@valcik (09.07.2017 18:11): +1
Celá americká vláda s armádou před shozením atomovek je i v F3 vykreslená jako zlo a BOS je produktem vzpoury proti tomu. I když to dopadne ve výsledku dost podobně, vznikne z toho zase fašistická skupina.

A sice i v loru F3 je americká armáda vykreslená jako mašinérie, která funguje jako mlýnek na maso pro okupaci Kanady, držení civilistů pod brutální kontrolou, dělá nelidské experimenty na vlastních občanech a tak dále.

Ale nevadí, musíš prostě připustit, že Bethesda udělala BOS jako hodné protože nechtěla plivat na armádu (ačkoli to ve svém loru dělá taky), LOL.
Vůbec ne proto, že chtěli jako klaďasy drsné hochy v energozbrojích a s cool zbraněmi a tak sáhli po tom, co už bylo hotové a jen to vykuchali :))
@Bodkin (09.07.2017 18:17): To je briskni shrnuti. Samozrejme detailni expert na Fallout nejsem, nacteny to nemam a operuju jen s tim co si pamatuju ze hry, mezery tam urcite budou. Navic ani o detailech lore jsem se moc dohadovat nechtel, slo mi jen o to aby zdejsi svetaznale osazenstvo pripustilo moznost ze by se nekomu fasounska podoba BOS nemusela libit a ze to nebyla jen ciste lenost bethesdy.

Jo, klidne zustan doma kdyz je nedele, zadnej problem :)
@Charllize (09.07.2017 17:58): Ah to jsem se musel přehlídnout, přišlo mi, že jenom plýtváš časem všech zůčastněný, když si pevně stojíš za něčím, o čem víš úplný kulový.

A do práce bys mě snad v neděli nehnal, takový kokot bys nebyl, že ;)
@Charllize (09.07.2017 17:58): Enklávu sformovali potentáti, ktorí pred vojnou ovládali armádne výskumné a výrobné komplexy dotované vládou. Vyvíjali pre armádu zbrane, zbroje, všecko! Pre vojnou držali v rukách kompletnú vojenskú aj politickú moc:

Okrem iného riadili výskum v základni Mariposa, kde zakladateľ BOS slúžil ako veliteľ ochranky, než dezertoval:

A Bodkin je prominentná a znalá persóna Fallout fandomu, doňho nerýp.
Vážně? Nemůžete ho už prostě ignorovat? Víte přece že to má v hlavě docela pomotaný a není možný mu ty jeho vymluvit.

Btw - Bethesda dělala QA pro New Vegas a nechala to jít takhle, takže je to na ně.
@Charllize (09.07.2017 17:18): Máš to celé naruby. BOS založil rebel a armádny dezertér, Enkláva bola sformovaná z predvojnových vládnych vojenských jednotiek.. To video je slušný lolwat matroš btw. Vojáčci tam klikujú v energozbroji aby si otestovali servo, alebo na kerý fras? :D
@Shoggot (09.07.2017 16:47): Je to spis vec nazoru. Netaham si to z fusekle, par americanu co hrajou hry znam. Hral jsem s nima kdyz vysel Fallout 3 Age of Conan a presne podobnej rozhovor jako ted s tebou sem uz jednou zazil. A kdyz se budes nudit muzes si vyhledat nektere prispevky na steamu o podobnem tematu. Kdepak americka armada je nedotknutelna. Vlada hodne americanu sere uplne stejne jako nas tady ta nase.
@Charllize (09.07.2017 16:42): To je totálně far-fetched, fakt plácáš nesmysly. Jen potřebovali černobílý svět o dvou sílách a sáhli po tom, co už bylo hotovo, nasadili to na to a maskovali to jako vývoj. Žádný strach z kontroverze neměli. Že si Enklávou kopnou do celého politického systému USA, včetně jeho hodnot, hiearchie, kultury a ambic a to Američané snesou (plus ještě s tím, že je celou dobu ve hře vtloukáno, že celá vláda včetně armády byla před válkou fašistická), ale že fašistickou skupinku militantních magorů v energozbroji, které před 200 lety založil kapitán US Army by nevydejchali...

LOL. Tohle je už na úroveň čepičky z alobalu.
@Shoggot (09.07.2017 16:27): Enklava ani Ceasar nejsou BOS a o to tady bezi. BOS jsou v zakladu armada spojenych statu, a proste z nich nemuzes jen tak z prdele delat fasouny. To by plno americanu jen tezko rozdejchalo. Enclava ma pocatky v ruznych castech byvale politicke sfery spojenych statu, a tam i ted najdes plno lidi kteri smysleji dost podobne jako nacisti, takze tam to nikoho moc bolet nebude a navic hra to nedava nijak okate najevo ze se jedna o byvalou vladu, u BOS to je evidentni na prvni pohled ze to je armada. A Ceasar je magor, tam to je uplne jedno.
@Charllize (09.07.2017 16:19): A něco takového hulákali u Enklávy, která je naprosto celá o fašistických manýrech? Nebo snad o Caesarově legii, která je fašistická až až? Nemel už píčoviny.

Prostě to vykuchali, aby měli klasické klaďasy a převlíkli to do kabátu BOS, aby to působilo povědomě. Zkrátka jen laciný tah.
@Shoggot (09.07.2017 15:58): mno, byt to naopak bude dalsi skupina lidi hulakat ze jsou ve hre fasisticke manyry a co si to Bethesda vubec dovoluje. Hry byli v dobe F3 uz jaksi vic na ocich nez v dobe herniho temna kdy vysli prvni Fallouty.
Ale je snadne udelat rovnou z bethesdy blbecky, to je jasny. :)

Ve Falloutu 4 se najde dost lidi kterym vadi deti v BOS uniformach co napadne pripominaji Hitlerjugend.
@M.a.t.t. (09.07.2017 15:40): jak nekriticky, ja jsem za posledni dve hodiny zkritizoval na Bethesda falloutech plno veci, nedelej ze me fanatika, i kdyz chapu ze se to tady plno lidem libi :) Me zas prijde ze tady je plno fanatickych bethesda hejtru, to si nevyberes: ) Tim nemyslim tebe, mluvis rozumne..
@Charllize (09.07.2017 13:26): Ja som nenapísal, že je zle, že tam Brotherhood of Steel zastáva väčšiu rolu. To ty ako nekritický obhajca Bethesdy si začal obhajobu trojky s tým "To jako maji byt vsechna pokracovani podobna prvnim dvoum dilum?" Iba som v nádväznosti na predošlú debatu zdôraznil, že Fallout 3 je čo sa týka využitia známych prvkov zdanlivo verný odkazu série, len druhá vec je, že tak číni povrchným spôsobom. To je celé, o originalite ako takej vôbec nebola reč, ak si to náhodou nepochopil.
@M.a.t.t. (09.07.2017 12:28): V Bethesdě beztak mají jen nějakou ghost sekci writerů a všechno to doma sepisuje Todd Howard.

Jinak +1. Za mě je F1>New Vegas>F2 a dál už jen F4 a F3, u kterých se ani nebudu rozhodovat, co mi přijde horší.
@SilentWolf (09.07.2017 13:10): No, chudinky:) ja teda nevim ale kdyz pro nekoho delam hru a on mi rekne ze ji potrebuje mit hotovou za rok tak snad vim jaky mam moznosti a sance to udelat. To ze se precenily je ale samozrejme chyba enginu od Bethesdy:)

@M.a.t.t. (09.07.2017 13:18): Jo, a plno lidi doted ani nevi ze tam nejake frakce byli, tak dobre tam jsou zapracovane :)
F3 rozhodne neoriginalitou netrpi, pokud vim tak postapo Wahington a okoli videli lidi ve hre poprve. Cim trpi je nizkej lvl cap, ze ma malo ukolu, svet neni vyuzitej jak by mohl. No jo, je tam BOS, ty blaho, kdo by to ve Falloutu cekal zejo. Oni tam daji jednu z nejvic ikonickych veci z falloutu a je to spatne, neni to pak Fallout. meli tam radsi dat nejakou nabozenskou sektu uctivacu radioaktivniho skorpiona a v centru mesta by staveli sochu na raketovy pohon s kterou by pak odleteli na mars za prispeni spousty odusevnelych textu a moznosti jak nastavit motory a pritom se nezabit, to by se urcite lidem libilo:)

A na zaver bych jeste dodal ze pokud se nekdy masove rozsiri VR tak to bude opet zasluha hlavne Bethesdy, pac Fallout 4 VR a Skyrim VR bude konecne duvod pro plno lidi si ten kram koupit. Coz me trosku stve pac se mi tenhle smer herniho vyvoje moc nelibi. Podobne jako jejich slavna afera ohledne prvniho placeneho DLC. Posunovat trendy k masam jim jde vyborne.
@Charllize (09.07.2017 12:45): Máš pocit, že je New Vegas kópiou pôvodných Falloutov? Pretože to nie je pravda, zápletka je omnoho westernovejšia a prichádza aj s novými nápadmi a frakciami, kým trojka sa točí zase raz okolo vody a v centre diania je Brotherhood of Steel a Enclave. To nie je o tom, že tam nahádžeš čo najviac podobných prvkov a odkazov na predošlé časti, ale o to, akým spôsobom ich tam zapracuješ. Obsidian to spravil takým spôsobom, že sa im podarilo vystavať sebestačné dielo, ktoré však ďaleko viac vychádza z reálií pôvodného sveta. Že by niektorí ľudia remcali tak či tak, aj keby to Bethesda zvládla na jednotku? Určite, nikomu sa nikdy nezavďačíš na 100%, napokon sú stále ľudia, ktorí tvrdia, že ani dvojka nemá ducha pôvodného dielu a vadí im ďaleko čiernohumornejší ton. No i napriek tomu je dvojka vnímaná ako masterpiece, čím to?
@Tarhiel (09.07.2017 12:54): jo Obsidian vzdycky snad delal hry v sibenicnich terminech. Ti to vzdycky odsrali. Ale jak u Kotoru 2 tak u New Vegas vzdycky dokazali prinest trochu originalnejsi zapletku nez original. Jen holt bugy. Ale pokud ma hra dusi tak bugy odpoustim.
@Tarhiel (09.07.2017 12:54): a co? mam na ne nadavat kdyz me jejich hry bavi? A jak nekriticky, nepsal jsme snad pred chvili ze by potrebovali zlepsit tu naracni cast? nepsal jsme snad ze v tom je Obsidian lepsi? taky bych mohl napsat ze nekdo je fanboy Obsidianu a nevidi kvality her od Bethesdy, ale nepisu to..pac o to vubec nejde..fanboy je internetovej nesmysl kterej nema zadnej smysl ani vyznam.
tvl jakej zabugovanej engine..co to je zase za vymysl. Engine je polotovar na kterem tvoris, a kdyz to delas blbe tak tam mas bugy. Pripadne ma nejake limity a kdyz pres ne chces jit tak to prestane fungovat, cele to je o praci lidi.
@Charllize (09.07.2017 12:33): Charlize, Ty len nekriticky fanbojíš Bethesde, ako už dlhšie pozorujem.

Prirovnávať New Vegas k modifikácii je od veci, najmä keď Obsidian zvládol oveľa lepšiu výstavbu sveta príbehu + nadviazanie na originály, a to v šibeničnom termíne (ktorý, pokiaľ viem, žiadali posunúť a vývoj predlžiť, pretože o technickom stave hry vedeli (zabugovaný engine), no Bethesda im nevyhovela).

Nie, ľudia by na Bethesdu neremcali, keby sa jej ducha pôvodných hier podarilo zachytiť, kľudne aj v 3D engine, práveže to mnohí od nej aj očakávali, a preto boli sklamaní výsledkom.
@M.a.t.t. (09.07.2017 12:28): otazka je co to vlastne je ten duch puvodniho Falloutu. To jako maji byt vsechna pokracovani podobna prvnim dvoum dilum? Zadna zmena, jiny design, zmena lokace a porad to musi byt nekde v pousti? Podle me ta katastrofa byla globalni a kdyby udelali Fallout 5 v rusku tak klidne muzou a klidne se vsad ze by to duch puvodnich Falloutu taky nemelo. Ale ja vim odkud vitr vane, vane od te narace a ukolu a moznosti v nich. Jo, tam by to bethesda potrebovala zlepsit, ale mam pocit ze i kdyby to udelali na jednicku, porad by se volalo po duchu puvodnich Falloutu..bleh. To ze Fallouty od bethesdy maji i jine kvality je temhle remcalum jedno..proste to kua neni fallout a vymalovano:)
@Charllize (09.07.2017 11:45): Obsidian bol vždy horší v technických záležitostiach, čo je síce pravda, ale zabugovanosť a problémovosť samotného enginu od Bethesdy im to rozhodne neuľahčovala. O to viac, že pripomínam - hra je omnoho (a to je možno slabé slovo) komplexnejšia a prepracovanejšia ako Fallout 3. To nemierim ako kritiku smerom k Falloutu 3, ktorý mám i tak dosť rád, ale iným spôsobom. Ani netvrdím, že New Vegas je bez chyby, ale tak ako niektorí podľa teba vynášajú New Vegas nekriticky do nebies, tak ho podľa mňa ty zbytočne dehonestuješ prirovnaním k modifikácii. Že mali k dispozícii hotový engine a že by bez Falloutu 3 nebol ani New Vegas, ti nik nerozporuje, ale objektívne práve Obsidian odviedol hodnotnejšiu prácu a ďaleko viac zachytil ducha samotného Falloutu. Lenže práve takí fanúšikovia ako ty to nevidia a považujú ho maximálne za kvalitnú recykláciu 3, pretože modifikácia proste nemôže byť hodnotnejšia ako originál.
vsak aby NV nemeli hotove za rok kdyz jim bethesda naservirovala kompletne hotovy engine a oni vlastne delali jen velkou modifikaci, na to ze jsou profici to byla dost bida co se tyce technickeho stavu. To uz i osamoceni moderi kteri delaji velke mody naflakaji min chyb. Jako nic proti, me se NV docela libil ale to vecne vynaseni do nebes a poukazovani jak by si z nich mela vzit Bezhesda priklad je nablbly jak cvicky v zime, obvzlast kdyz kazdy vi ze 50% prace na NV udelala za Obsidian Bethesda ( engine, know how atd) Jako ze Bethesda to Obsikum prenecha. necha je to udelat, zaplati to, a pak jeste dostane vynadano jaky sou blbci..nektery lidi maji soudnost na hodnote minus padesat stupnu celsia. Bez Bethesdy by bylo houvno a ne New Vegas.
Jasne, Obsi odvedl dobrou a lepsi praci nez Bethesda v designu ukolu a naraci, to jim nikdo nebere, taky aby ne, kdyz tam nic jinyho nemuseli delat, sepsat ukoly a poskladat stavebnici dokupy.
Obsidian jako takovej je vubec zvlastni studio, 85% jejich prace jsou hry na zakazku od vetsich a uspesnejsich studii co jim na to daly penize ( pokazde jim hry udelali zabugovane az beda) za svoji existenci oznamily plno vlastnich her a prakticky zadnou nevydali, krome Alpha Protocolu. Az ted po letech existence se vyhrabali z vlastni nemohoucnosti diky komunitnimu financovani a vydali dve svoje vlastni hry. Ja proste nechapu kde se v lidech bere ta jejich silena glorifikace, zrejme to je kvuli tomu ze dokazou napsat slusny pribeh a texty a na to holt plno lidi slysi.

@valcik (09.07.2017 11:14): Bethesda delala na F3 naplno dva roky, protoze predtim delali Oblivion. A prvni prace na F3 spadaji do roku 2004. Takze at pocitam jak pocitam vychazeji mi 4 roky.
No tak ale něco podobného bylo i v tom opěvovaném New Vegas od Obsidianu. Já jsem těsně před koncem obešel všechny lokace, všechny povraždil a v závěrečných titulcích se pak psalo, jak jsem zachránil svět a všude zavládl mír...přitom všichni byli kaput :-)
Zážitek ze včerejška :)

Poprvé vstupuji do Institutu, vyslechnu si srdceryvnou řeč Fathera, načež ho obcházím a jednou pěkně mířenou kulkou do zátylku ho odstraňuji ze světa. Celý Institute okamžitě na nohou a jdou po mě. Jenže je jich moc, takže se zasekávají ve dveřích. Házím tedy granát za granátem a neskutečnou rychlostí mi naskakují zkušenosti. Občas jsem si vypomohl i Fatmanem a ty létající mrtvoly na všechny strany byl zážitek k popukání :) Za pár minut mám 4 levely a naprosto všichni v Institutu jsou mrtví.

Teleportuji se zpět. Promlouvám s tím kovbojem od Minutemenů a navrhuji útok na Institute. Odpověď je něco ve smyslu "hele, počkej, nejdřív musíme nabrat spojence, abychom byli lépe připraveni". V tomto momentě propadám v hysterický smích a se slovy "Všichni jsou už mrtví, Dejve" loaduji pozici těsně před popravou.

Krásná půlhodinka bezbřehého masakrování a nechtěného Bethesďáckého humoru :)
Ta hra je obrovská! Už mám za sebou 60 hodin a kouknul jsem se, kolik questů mě ještě čeká. Čtvrtina mapy ještě čeká na prozkoumání, ještě jsem vůbec nepracoval pro BoS ani Railroad ani Institute. To bude ještě na dlouho. A to jsem myslel, že touhle dobou už budu mít hotovo.

A to jsem ještě bláhově uvažoval o tom, že si to dám ještě jednou s jinými perky, abych to zažil i jinak. Tak to teda ani omylem :)
no, objektivně, vzhledem k tomu, kolik lidí F4 a třeba Prey nebo Dishonored každý den dle steamu hraje, není osamělej ubožák :)
Já to vlastně pořád hraju taky :)
@Korbitch (01.07.2017 02:59): odkaz video s new vegas ve vr oculus rift:). Mě to hodně láká, zatím to ale bohužel oznámili jen na HTC vibe a 20 k kvůli falloutu za to fakt nedám. Kdyby to bylo ps vr, který doufám brzy trochu zlevní, tak bych do toho i možná šel. Otázka je taky jestli bych si ho musel koupit znova:)