Fallout 3 - The Pitt

24.03.2009
01.10.2009

rozšíření

The Pitt je po Operation: Anchorage druhým DLC pre hru Fallout 3 - dostupný cez službu Games for Windows Live. Hráča zavedie do ruín mesta Pittsburgh, ktoré sa stalo rajom otrokárov a utrpením pre otrokov.

Hra sa začína zachytením núdzového vysielania, ktoré žiada o pomoc – tým je bývalý otrok Wernher. Wernher vám povie, že vodca otrokárov v „The Pitt“ má liek na mutácie, a chce po vás, aby ste tam išli a liek získali. Ako budete ďalej pokračovať je už len na vás...

Tento přídavek patří k nejkratším ve Falloutu 3. A dle mého názoru, také k nejzajímavějším.
Je pravda, že oproti jiným přídavkům, nic moc nezískáte. (Zde je to jen pila) Ale co tenhle přídavek táhne nahoru je dusná atmosféra a zajímavé prostředí. Noví nepřátelé vám taky umí pěkně zatopit,hlavně v první půlce hry, kdy vám otrokáři vezmou vaše vybavení
Co mi ale vadí, je plytký příběh. Myslím, že by se dal ještě nějak okořenit.
Jinak ale ttot dlc hodnotím kladně.

Pro: Atmosféra, prostředí, obtížnost (hlavně 1. půlky)

Proti: malá odměna, plytký příběh

Po nepříliš valném Operation: Anchorage přichází přídavek The Pitt, který má k Falloutu 3 rozhodně blíže, než zmiňované aljašské dobrodružství. V The Pitt je kladen větší důraz na příběh, dialogy a RPG prvky, dále nesmím zapomenout pochválit depresivní atmosféru zničeného Pittsburghu. Naproti tomu, hlavním záporem tohoto DLC je trestuhodně krátká herní doba, dále zamrzí minimum novinek, které by Fallouta 3 posunuly o kus dál. Přesto po prvním přídavku rozhodně příjemné překvapení.

Pro: parádní atmosféra, větší důraz na RPG prvky, příběh a dialogy

Proti: hrozně krátké, málo novinek

Nechal jsem si to na konec. Moc jsem od tohoto přídavku už nečekal. O to víc mě potěšil a dokázal mi už trochu okoukanou hru znovu příjemně ozvláštnit:

Sice ne moc velká, ale zbrusu nová a hezky zpracovaná industrální mapa, skrývající příběh otrokářů z města Pitt. Napochodoval jsem si tam osvoboditelsky bez přestrojení (ačkoli jsem byl jasně instruován, že mám vstoupit v jedině převleku), jakože budu tvrdit, že jdu nakupovat otroky a třeba si i ze pár koupím, prachů mám dost. Hned za pár chvil jsem u sebe neměl vůbec nic právě krom mundůru otroka. Cool. Samozřejmě to netvrvá příliš dlouho a opět má člověk útočný pušky po kapsách, ale i tak byl začátek dostatečně atmosferickej a nekompromisní. Musím pochválit i onu tajemnou nákazu - divocí lidé se mi poměrně zamlouvali a celkově tato epidemie umocňovala pocit beznaděje v řadách nedobrovolnejch pracantů.

Nakonec dokonce musím konstatovat, že mi překvapivě Pitt přišel ze všech DLC nejnápaditější a dokázal mě upoutat natolik, že jsem to s chutí sesmahnul za jeden večer.

Můžu doporučit. Asi nejlepší datadisk k F3, přestože není nejrozhlehlejší ani nejdelší.

85%

Pro: Atmosféra, prostředí, nápaditost, epidemie

Proti: Délka

Bethesda by si zaslúžila nakopať. Pri pohľade na tento DLC sa musí človek opýtať, kde je Knights of the Nine...aspoň čo sa relatívnej kvality týka. The Pitt je priemerný quest zasadený do časti zničeného mesta Pittsburgh. Pratkicky ním preletíte, ani nebudete vedieť ako - rozhodne sa dá prejsť rýchlejšie ako akčne ladená Operation Anchorage. Čo je divné.

Na výber vo svojom postupe, máte prakticky až ku koncu celého questu. Áno, obe možnosti sú morálne pochybné, ale stále je to "buď alebo..." a nič viac. Postup k cieľu je prakticky rovnaký.

Lenže atmosféru oni v Bethesde vedia, a tak aj napriek príbehovému nedostatku, je prechádzka po Pitt-e výborným zážitkom. So zaujímavými scenériami. Už je na každého peňaženke a vôli, či je ochotný dať niečo za pár nových zbraní, mierne upravených zbrojí, atmosferické prostredie a niekoľko nových perkov.

Pro: atmosféra, spracovanie trosiek - skrátka to, čo dopomáha atmosfére :-), morálne "nečisté"

Proti: krátke, bez väčších možností rozhodovať sa