Pivo: nj, ale ja nemam notebook ani integrovanou grafiku.;)

Paul,Cobra: Prepsani ini. souboru je zalezitosti jednotlivce, ja mel ty pismena spravne uz od zacatku.:( (mel jsem to zkusit naopak, dat tam maly)
Cobra - Už jsem níže psal jak to vyřešit, stačí přepsat dvě písmena v ini souborech...
Mě verze 1.73 nezobrazuje texty. Teď jsem to trochu testoval a zobrazují je jen verze 1.70 a 1.71. 1.72 teprve stahuju... Divný...
"Where is the guru" - tohle hází na noteboocích apod., když si to s nějakým hardwarem nerozumí. Ale nejsem si úplně jistý, ale u integrovaných grafik to hází docela často.

Jinak s tím Diegem apod., tohle se mi naštěstí nestávalo.
No nastesti to nepada tak casto. V prumeru tak jednou za den (hraji tak 3 hodky denne).

I kdyz, ted jsem vstoupil do Varantu a hned jsem dostal pocit, ze tuhle hru nedohraju. Pouste je zatim pekelne nudna.

A abych pridal jeste jeden bug - spolubojovnici se hloupe zasekavaji. Vzal jsem s sebou Diega a najednou koukam, nikde nikdo. Tak jsem se vratil pulku cesty zpatky a on si tam klidne pochoduje do sloupu.:(
Tak takovýhle problémy jsem NIKDY neměl, a ani mi hra nikdy nespadla (ani s tou guru hláškou).Ale pokud to padá, tak zkus snížit detaily, hlavně textur, to jsem někde četl by mohlo pomoct.
Já tyhle problémy taky neměl, a hrál jsem tři verze - 1.12, 1.6 a 1.73, a to na dvou různých PC.Nahoď nějaký screeny marwele ať víme : ).
kruci, tyhle problemy jsem v nejake 1.07 nebo kolik to bylo chvili po vydani nemel :)

jinak mam za to ze sila navysuje silu uderu, snad nekecam.
Tak jsem se do toho docela zahral. I s CP1.72 patchem to rozhodne neni nejcistsi. Potvory porad prochazi zdi (v manualu k patchi to obhajuji, ze je to nenapravitelna chyba od Pirani), problikavaji mi textury, misty chybi uplne, problemy pri prechodech ze svetla do tmy, popr. hra nereaguje na svetlo z pochodne vubec a pada! Nechtel bych videt jak vypadala neopatchovana verze.

A chtel jsem se zeptat jestli ma v G3 sila vliv na zpusobeny damage, nebo je jen cestou k ziskani urcitych skillu?

Jinak je to skutecne docela dobra hra (hodne jsem zmenil nazor). Graficky je to vazne perfektni, priroda pusobi mnohem prirozenejsim dojmem nez v Oblivionu (Oblivion pusobi jako stavebnice, kterou vlastne skutecne je). Ukoly by mohly byt zajimavejsi ale co nadelam.
Chtěl jsi vědět co dělá konkrétně, a konkrétně to máš popsaný v tom manuálu, je tam prakticky všechno, tak nevím proč se ptáš tady (navíc když jsem na to odpovídal včera..).Nejsou to jen skilly, upravuje to i nějaký questy a tak.
Jiste, budu projizdet seznam skillu kde se co zmenilo, ktery mi stejne nic nerika, protoze hraju G3 vlastne poprve.xD Ok, vypada to, ze je to s tim mnohem vic hardcore, takze zapinam s tim.
Si děláš legraci ne? : ) Koukni o pár příspěvků níže kde odpovídám ugraugrovi.Nebo si otevři ten extenzivní pdf manuál co je u toho patche.
Finally! Tak s patchem 1.72 uz to facha. A jeste maly dotaz, Alternativni vyvazeni dela co konkretne?
Já mám tu za 299Kč od TOPCD..ale zajímalo by mne v čem se liší, že s jednou to jde a s druhou ne..možná je v tý levelácký nějak jinak ochrana, nebo jinej patch..nevím.
Nevím co víc ti napsat - u mě to funguje perfektně.Asi máš nějakou divnou verzi.
Nefunguje. Nezobrazi se menu. ini soubory jsou u me spravne uz po nainstalovani patche. Takze reinstall. Zkusim jeste jednu moznost a uvidim co se stane.

Tak jsem zkusil nainstalovat jen patch 1.73 a stejny problem. Jeste zkusim nainstalovat patch 1.72 a cz fix a pokud ani to nepujde, stahuju anglickou verzi hry.
;)
Já prostě - nainstaluju cz originál (verze 1.12), na to nainstaluju přímo 1.73, pak udělám toto (z fóra gothicz.net):

U mně stačilo v ge3.ini změnit

Text=czech

na

Text=Czech

(velké písmeno místo malého)

a v UserOptions.ini

SubtitleLanguage=czech

na

SubtitleLanguage=Czech

(podobný problém)

- pak spustím hru, všechno si tam nastavím (grafiku, ovládání, zvuk, zapnu alternative balanc a AI...), restartuju hru aby se aplikovaly změny, zapnu hru a hraju.No problems.

Jinak s 1.6 jsem právě G3 dohrál už dříve, taky bez problémů, ale tahle verze je lepší, o dost.
Tak instalace vysla v poradku pokazde, ale pak jsem aplikoval patche a jednou mi to rozhodilo cestinu, podruhe se hra nechtela ani spustit, takze az na potreti to vyslo.

Ten patch tam davas jen 1.73? Funguje v pohode s ceskou verzi hry? Ze bych to jeste jednou preinstaloval.:) A sere mi na Gothicovi, ze si bere pres 1.5GB ram a zda se, ze neni schopen je spravne vyuzit kdyz se to seka! Nejdriv jsem totiz zkousel demo (nechtelo se mi v tom bordelu ve skrini hledat cedo) a to slapalo naprosto v pohode, pak nainstaluju plnou a dela to takovy brikule.

btw. pouzival jsem community patch 1.6.;)
marwel - děláš něco špatně : ).Už ta instalace na třetí pokud - nechápu co s tím vyrábíš.Já prostě nainstaluju originálku, dám tam 1.73, změním nastavení ini souboru (malý c na velký), zapnu hru, nastavím si jí dle svého, a jedu - no problems, no bugs.
Taky jsem se dal navnadit demem Risen a pokousim osud uz asi po sedme s Gothic 3. Instalace vysla na treti pokus. Velmi zabavna hra, ted jsem zmacknul nejakou klavesu, prevtelil jsem se do zvirete, mel jsem konzoli pres tri ctvrte obrazovky a vsude cary, zobrazujici pohyb potvor.. nakonec to spadlo. A to vse se vsemi oficialnimi patchy. S community patchem mi to spadlo po deseti minutach hry s hlaskou o chybe s pameti, dal jsem vypnout, ale aplikace se neukonci. A to prosim behem pul hodiny hrani. Pokud to takhle pujde dal, mam se na co tesit.xD
Můžeš si to v menu zapnout/vypnout, ale jakmile to zapneš a začneš hrát, tak už to s tím daným savem vypnout nejde, resp. asi jde ale dělalo by to neplechu.Takže prostě nepřepínat v průběhu hry.No a prostě celkově rebalancuje kolik je třeba na co potřeba skillbodů atd..dělá to ze hry větší výzvu, už není zdaleka tak easy stát se nepřemožitelným bohem.Osobně mi to přijde lepší, ale hrál jsem to jen pár hodin (už jsem v G3 strávil ve verzi 1.6 cca 150 hodin a teď se už těším na Risen).
Pak tam je i spousta jinejch úprav, všechno je do detailu popsaný v manuálu co se ti otevře během instalace toho patche.
Můžeš mi povědět něco víc o tom alternativnim balancingu? Co si pod tim mám přesně představit? To už je v tom patchi pevně nastavený nebo s tim ještě můžu nějak hejbat?
Vypadá to skvěle, akorát je tam menší chybka (co v 1.72 nebyla) - musí se změnit v ini souboru g3.ini písmeno jedné položky z malého na velké, jinak se nezobrazují texty.Jinak se jedná o už prakticky nezabugovanou hru, aspoň teda na mém PC.A alternativní balancing + AI ze hry dělá docela slušnou výzvu.
Koukám že v úterý vyšel Community patch 1.73, přičemž na dalších už se pracovat nebude. S 3kou jsem seknul právě kvůli šílený zabugovanosti, v době kdy jsem to hrál to i s patchema prostě nešlo... ale vypadá to, že tomu dám ještě jednu šanci (až dohraju Risen xD).

Může mi někdo, kdo to hrál s Community patchem 1.7 + povědět jak to vypadá?
Bioware se prakticky od BG2 nepřekonalo, ikdyž KOTOR byl ještě fakt dobrej a Mass Effect ušel.Ale DA vypadá neskutečně genericky a nezajímavě, a shoduje se na tom i většina lidí co to viděla v pohybu..
Ale nebudem tu plácat v g3 threadu o DA : ).
s dragon age ?? jak se opovazuje takhle mluvit o jakekoliv hre od bioware ... i kdyz ... ano ... jde to s kvalitou dolu pocinaje jade empire konce nwn2 ... ale u dragon age cekam zmenu :)
No jestli to bude (a ze se to tak tvari) neco jako trojka s castecnym navratem ke dvojce, vychytanejma chybama a par novinkama, tak se sakra tesim. V tom videu jen nektery animace by potrebovaly vychytat. A mozna postavy vypadaji ze by snesly vic detailu.
Mě se to teda líbí dost - hlavně artstyle, to že tam budou konečně hrát větší roli ženský, a atmosféra vypadá skvěle.Plus mě se G3 líbil fakt dost, tak co : ).IMO tohle vytře třeba s Dragon Age podlahu.
Strašně moc podobné, ale úplně stejné jsou možná silná slova. Každopádně, já bych byl radši, kdyby značka zůstala Pyranhe :-(
Být jima, tak ani moc nevymýlším nové věci. Mě se stejně Gothicovský styl stále líbí, nevím jestli kdyby udělali něco nového, jestli by mi to sedlo. Ono je to prostě ten klasický gothicovský styl hraní no. Jinak gay porno jsem naštěstí neviděl a příšery byly docela originální.

No na první dva Gothicy to asi mít nebude, ale myslím, že taková fajn hra na nějaké večery by to být mohla.
To je uplne neskutecny jako moc je to stejny jako Gothicove. Uplne, ale uplne vsechno. Netusim jak moc to maji hotovy, ale teda... zvuky stejny, kamery stejny, herni postupy stejny, VSECHNO stejny. Nevim jestli je tohle dobre...
Trosku uz mi prijde, ze Pirane jsou proste liny cokoliv predelavat a upravovat, nedejboze udelat od zacatku...

Nehlede zase na to gay porno pri soubojich...
Pipboy: máš pravdu až na třetí odstavec, za kterým si stojím, ale tak to je subjektivní - nevadí

Falagar: jo to není přesně dané jak se to má hodnoti plusem minusem, každý to chápeme jinak
no, prvni dva odstavce jsou tam prakticky zbytecne, treti by sel dost zkratit. Zbytek je ok, akorat s tim poslednim odstavcem vazne nemuzu souhlasit :)
Pivo: Hodnocení komentáře chápu přesně naopak než ty. Komentář má kolemjdoucímu napovědět, zdali má smysl hru hrát. Dobrý komentář je ten, který člověku napoví, co je na hře dobrého a co špatného. Proto i hodnocení komentáře není závislé na tom, jestli souhlasíš s tím, co dotyčný píše, ale na tom, jak dobře hru popsal pro člověka, který váhá, jestli ji hrát. Proto jsem schopen hodnotit i komentáře ke hrám, které jsem nehrál - byť je nečtu tolik často.
Jo tak to jo. Já to porovnával celkově s ostatními díly, proto je to tak dlouhé.

Edit: Ale spíše by se měl komentář hodnotit podle objektivity. Ne jestli se něco dozvíš, ale právě bys měl hře hodně rozumět a ohodnotit jestli má ten člověk pravdu anebo ne. Já nikdy nehodnotím komentáře na hry, které jsem nehrál nikdy. Jinak tvoje komenty též nic o hře nevypovídají, když jsem si četl, ale hodnotit to nebudu minusem, protože jsem nehrál.
Já jsem ti dal mínus spíš proto, že ten komentář máš extrémně dlouhej, což je na úkor zajímavosti, osobně jsem se dočetl do třetího odstavce, a pak mě přestalo zajímat, jak moc se ti líbil lesklej led. Kdyby to byl třeba krátkej výstižnej komentář o dvou odstavcích, tak ti klidně plus dám...
Eru: jo dík
Lee- to jsem si myslel, že tam je, jsem šel někde kolem
Diego- do bragy jsem nešel no

Aimlezz: no spíše měsíc, ale hrál jsem jiné hry. Celkově je to tak 5 dní, co jsem to hrál.

Paul: jo já neplnil moc vedlejší úlohy, vím že to zabere hodně času. Jedničku jsem ale hrál 40 hodin třeba. Tu jsem měl skrz na skrz.
Diego je mám dojem někde ve Varantu, ale kde, to si nepamatuju : ).Každopádně 45 hodin...já teda v G3 strávil nějakejch 80, než jsem ho dohrál : ).Ale taky mi ke konci lezla neuvěřitelně na nervy hudba i Varant.
U vylodění ano, ale nikdy jsem s ním nemluvil a Leeho jsem taky nepotkal. U hry jsem strávil pouze 45 hodin, takže jsem ji neprošel skrz naskrz. Ještě mám savy před koncem. Můžu se jen tak projít a najít je oba, ale nevím kde jsou.
Nepotkal jsi ani Diega ani Leeho? Zvláštní. Já jsem G3 nedohrál ani jednou, ale přesně si vzpomínám kde jsou oba. :-) Mimochodem, Diego byl i hned na začátku u vylodění. ;-)
Tak jsem to dohrál za neutrální konec, na který navazuje datadisk. Skončil jsem s levelem 50 a za celou dobu jsem nepotkal ze starých známých pouze Diega a Leeho. Škoda, to jsou pro mě dva největší sympaťáci. Diega znám nejdelší dobu vlastně :-) Prví postava, se kterou bezejmenný hrdina mluvil v historii téhle série. Pak napíšu komentář k tomu Gothicovi 3, ale asi zítra a musím si to promyslet. Ty bugy tam plést nebudu asi. Spíše zhodnotím ten styl hraní, jak mě to bavilo a porovnání s předchozími díly. Prostě celkovou atmosféru a systém boje.