Shutup everyoneone, KaL 2 je taky super ! :D Dokonale stylizovaná akční atmosférická řežba. Má jen 3 hodiny, ale aspoň se nepřejí. Za ty 3 eura parádní koupě!
@mazar1234 (25.02.2013 21:12): Tak jestli si za KaL dal plnou pálku, tak to je mi líto. Jak už říkal Paul, tři stovky tak akorát. Jinak, o nic jsi nepřišel, KaL2 jsem zkoušel demo na Xboxu a fakt není o co stát.

@hvezdosvit (25.02.2013 21:18): Hehe, TES vs. Gothic. U mě vedou první dva díly Gothic. TES je nejlepší Morrowind, ale ani to není kulervoucí. Zbylé díly Gothica jsou špatné. Jakože hodně špatné.

@Kubulus (25.02.2013 21:16): Střel se do hlavy.
Ha! TES vs Gothis serie flame! Vyborne uz jsem to nikde dlouho nevidel :).

Za me zcela rovnocene, ale vysoce nadprumerne hry, Oblivion tahne z bryndy cech zlodeju, vrahu a bozske Shivering Isles (jo a vlastne mu taky pomohly u me ty desitky modu :) ).

Z tech ostatnich jmenovanych kvalitativne srovnatelne jedine s Farcry. U Gothicu 3 vas zaprisaham, se ale vyhnete datadisku.
@Walome (25.02.2013 21:08): "Ačkoli co maj společný KaL a G3 netušim :)" absolutne nic, jednalo sa o rekaciu na povzdych Shoggota ohladom hlupo vyhodenych penazi, cim som ho chcel povzbudit ze nie je az taky *********** ako si mysli lebo ja som vyhodil este viac penazi za este otrasnejsiu sracku. So suvislostou ku G# to nema nic, ide cisto len o kauzu "hlupo vyhodene peniaze"

BTW po skusenosti s KL1 som KL2 ani len neskusal z warezu.
@Paul (25.02.2013 21:03): KaL je naprosto super, jedna z těch novějších her, která se mi fakt líbila. Plus nějaký ty momenty jsou excelentní, plus ten závěr/závěry. Ovšem dvojka, TO JE MEGA VOPRUZ.

Ačkoli co maj společný KaL a G3 netušim :)
@mazar1234 (25.02.2013 20:42): He, já Kanea a Lynche dohrál z warezu jako študák a líbil se mi (hlavně atmosférou a několik misí, jak vystřiženo z filmu Heat), takže jsem si to koupil dodatečně (zdravíme Montanu) a jsem za tu origošku rád :-)
Ikdyž plnou cenu bych za to nedal, ty 3 stovky nebo kolik to bylo je tak akorát.
@Drolin (25.02.2013 20:53): Aha 06 akoze 2006... uz chapem co to je...

Tak to rok 2004 bol Z tohto pohladu daaaaaaaaaaaaaaaaaleko vymakanejsi teda ehm, ehm....
FC - super vyborne
HL2 - super vyborne
Doom3 - no, salbsie po cca 1/3 hry dost monotonne a realtivne nudne ale atmosfera a grafika fajn

A ano, herne magaziny som uz v tych rokoch vobec necital.... ono take Score som posledne cital niekde cca okolo konca 1999....
No tak to budte radi ze ste neboli taki pritrubli blbeckovia ako som bol ja, co som si kupil ako horucu novinku Kane & Lynch.... OM-Baphomet, taku podradnu priblblu kopu sraciek za plnu cenu a hned po vydani.... totalne konzolova uboha podradna sracka pre 10-12 rocne deti a ja debil som za to vysolil plnu palku.....

@Drolin (25.02.2013 20:29): Ehm pockaj ako to myslis ze SILNA TROJKA - NWN2 a Oblivion su pomerne sracky a o nejakej sile nemoze byt ani reci.....

Aha a skoro som zabudol,
@mclaren2005 (25.02.2013 09:07): Ja som v stadiu planovania a rozbiehania hry, zatial som odohral cca 30 minut ale s tym Com-patchom so vsetkym ON, co bola mozno chyba.... to rebalanced combat & skill tree... este to vyskusam s vypnutym rebalancom, lebo ten Combat ako bol mi nejako nesedel a nepacil sa mi... teda po cerstvom dohrani Risenu bol ten combat tak ako bol s CP vyslovene ZLY.

Takze za mna planujem vyskusat, ale zatial ma ten combat dokonale odradza tak uvidim.

@MickTheMage (25.02.2013 16:05): Mick, tvoje uplne nemiestne protezovanie slabeho Oblivionu.... mal by si si dat overcharged hit nunchakmi po ustach (prstoch).
Jediná hra ještě s Alone In The Dark, za kterou jsem vyhodil peníze a byl za to na sebe řádně nasraný.
Osobně bych řekl že Myrtana v G3 je lepší než cokoliv v Oblivionu, ale jak ta poušť tak ten sever mě štvaly, resp. nudily, víc než cokoliv v Oblivionu :-)
@Walome (25.02.2013 10:48): Žes nehrál Oblivion, je zřejmé. V porovnání s ním je Gothic 3 po obou stránkách lepší.

A je to skvelé RPG, souhlasím s Drolinem. Ta atmosféra ten svět neskutečně podtrhuje.
@mclaren2005 (25.02.2013 10:35): Jestli to bereš jako nástupce Gothic, tak ruce pryč, budeš zklamán jaxvině. Já jsem to bral (silou vůle :-) ) jako fantasy rubačku, která nemá s Gothicem ani RPG nic společného, a celkem jsem se bavil (i u Fall of Setariff). Ovšem i tak se samozřejmě oba díly Arcania motají kolem průměru.

Ona je to (principielně, nikoli kvalitativně) podobná situace jako v případě DX IW. Invisible War totálně selhává jako nástupce geniálního Deus Ex, ovšem beru-li ho jako FPS, tak nechává díky propracovanosti naprostou většinu konkurence daleko za sebou. To byl ostatně důvod, proč prodejně propadl (fanoušky prvního dílu zklamal jako pokračování, klasické FPSkaře zklamal nízkou akčností a poměrně vysokou mírou složitosti).
@Zero (25.02.2013 10:40): "A není tam ani jedna postava, ke které bych si mohl vytvořit nějaký vztah. "
Tak tak, to je podle mě největší problém. Hra musí mít zábavný gameplay nebo supr příběh. G3 nemá ani jedno.
@Drolin (25.02.2013 10:31): S obrovskou volností souhlasím, a herní svět je na pohled taky pěkný, ale desítky hodin zábavy bych nazval spíše desítkami hodin nudy, bezduchých klikaček a stupidních questů typu přines/zabij. A není tam ani jedna postava, ke které bych si mohl vytvořit nějaký vztah.
Jako RPG to taky selhává, protože je víceméně jedno, jaké máš statistiky. Nějak jsem si nevšiml, že by se něco změnilo, když získám lepší šermířské dovednosti a podobně. Vývoj postavy je tam naprosto o ničem, i když to na první pohled vypadá slibně.
Takže bych souhlasil s tím "walking simulátorem". Prostě taková turistika, chodit po světě a kochat se, k ničemu jinému ta hra snad dobrá není.
@Bodkin (25.02.2013 10:24): To, že to někomu není jasné pokud hru nedokončil za tři roky je mi jasné.

Stále nejlepší vizuální pojetí, obrovská volnost, desítky hodin zábavy, hratelnost, zábavný soubojový systém... těch podobností s FC2 je více, než se ti může zdát.

Shrnuto, future classic. O čemžš se uhlazenému Skyrimu nemůže zdát.
@Drolin (25.02.2013 10:16): HC označení si to již nezaslouží, o zbytek bugů se postaral cp a v ničem jiném to hc není, byť jako bezduchá rubačka to asi újde. A nejsem si jist, proč do toho taháš FC2, ten je snad v každém ohledu lepší.
Niekto to môže nazvať rozťahanosťou, no ja to nazývam serióznou hracou dobou a veľkým otvoreným svetom...
@Bodkin (25.02.2013 10:08): Ano, jedna z mála AAA her posledních let, která si plně zaslouží hc označení, podobně jako FC2. Se všemi negativy i pozitivy. Když si však stěžuje fanoušek rl na roztahanost... :).

Hra je to horší, než Bloodlines. RPG to je lepší, než Bloodlines.

@Drolin (25.02.2013 10:01): Ati users jsou slečinky :(

Nu, jediný díl ze série, který dává jakš takš smysl je jednička, ale trojká má taky pár nej... nejroztahanější a nejúnavnější :P

Nej RPG posledních 9 let? To jako Bloodlines?
No já už ani nevím, kolikrát ten Gothic mám. Ale Score kupuju pravidelně, takže i teď ho koupím.
Hmm, Gothic Complete Collection u Score 225. Pry jde tedy o ten oficialne vydany pack, takze se vsemi patchy apod. Do toho asi pujdu. V Levelu pak Serious Sam 3, takze do toho asi taky.:-) 200 Kc s moznosti, ze my SS neda HW se jeste da skousnout.
Díky Eru, prostě když něco hledám musím na youtube :) Tuhle truhlu bych nenašel nikdy :))
Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Našel někdo z Vás v Gothic 3, truhlu ve které byl Dědův deník ? Když jste truhlu vybrali tak u první vyskočil s teleportu 1 goblin, u 2 truhly jich bylo 3 nebo 5 goblinů,u 3 truhly byly něco jako Schrat ale oranžovohnědý,těch bylo asi 6,měli řemdlich a bylo to husté. V každé truhle byl klíč,deník a nějaká vychytávka,zbraň,nebo rostlina co Vám dala + 1 % do atributů.Tím se dostávám k jádru věci,poslední Dědův deník odkazuje cestu na sever,čili do Nordmaru,tam jsem ale hotový,protože tam není žádné vodítko,kde by asi tak mohla ta poslední truhla být,prosím pokud to někdo ví,tak to sem písněte,docela bych to chtěl najít :) Už bloudím po severu týden a ne ji najít,je to truhla co nejde ničím otevřít jen zlatým klíčem,předem díky.
Nemá někdo pěkný screeny, který by mi poskytl na netovej článek? Platím vděčností a jedním pivem na srazu.