Včera jsem při proklikávání pipboye narazil i na statistiky. V kolonce Murders jsem našel číslo 3, přitom si nejsem vědom, že bych někoho odbouchnul "jen tak". To Pustina, Pustina ze mě udělala sériového vraha :)
@Charllize (30.06.2017 13:18): Jo, rozhodně mě to oslovilo víc, než jsem čekal. A to si ještě vyčítám, že jsem některé lokace prošel "letem světem". Podruhé to ale asi rozehrávat nebudu.

Včera jsem konečně postavil postele svým osadníkům v Sanctuary hills :) Má velká osada a s hodně lidmi nějakou výhodu? Zatím jsem spíš jen odstraňoval bordel. Stavěl jsem jen minimálně.

A s tím souvisí ještě jeden dotaz. Když jsem v tom "stavěcím režimu", některé objekty jsou orámované zeleně a jiné žlutě. Třeba povalené stromy jsou naprosto vždycky žluté, to samé i trosky domu. Má to nějaký význam? Chápal bych to jako žluté = rozbité (nepoužitelné), zelené = funkční, ale i některé poměrně zachovalé věci jsou orámované žlutě, což tuhle moji teorii nabourává.
To je snad jediná věc kterou si ze hry pamatuju - šroubky! extrémně nedostatkové zboží.. :D :D
@Kwoky (30.06.2017 10:37): No, ne. Když scrapneš tu zbraň, tak dostaneš jedno železo a dva šroubky (s perkem). To se vůbec nevyplatí. Takže potřebuješ mít ty potřebné suroviny na základní součástky, ty vyrobit a nasadit do té zbraně, kterou chceš rozebrat, tím se ti do inventáře nahodí ty součástky které chceš a ty pak stejným způsobem namontuješ na kvér, kde to chceš mít.
@Kwoky (30.06.2017 09:26): Bohužel ne úplně snadno. Potřebuješ k tomu ten weapon bench a ještě si postavit ty základní součástky, který vyměníš za ty co chceš, abys je pak mohl dát do toho kvéru, kde je chceš.

Ano, je to super debilní.
Když mám dvě zbraně stejného typu (třeba 10 mm pistole) a na jedné je nějaké příslušenství, jde ho přehodit na druhou zbraň? Tedy něco jako "rozebrat na součástky" a pak zase složit zpět?
@AlieN (29.06.2017 22:35): :D Asi jak to přišlo moc rychle, tak mi to hned nedocvaklo. Že je něco špatně, mi došlo až poté, co jsem bojoval s elitním Deathclawem a ani raketometem jsem mu skoro nic neubíral. Tak to jsem se otočil a šel pryč :) A stejně jsem ho pak zabil, když jsem mu na zem naházel asi 15 min. Byla to pěkná šlupka :) Jen tak něco mě nezastraší.
Po 31 hodinách v herním světě si začínám připadat blbě. Úplně jsem ztratil nit s hledáním syna, takže nevím, jaký quest mi pomůže se posunout dál. K tomu potkávám spoustu lidí, kteří po mě pořád něco chtějí. Rád bych si do mapy poznačil, jestli se na dané místo chci vracet nebo je "hotové". A úplnou náhodou jsem zjistil, že si můžu vylepšovat zbraně, což byl solidní šok :)

Na severovýchodním rohu mapy se najednou skokově zvýšila obtížnost, místo klackama a pistolema tam do mě začali střílet nějací fanatici svými "ufo" zbraněmi, pak jsem měl problém zabít Mirelurky a vše jsem zakončil mnohonásobnou smrtí v nějakém sanatoriu, kde na mě naběhla skupina synthů. Takže za poslední čtyři hodiny jsem umřel víckrát, než za celou předchozí dobu dohromady. Snad se po přesunu na jiné místo zase budu cítit v suchu a bezpečí :)
Včera jsme byli vyzkoušet HTC vibe a jsem teda na F4 ve VR hodně zvědav. Asi bych byl nucen koupit si kvůli tomu VR na svou PS4:).
New Vegas není označen jako trojka, protože trojku už udělala bethesda a svoje hry si čísluje, ale jinak já New Vegas za skutečnou trojku v podstatě považuju, protože navazuje (narozdíl od bethesdí trojky) na první dva díly jak dějem a zasazením, tak kvalitou.
@Kwoky (27.06.2017 15:37): No prostě... v RPGčkách máš Mainquesty a Sidequesty, tak si prostě vem, že ty číslované jsou Mainquesty a se jmény jsou vedlejšáky.

Podobně jsi přeci měl Might and Magic, od toho byl spinoff Heroes of Might and Magic a pak nakonec ta vobludnost, Crusaders of Might and magic. Všechno ze stejného světa, ale jedno byl dungeon, další tahovka a třetí nepovedená perverzita...

Nemusíš nic zpracovávat, prostě to akceptuj ;)
@Kwoky (27.06.2017 15:10): Fallout New Vegas je spinoff, protože je to kvalitní fallout (oproti 3/4) ;) a hlavně ho dělalo jiné studio (A navíc silně odkazuje na 1 a 2, nikoliv na 3). Je prostě

Standalone k trojce a aby se nepletl mezi pravé bethesdí fallouty, tak nemá číslovku, ale jméno...
Dneska cestou do práce mě tak napadlo, proč jsou falloutí hry tak divně číslované? Fallout, Fallout 2, pak Fallout Tactics (což je tedy jakoby trojka), Fallout 3 (což je už čtvrtá hra), Fallout: New Vegas (tedy pětka) a Fallout 4 (což je šestka). Napadá vás nějaký důvod, proč to není takhle?

Fallout, Fallout 2, Fallout: Tactics, Fallout 4, Fallout: New Vegas, Fallout 6.
@Charllize (07.06.2017 21:19): Tak po nainstalování alfa češtiny jsem vyřešil i tento problém:) Hra funguje jak jsem si představoval hned od začátku:) A podle tvého hodnocení hry, doufám, že se mi bude líbit uplně stejně:D
@Charllize (06.06.2017 22:36): Vyzkoušel jsem vše co jsi mi doporučil krom gamepadu, ten jsem si nakonec musel pučit od kamaráda a bylo to tim. Ještě jsem nepřišel jak to přepnout na klávesnici/myš... otazka času. Zajímave je, že jsem před tim žádny gamepad neměl, nechápu teda tento problem, každopadně moc ti děkuji!
Ahoj, mám problém se spuštěním hry Fallout 4. Možná už to tu zaznělo, ale nechce se mi procházet 1750 komentu :) Zakoupil jsem cd verzi kdy 19% hry se nainstalovalo z cd, zbytek ze steamu (přeinstalováno/zkoušeno 4x). Hra se spustí bez problemu, problem nastane až když se objeví hlavní menu... nic nefunguje, nemužu potvdit začátek hry, kurzor myši nevidim/nefunguje! Na googlu jsem patral a jediny co jsem našel byla stejná otázka jak ta moje, bohužel bez odpovědi.
Žadny mod, čeština, cheaty jsem nezkoušel!

pc: i5-4690k
pamět 16gb
win 10-64bitovy operacni system
gpu-gtx 970

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.