Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Verze hry

VR verze (pro HTC Vive) vyšla 12. prosince 2017. Jádro hry zůstává stejné, ale soubojový systém a systém budování či craftění je plně přetvořen pro virtuální realitu.

Hardware

Minimální HW požadavky:
-Windows 7/8/10 (je vyžadován 64bitový operační systém)
-Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
-8 GB RAM
-30 GB místa na disku
-NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD / Radeon HD 7870 2GB

Doporučené HW požadavky:
-Windows 7/8/10 (je vyžadován 64bitový operační systém)
-Intel Core i7 4790 3.6 GHz / AMD FX-9590 4.7 GHz
-8 GB RAM
-30 GB místa na disku
-NVIDIA GTX 780 3GB / AMD Radeon R9 290X 4GB

Easter eggy

Fallout 4 má seznam určitých jmen, které dokáže váš roboticky sluha vyslovit. Kromě regulérních jmen jsou tam takové perličky jako "Orgasmo" nebo "Fuckface".
Seznam známých použitelných jmen viz zdroj
Ve hře lze objevit referenci na film Čelisti. Na jedné opuštěné kocábce totiž leží (vedle mrtvoly dravé ryby) oblečená kostra lovce žraloků Quinta společně s jeho mačetou a jeho charakteristickým šátkem, který si hráč může vzít.
Pokud půjdete 24 prosince (herní čas) do Diamond City město bude mit vánoční výzdobu.
Test, ktorý musíte absolvovať pred vstupom do Covenantu sa až nápadne podobá testu osobnosti, ktorý absolvujete na začiatku Falloutu 3.
Pokud navštívíte Diamond City 31. října (herního času), naskytne se vám pohled na halloweenskou výzdobu, viz obrázek.
V hotelu Rexford, který se nachází v Goodneighbor, lze narazit na zaměstance Vault-Tecu, jenž vám na začátku hry oznámil, že jste byl vybrán se svojí rodinou do místního Vaultu 111. Už dávno není člověkem, radiace ho změnila v ghoula. V rozhovoru s ním se dozvídáte, že 20 let věrně sloužil své společnosti, která ho nakonec ani nevybrala na seznam. Dále se diví, že vaše postava je tak dobře zachovalá a ptá se vás proč.

Ostatní

Několik měsíců před vydáním hry se na internetu objevilo pirátské gameplay video z uzavřené předváděcí akce pro novináře na veletrhu Gamescom. Pikantní je že video se mimo populárního Youtube kde bylo skoro okamžitě staženo objevilo i na porno stránce Pornhub.com kde vydrželo několik dní než Bethesda Softworks dosáhla jeho stažení.
Ve Falloutu 4 lze najít celkem 5 holopásku se hrou, které se dají hrát na různých terminálech nebo samotném Pip-boyi. Každá z těchto her je výrazně podobná již existující hře.

Seznam her včetně míst nálezu:
Red Menace: Lze najít v terminálu v jídelně ve Vaultu 111 (Hra je podobná klasice Donkey Kong z roku 1983)
Atomic Command: Ve vrchním patře Museum of Freedom, kde poprvé potkáte Prestona Graveyese (Hra je podobná klasice Missile Command z roku 1980)
Zeta Invaders: V kanceláři Nicka Valentina (Hra je podobná klasice Space Invaders z roku 1978)
Pipfall: Ve Fort Hagen Command Center v Kelloggově místnosti (Hra je podobná klasice Pitfall z roku 1982)
Grognak & The Ruby Ruins: Najdete ji na stole ve sklepě Memory Den (Hra je podobná RPG hře Bard´s Tale z roku 1987)
Na konci roku 2015 zažaloval Bethesda Softworks 28 letý rus z Krasnojansku o 500 000 rublů. Důvodem žaloby je závislost na čtvrtém dílu populární série kvůli které po třech týdnech prakticky neustálého hraní ztratil zaměstnání, opustila ho manželka a potýkal se dokonce i se zdravotními problémy. V prohlášení pro ruský server rt.com hráč vysvětluje že kdyby byl informován o možnosti závislosti na hře nekoupil by si ji nebo ji hrál až v době delšího volna a předešel tak následným potížím.
Asi nebude moc překvapivé, že v den vydání hry 10.11.2015 si nadprůměrné množství Američanů vzalo pracovní volno; zajímavějším průvodním jevem však bylo současné poklesnutí návštěvnosti webu pornhub.com až o 10 % - minimum návštěvníků nastalo poprvé hned ráno a podruhé v době návratu zaměstnanců z práce.
Během prvního dne prodeje se do obchodů naskladnilo přes 12 milionů kopií Fallout 4. Jen ve Velké Británii se Fallout 4 v úvodní den prodával o 213 procent lépe, než Fallout: New Vegas z roku 2010.
Jen za první den prodeje hra celosvětově utržila přes 750 milionů dolarů.

Zdroj: Hospodářské noviny
Žeryk (Dogmeat), podľa odhadov, nie je čistokrvný pes, ale výrazne u neho prevládajú gény nemeckého ovčiaka.
Plán na zavraždenie členov frakcie Neighborhood Watch, ktorý má KL-E-0 napísaný vo svojom terminály, je odvolávkou na vyjadrenie bývalého generála Námornej pechoty Spojených štátov Matissa: „Buď zdvorilý, buď profesionálny, ale maj plán na zabitie kohokoľvek koho stretneš.“
Pokud se hráč rozhodne zničit Institut, může přitom zachránit syntha S9-23 (Shauna) a poslat ho na jedno ze svých obsazených míst. Hráč mu nemůže přidělit úkoly, jako ostatním NPC, za to ho však synth při rozhovoru požádá, aby mu ze svých cest přinesl nějaký předmět na rozebrání (např. telefon, foťák, varnou desku). Tento neoznačený quest lze splnit několikrát, hráč pokaždé obdrží nějakou modifikaci zbraně, po třetím splnění však získá laserovou pušku s názvem Wazer Wifle, která má neomezený zásobník a není nutné ji přebíjet, náboje však stále vyžaduje. Zbraň se stejným názvem, ale rozdílnými vlastnostmi, se objevila také ve Fallout 3.
Podle hry vznikla roku 2017 její desková varianta s názvem Fallout a o rok později vyšla i rozšíření Fallout: New California a Fallout: Wasteland Warfare.
Hra obdržela hodnocení PEGI 18 (pro EU) a ESRB Mature 17+ (pro USA).