Neuro Hunter

23.09.2005

Jmenujete se Hunter, jste počítačový expert zaměstnaný u Johnston Biotek Corporation, která je u lidí známá pod prostým názvem Korporace. Jednou vás odvezou do komplexu, ve kterém máte nějakou práci, ale v tom vybuchne bomba... podlaha se propadá a vy se ocitáte v bývalém důlním komplexu plném lidí, na které svět zapomněl. Horníci, trestanci a hlavně vědci, kvůli nimž jsou tyto podzemní chodby plné mutantů, usilujících vám o život. Je na čase se odsud dostat...

Neuro Hunter je akční RPG viděné z vlastního pohledu, ve kterém najdete více než čtyřicítku questů, potkáte spoustu zajímavých NPC a najdete hromady věcí, ze kterých budete konstruovat zbraně či vařit. Všechny předměty v blízkosti se vám zobrazují na mapě, takže by se nemělo stát, že něco neseberete. Ve hře je také zajímavý způsob hackování, který probíhá v režimu tahové strategie. Svými jednotkami se snažíte zabrat všechny věžičky/body na mapě. Pokud se vám to podaří, hackování proběhlo úspěšně.

Tak tahle hra mi přijde veřejnosti ne příliš známá, což je velká škoda. Já o ní vlastně také neměl ponětí. Až do doby, kdy jsem si zakoupil časopis Score, ke kterému byla přiložená jako plná hra právě Neuro Hunter. U hraní jsem se neskutečně bavil. Nepatřím mezi rejpaly a vyhledávače chyb v grafice. Mě se hra po grafické stránce líbila hodně. Příběh je solidní a putování po podzemí mě bavilo. Navíc hra překvapí zajímavými minihrami při hackování různých počítačových terminálů, které otevírají další vchody, nebo třeba vypínají lasery. Také mě zaujala možnost sestavování různých zbraní z nalezených předmětů (od kuše, přes "tlakovou zbíhečku", rotující kotouč...). Hra má ovšem také nějaké vady. V určitých situacích, nebo místech se mi stalo, že má postava se prostě zasekla třeba ve dveřích nebo i při boji. Což dokáže naštvat, když je poslední save v nedohlednu. Ale jako celek musím říct, že jde o velmi dobrý kousek a opomenout ho by byla škoda. O Neuro Hunter se také tvrdí, že je to takový klon Deus Ex. Jestli lepší, nebo horší, to ať už posoudí jednotlivci.

odkaz
LP serie

Pro: rozličné zbraně, příběh, oponenti, minihry

Proti: nesmyslné záseky v místech, kde to nečekáte