodě. Dřív jsem kvůli tý optimalizaci byl rád, když jsem tu hru dohrál (byla taky směšně lehká) ale s novýma patchama je to hned o něčem jiném. Optimalizace je rozhodně lepší a už se mi to neseká. Dokonce i bojovej systém je konečně upravenej tak, aby na tebe vždy neútočil jen jeden a ostatní jen nečuměli.
MIGtheDRAGON: kdyz si nainstalujes do Oblivionu spravny pluginy zlepsujici grafiku, tak to imho vypada stejne nebo lip nez G3 (G3 hraju ted na maximalni detaily a pack na lepsi grafiku mam nainstalovany take)

jde spis o to, ze napriklad Oblivion ma oproti G3 naprosto jinej styl, napriklad lesy v G3 vypadaji jako lesy u nas, Oblivion vypada uplne jinak, ale detaily mi po aplikaci vylepseni grafiky na obe hry pripadaji stejny, Oblivion mozna lepsi, protoze mi prijde, ze ma vic featur DX9 nez G3, ale to muze byt subjektivni, kazdopadne ma Oblivion mnohem lepsi optimalizaci :) G3 mi prijde, ze porad docela swapuje, takze pri nahrani nove lokace se to chvili pri otaceni postavy seka az hruza, navic delka loadingu G3 je priserna
Komos3: Tak je pravda, že detaily obličejů nejsou tak dobrý, ale G3 vyšel v době, kdy vyšlo například two worlds, nebo oblivion a tyhle dvě hry jsou s grafikou daleko za G3. I v dnešní době ty hry nevypadají o moc líp. Pokud to nechceš srovnávat zrovna třeba s farcry 2 tak G3 má rozhodně mezi RPG pořád jednu z nejlepších grafik. Například, když teď hraju mass effect2, které vyšlo nedávno tak si jen můžu zastesknout po tom hezkym prostředí z G3. Tim nechci nějak naznačovat, že mi to vadí jsem radši, když dělají hry s menšími hw nároky alespoň vim, že mi ještě nějakou dobu dobře poběží :)
MIGtheDRAGON: Přiznávam, že jsem se trochu unáhlil, když jsem napsal že je hrozná, ale musím přiznat, že jsem od grafiky v G3 čekal opravdu víc. Vím, že v recenzích se hodně chválí, ale mě opravdu nezaujala nevím čím to je, ale pár přátel s ní taky nebylo spokojeno. Krajina je dobře udělaná, ale asi mne zklamaly detaily postav. Jenže je mi jasný, že když je svět tak obrovský, tak nemůžou prostě udělat dokonalou grafiku...HW nároky by pak byly ještě horší, ale prostě tj další moje výhrada, proč zbytečně tak velký svět?
Driv se mi taky grafika G3 nelibila, ale jak jsem to zacal hrat vic, tak jsem na to nakonec prisel. G3 strici co se tyce grafiky vsechnu soudobou konkurenci do kapsy. Ma snad nejostrejsi textury jak jsem ve hre videl, spracovani prirody je perfektni a opakujicich se modelu jsem si sice vsiml, ale nevadilo mi to. Radsi at se opakujou jen s minimalnimi zmenami, nez abys na kazdem kroku potkaval sice originalni, ale hnusny panaky jako v Oblivionu.
Hm, tak jako Gothic nemá v žádným případě špatnou grafiku, jenom tam jsou strašně špatný modely postav, především obličejů... Celou hru jsem měl pocit, že se střídají pouze vlasy či vousy (taktéž velmi špatné) a obličejů se objevují tři čtyři typy.
Myslim, ze Gothic 3 aj po troch rokoch ma stale lepsiu grafiku ako napriklad taky Dragon Age.
Komos3: Na jednu stranu s tim tvim komentem souhlasim, ale G3 určitě na tu dobu neměl špatnou hroznou grafiku :D ten nemá hroznou grafiku ani na dnešní dobu. V tý době co vyšel jen málokomu šel na plný detaily (i když za to mohla i špatná optimalizace, kterou už naštěstí vyřešili patche).
Tak jsem nainstaloval anglickou verzi z Collectors Edition (verze 1.60) nahodil patch 1.73 a texty opět nikde... Jenže tentokrát editace v ini nepomáhají, resp. pořád tam visí Text=czech (nechápu proč), ostatní jsou na English a přepsání počátečního písmene moc nepomáhá...

//Dobrý povedlo se... Ale nevím jak, prostě jsem to odinstaloval, smazal všechno z registrů a nainstaloval znovu...
Mě to bavilo dost a hrál jsem to 10 hodin denně, ale už to nebylo jako předchůdci, kteří nabízeli menší a propracovanější svět.

Dohrát se to určitě dá, jinak soubojový systém zmrvili a ten mě celou dobu prděl, ale jako fanouška série to pro mne byla povinnost. Nevím ale, jestli si to projedu ještě někdy.
Ja mam hotovou Myrtanu a nevim co dal. Sever je tezky (skreti samani me pekne serou kdyz mi kazdym kouzlem uberou 50% zivota), poust je nuda. Taky mam pocit, ze se to neda dohrat.:)
marwel: Ok, proč ne. Já to hrál tuším bez nějakých neoficilních patchů (ale už si nejsem jistý), takže mluvím už o zřejmě hodně dlouho neaktuální verzi. Ale znova to hrát v blízké době neplánuju. Hrál jsem to zatím pořádně dvakrát a vždy mne to omrzelo v poušti. Tohle není hra, u které bych čekal, že ji vůbec někdy dohraju.
Falgar: Dokud nemas lov zvere a luk aspon na dvojce, tak zabijes sotva jednoho nez se k tobe dostanou..xD (nebo jsou vlci predatori? ani nevim)

Ale me slo prave o tu upravu ktera je soucasti CP1.7. Vlci jsou proste upraveni jen pro Alternativni Balancing. To je hloupe!:)
Než se k tobě dostanou, tak pár postřílíš a zbytek dáš nablízko, ne? ;-)
Jo, kanci ušli, to je pravda. Ale vlci mě srali i na 40. levelu. Hlavně jak byli ve smečce, tak to mě děsně sralo.
Kanci jsou jeste v pohode. Vlaci jsou horsi. Utoci ve vetsim poctu a jejich utoky jsou vyrazne rychlejsi.

A ted me pobavila dalsi vec. V nekterych movickach jsem videl jak nekteri hraci hraji zpusobem 'vkuse mackat leve tlacitko mysi'. A ted jsem narazil bez balancingu na nepritele, ktery delal to same. Tak me zajimalo jak dlouho je schopen to delat. Dostal jsem se na stopkach k nejakym peti minutam, kdy jsem se ustavicne branil stinem. Na soubojovem systemu zjevne neni neco v poradku.xD
Falagar: Jo, to mě hodně sralo, ale vzhledem ke zbytku hry, která byla celkem zábavná jsem to i překousl.
Jj, známá věc - na prvním levelu dáš vesnici plnou skřetů - ale pozor, abys nenarazil na jediného kance, to je pak po tobě. :-)
Tak ted jsem zkousel Alternativni AI. Velmi vtipne. Nejenom, ze jsem neprisel na zadny vetsi rozdil, ale k tomu mi pri dobyvani Bragy spadly FPS ze ctyriceti na deset.xD

A ted jsem to rozehral podruhe bez alternativniho vyvazeni a naprosteo nejsem schopen pochopit, proc jsou vlci a ostatni havet upraveni jen pro Alternativni vyvazeni. Baz nej maji vlci ten po****** utok, jak te nenechaji si ani skrtnout. Takove upravy by si zaslouzily byt v obou moznostech hry.
marwel: Ten problém může nastat i na jiných sestavách, akorát u integrovaných grafik je ta pravděpodobnost hodně vysoká, že ti to hodí tu hlášku. Jinak záleží na grafice, zda ti ji to podporuje apod.

Jinak nevím, jestli ještě při něčem se ta hláška objevuje, ale vesměs to bývá kvůli hardwaru.