@Korbitch (31.05.2017 16:26): jsem stáhnul z nexu, mezi mody jsem nehledal. Aktivoval.

Občas mám chuť to hrát se starým soundtrackem, tak si ho na jedno hraní i vypnu, mám tam pak i sluníčko :) pak zase mám chuť se ponořit do Silent hillu, tak zas aktivuju.

Je právě na něm výborný i to, že to neničí sejvy, s ním i bez něj hra funguje normálně.
@valcik (29.05.2017 22:26): díky za tip! vypadá to dobře a zároveň bych to i mohl rozjet na své 6 let staré mašině:))). Jinak mám "jen" PS4. Vím, že byl ještě Afterfall. Zpočátku chtěli udělat Polský Fallout a nakonec to byla akorát FPS:). Hrál jsem jen demo a v jednu chvíli jsem se tam zaseknul kvůli bugu, nasr... rozčílil se, takže jsem plnou verzi ani nesháněl. Škoda, že to nezvládli jako RPG. Nevypadalo to zas vůbec marně.
Pro úplnost: je Mass Effect, Deus Ex a ta hra na Marsu:), Neuromancer, nebo tak nějak:), nevím nehrál jsem, ale ME a Deus Ex jsou příběhový RPG i když je mám též rád:). Fallout est iný:).
Hrál jsem Fallouty od začátku. Ano, ona fakt ta dvojka je asi nejlepší, ale fanda jsem začal být až s trojkou. Já nejsem moc na fantasy a first person PRG atom-punk je prostě moje parketa:). A je to jediný otevřený sci-fi first person PRG který znám. Pro mě teda musím říct, že čtyřka dělaná stylem first person střílečka a k tomu RPG navíc vůbec neuráží. Poprvé mám po dohrání hlavního příběhu fakt pocit, že tam je pořád co dělat a je to pořád zábavný. Třeba s Fallout 3 se to v tomhle ohledu nedá srovnat. U NV bylo hodně questů, ale taky třeba nemám max. level a přestal jsem to hrát. Už nebavilo. Mě se ta čtyřka zatím líbí ze všech nejvíc. New Vegas je objektivně lepší hra, ale Bethesda podle mě fakt umí tu atmošku atom-punku a to mě baví:). Her kde se skilluje a leveluje je hromada a lepších to je jasný, ale pro mě to není to nejdůležitější.
@Kwoky (29.05.2017 09:46): Tiene ráta CPU, keď to nemalo žiaden efekt tipoval by som skôr malú priepustnosť pamätí. Tvoj CPU podporuje DDR3 do 1600 MHz, pri vydaní F4 už boli na trhu DDR4 do 2400 MHz. Pri open world hre sa to holt pozná..
Fallout 4 je asi první hra, kde jsem pocítil nedostatek výkonu CPU. Takže ty nízké FPS možná mají jinou příčinu, než jsem si myslel. Zkusil jsem přenastavit ty stíny a Godrays a nemělo to skoro žádný efekt (spíš placebo).
@Kwoky (28.05.2017 19:18): Jeden Kinguv citat byl neco ve smyslu (o skupinach lidi) ze by Jezis mel pravit, ze kdykoliv se nas sejdou 2 nebo 3, tak nekdo dalsi dostane po hube. :-D Byl jsi holt ten druhy nebo treti. :-D

Edit: nalezeno.

Společenskost. To je prokletí lidské rasy. Kristus měl říct "Jo, vpravde, kdykoliv se shromáždí dva nebo tři z vás, dostane někdo další do huby." Co o lidské rase praví sociologie? Ukaž mi samotného muže nebo ženu a já ti ukážu svatého. Dej mi dva a oni se do sebe zamilují. Dej mi tři a oni vynaleznou tu úžasnou věc, které říkáme "společnost". Dej mi čtyři a oni postaví pyramidu.Dej mi pět a oni z jednoho udělají vyvržence. Dej mi šest a oni vynaleznou předsudky. A když mi jich dáš sedm, vynaleznou válku. Možná byl člověk stvořen k obrazu Božímu, ale lidská společnost byla stvořena k přesně opačnému obrazu a ten se... pořád snaží prosadit.
A to tady byl takovej klid, než jsem přišel já :) Klídek kluci, free weekend za chvilku končí :)
@SilentWolf (28.05.2017 17:47): no vidis jak to umis pekne vysvetlit kdyz mas k nejaky hre vztah. Protoze ji znas a neco o ni vis. Tak podobne to mam ja treba s F4, ale porad se objevuji lide kteri mi budou tvrdit opak a to jen z toho duvodu ze proste nevedi, stejne tak jako ja nevim o Bloodbornu ( zatim sem ho nehral)
No to teda stojí. Zvlášť když během hraní DLCčka člověk čte Stín nad Innsmouthem.

Neříkám, že to tak má každý a jak se už říká - podle sebe soudím tebe. Takže si to klidně mysli, ale kdyby to nemělo tak dobře postavený svět plný tajemna, tak to v topce rozhodně nemám. A jeden z důvodů, proč to tam taky mám (narozdíl od souls her) je ten, že to má v rámci toho jednoho dílu příběh uzavřený a krásně celistvý.

Nedal bych si to do topky jen díky tomu, že je tam Whirligig Saw. Bloodborne tam mám díky světu a žánru kosmického horroru a celkově tomu tajemnu. Naopak Vampire Masquerade: Bloodlines tam mám díky skvělým dialogům a postavám a mnoha cestám k řešení úkolů. Nevím, která z nich je na tom prvním místě a asi nikdy nebudu cítit potřebu to nahlas říct. Jsou prostě dvě, jsou nejlepší a obě dohromady mi poskytují vše, co u her hledám.

Možná to pro jiné na tom příběhu nestojí, ale staví ji výš, než když mě u rubačky příběh nezajímá. Dragons Dogma - asi by mě to srovnání nenapadlo, ale svítí to tu na hlavní stránce a je to zářný příklad dobré hratelnosti založené na originálním soubojovém systému v nudném světě. Hra je to dobrá, ale svět ve mě neevokuje zájem. A protože mám nějaké nároky a krom zabíjení mě musí zajímat i ten svět - tak taková hra v topce nikdy nebude.

Vážně nevím, proč se spokojit jen s jedním dobrým aspektem hry a ignorovat, že tomu chybí ten druhý.

A v Bloodbornu zabiješ za celou hru tolik nepřátel, co do 5 levelu ve Falloutu 4.

edit: a taky je to moje nejoblíbenější hra ale rozhodně bych ji nedoporučoval na potkání. Stejně jako bych všem známým spíše doporučil číst Kinga, než Lovecrafta, tak jsem na PSko doporučoval spíš Uncharted 4, Last of Us a Horizon, než bych hned všechny hnal do Bloodborne. Protože mi přijde kontraproduktivní vnucovat někomu svůj žebříček a své preference. Spíš jen zmínit, že tak to máte vy a pokud mají zájem, tak si k těm kouskům cestu najdou.
@SilentWolf (28.05.2017 16:20): ja nikoho neurazim jen si taky stojim za nazorem. Ja taky nejsem dotcenej kdyz me nazves clovekem bez naroku:) Navic tam mas smajlik, takze to nemusis hned brat smrtelne vazne.

V Horizonu tech promennych mas minimum, ta hra ma jednoduchy system ktery odladit od bugu da mnohem min prace nez komplexni fallout kde kazdy hrac zaziva situace uplne jinak a tvori si vlastni pruchod hrou. bethesda do falloutu naladovala tolik patchu a oprav ze obvinovat je z toho ze na to kaslou je nesmysl. vycet toho co vsechno vyladily a opravily je cteni na nekolik hodin. Ale holt ta hra ma tolik promennych a dost casto si zije vlastnim zivotem ze proste neni uplne na 100% hru odladit. Ani moderi ani nikdo dalsi to nedokaze, protoze unikatni situace ktere treba zazije jen jeden jediny hrac tim jak to hraje odladit nejdou. Dalsi problem je archaicky engine ktery si taky dela co chce, je to vykopavka milionkrat zaplatovana a ani bethesda poradne nevi co to muze zpusobovat. jenze ten engine je proste na hru tohohle typu idealni a vyroba noveho se stejnymi moznostmi by byla prace na nekolik let. Coz se ted deje, bethesda game studio ted hodne dlouho zadnou hru nevyda, protoze potrebujou novej engine, a je otazka jestli bude tak modersky privetivej jako ten stary. Ten jejich engine je naprosty unikat ktery umoznuje delat veci o kterym se jinym enginum muze jen zdat. Proc myslis ze jejich hry jsou nejvic modovane? je to proto ze ten engine umoznuje moderum delat co je napadne a pomerne snadno bez zbytecnych opruzu. Kdyz si nekdo zamane ze udela hospodskyho kterymu na hlave poroste trava, v zadnici bude mit motyku a misto bot dva melouny tak se vsad ze to tam pujde udelat a jesta navrch bude tou motykou schazovat hostum pivo ze stolu kdyz bude roznaset:)
@Charllize (28.05.2017 15:50): UBI nebo Bethesda to máš jedno. Obě firmy dělají hry tak jak dělají, protože je fanoušci budou kupovat, ať už to dopadne jakkoliv. Stejně jako si i já koupím nový Elder Scrolls a zas nějakou chvilku to bavit bude. Ale stejně tak budu doufat že změní to co je špatně.

A ano, pokud nebudou muset nic měnit, tak to podle mě dělat nikdy nebudou, z čehož vyplývá, že je Bethesda líná vypiplávat hry.
Horizon je plný drobných detailů, které tam ani nemusely být a hodnocení by to neuškodilo. Ale jsou tam. Bethesda není ani schopná ani vyladit bugy. Jediné co vypiplali byla lživá reklama v podání Todda.

A nemusíš furt urážet osobu, která stojí za názorem. To bych klidně mohl napsat, že Horizon má všude daleko vyšší hodnocení, než Fallout 4 tudíž nepochopení toho, že dělá Horizon vše líp je vrchol slepoty, nepochopení a ignorance. Ale proč bych to dělal? :D Kritizuju hru, ne lidi, které to baví.

Alespoň nikdo nepoukazuje na neexistující problémy. Ta hra je jimi prolezlá a to, že to někomu nevadí, je už věc druhá. Já bych se ale rád dočkal i pokračování a nebo TES hry, u které bych se nemusel stydět konverzovat s NPC.

edit: a proč sem furt pleteš to Sims? Když právě z větší části ten Fallout 4 jako Sims je. A to tam právě snad nikdo nechtěl. Nějaké zaglitchované stavění osad.
@SilentWolf (28.05.2017 15:11): Horizon je totalne mrtva a nudna hra fungujici na principech UBI her. Nechapu jak to muzes stavet nad Fallout 4 ktery nabizi 100x tolik obsahu a je propracovanejsi v kazdem ohledu. Bethesda je lina vypiplavat hry? To uz je vrchol slepoty, nepochopeni a ignorance:)
jejich hry jsou pro hrace bez naroku? Spis je problem ze tam dost casto prichazi na radu syndrom Seyda Neen (prvni vesnice v morrowindu) kde plno hracu skoncilo protoze absolutne hru nepochopily a nevedeli jak se to hraje.
ja mam asi tak 100x vetsi naroky na hry nez ty, a presto uznavam hry od bethesdy jako jedny z nejlepsich, v tech narocich to urcite nebude, ale spis v tom ze ty hry nedokazes hrat. Coz nevadi, ja taky nedokazu hrat Sims.
Horizon je hra pro hrace bez naroku s pozadavkem na pozlatkovou grafiku.