Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fallout 3 - Broken Steel

05.05.2009
24.09.2009
12.11.2015
kompatibilní
72
101 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Broken Steel je po Operation: Anchorage a The Pitt tretím rozširujúcim DLC pre hru Fallout 3. Jeho hlavnou vlastnosťou je umožniť pokračovanie hry (a zároveň príbehu) po skončení hlavného questu hry. Zároveň zvyšuje i najvyššiu možnú dosiahnuteľnú úroveň na 30, s čím súvisí aj pridanie niekoľkých nových perkov, ktoré majú pokryť týchto 10 nových úrovní hráčovej postavy.

Príbeh Broken Steel teda začína tam, kde pôvodný Fallout 3 končí (Teda v prípade, že čističku nevyhodíte do vzduchu, vtedy príbeh končí navždy). Po zásahu v čističke vody sa zdá, že Enkláva je na kolenách a všetko sa vráti do každodenného rytmu. Avšak, Enkláva má tuhší korienok, než si Bratstvo myslelo, a tak nastáva čas vyhnať a zničiť zvyšky tejto organizácie...


Poslední diskuzní příspěvek

Já vlastně pořádně nevím co všechno to přidává, prý je tam i dost maličkostí po celém Wastelandu.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Je sice chvályhodný, že tento přídavek přidal 10 nových úrovní. Jen kdyby nebylo tak snadné se na ně dostat. Hratelnost nepřináší nic nového. Nakoupit si hromadu stimpacků, vlítnout tam a všechno vyrubat. Akční hra. O RPG nemůže být řeč, protože se už nelze na maximální úrovni vyvíjet dál.

Nic moc už je jenom naprosto tragická návaznost. Pokud se obětujete, zbude po vás v outru jen plasma prášek. Aby jste se o pár hodin později probudili zdrávi na lůžku. Proboha proč? Na vysvlečeného otroka z hadrů, kde má pod špinavými hadrami čisté a luxusní spodní prádlo i s tričkem jsem si zvykl. Ale tohle už je podle mě moc.

Trochu přituhlo. Potom, co jsem dostal suverénně na prdel od plenitelů, stáhl jsem obtížnost na těžkou. Začne to dobře. Scéna se zničením velkého robota je výborná.. Pak už se bohužel jen pochoduje vpřed a střílí. Za jasně daným cílem bez šance na zvrat.

Co mi ale dostatečně zvedlo náladu, je přítomnost Alien Blasteru. Kanón jak hovado. Gaussova puška se může jít zahrabat. Na vedlejší questy jsem se vykašlal. Už na ně nemám motivaci.

Pro: alien blaster, 10 nových úrovní, nejobjemnější ze všech přídavků

Proti: max. 30 úroveň, ztráta motivace, definitvní přerod v akční hru, návaznost příběhu

+13
  • PC --
Kdyby Broken Steel neobsahoval tak markantní vylepšení původní hry, jednalo by se o dost podprůmerný DLC. Ale posunutí level capu na 30, "odemknutí" hraní i po skončení hlavní příběhové linie, velká spousta nového vybavení a taky pár nechutně silných monster, to je zatraceně velké pokušení.

Samotná hratelnost Broken Steelu je založená hlavně na akci, ale taky na opruzujícím cestování z jednoho konce mapy na druhý (pokud někdo necheatuje s Fast Travel). Akce je tady tolik, že je to až na škodu. Jeden silný protivník střídá druhého, ke konci už to jsou opravdu neřízená jatka - máte k dispozici to nejlepší vybavení, munice je všude v množství větším než velkém a vaše postava už jistě dosáhla třicátého levelu.

Mezi DLC přídavky pro Fallout 3 tak moje očekávání splnil jen vynikající The Pitt.
+11
  • PC 75
Broken steel je jediný z DLC F3, který se může nazývat datadiskem. Ale stejně se nemůžu zbavit pocitu, že to mělo být součástí již původní hry, která bez DLCček je jen takovým větším demem. Škoda, že u takové nepropálené undergroudové značky jakou je Fallout, dopustili utopit kvalitu ve vidině dolarové zeleně.

Pro: Pěst svobody jsem znovu rád viděl

Proti: hra vyždímaná ze hry

+10
  • PC 60
Jelikož jsem hrál hru už s nainstalovanými přídavky, v tomto případě mi jaksi do jisté míry splývá to, co bylo přidáno tímto DLC a co už původní hra obsahovala.

Pokud vím, jedná se o ty nepřátele, do kterejch musel člověk pálit nezdravě dlouho, aby je dostal (třeba ten ostrej typ ghoula). Právě tato přehnaná odolnost se mi moc nezamlouvala, působilo to až komicky. Ze zbraní však chválím třípaprskovku, která se stala mou nejpoužívanější zbraní.

Pokračování v hlavní lince příběhu bylo na snadě - člověk mohl navázat tam, kde skončil a ne hledat starý savy. Mise tohoto přídavku jsou však chudé a tak jsem spíš ocenil možnost potloukat se ještě chvíli po pustině a pořešit si ostatní DLCčka.

Navýšení úrovní je očekávatelný, ale na 30.levelu jsem uměl všechno (i to co jsem umět nepotřeboval a ani nechtěl) a měl jsem snad 40 perků. To je příliš!

Finišová mise se zničením základny Enklávy mi přišla už jen jako trapný 3Dčko, kde nepřátelé divoce strafují zprava doleva. Sice mi to dalo celkem zabrat (padlo snad 50 stimpaků), ale zábavný to moc nebylo.

60%

Pro: nutnost pro pokračování v základním příběhu, možnost dál se toulat pustinou.

Proti: nemastný mise, moc odolní nepřátelé.

+10
  • PC 70
Broken Steel je zřejmě nejklíčovějším přídavkem pro Fallout 3 a to hlavně z důvodů posunutí level capu na 30. úroveň a přidání slušné porce nových perků. Co se týče samotného herního obsahu, tak tady už to tak slavné není. Navázání na konec Falloutu 3 je poněkud křečovité, navíc nové questy (3 hlavní + 3 vedlejší) mi rovněž nepřijdou zrovna světoborné, i když musím uznat, že závěr hlavní dějové linie je zde efektnější a působivější než u původní hry.

Pro: možnost vytrénovat postavu na 30. úroveň, nové perky, působivý závěr

Proti: po obsahové stránce poněkud nastavovaná kaše

+9