@Paul (09.09.2017 19:26): Zrovna ho mam rozehrany a zatim to zase tak skvele neni (nove, ci upravene ukoly v Denu dobre, Abbey se mi ale vubec nelibilo). Ale zase tolik jsem toho nevidel. Ja bych to pri prvnim hrani rozhodne hral bez. Kazdopadne co mi sere asi nejvic (a pritom takova blbost) jsou lokace jako takove. Proc nejsou poradne ohranicene? Takhle skutecne pusobi jako to, co v hernim designu jsou - 2D plosinky, poletujici v prazdnote. Jo a take to, ze v tech lokacich neni hudba. Nebo alespon ja ji tam tedy nemam. Staci stravit v lokaci par desitek minut a uz vas to ticho bude desne srat. Az takhle clovek plne doceni Morganuv vynikajici ambient a jeho enormni vliv na atmosferu Fallout her.

Jinak k samotne hre, konecne rozehrano v anglictine a je tam tak jeste vic videt, jak se jednotlive lokace lisi kvalitou writingu. A take, jak je dvojka co se tyce kvality rozhovoru vyrazne lepsi nez jednicka, i pres tu kvalitativni nevyvazenost.

btw. Jak se jmenuje ten cesky Fallout mod? Rikal jsem si, ze bych ho po dohrani dvojky znovu zkusil ale nepamatuji si nazev.
Bych místo patche nainstaloval rovnou killapův Restoration Pack, je to skvělá věc.
@Tommywise (09.09.2017 16:46): Nainstaluj Killapuv neoficialni patch. Ten obsahuje High-res mod, ktery umoznuje hru hrat v DirectX 9 a, logicky, ve vyssim rozliseni. Krom toho patch samotny resi spoustu chyb ve hre, predevsim velmi caste padani hry.
mam problem s barvamy, resp. u starsich her jako Fallout nebo se mi to stalo u Atomic Bomberman mi v grafice objevuji barvy ktere tam nemaji byt, vetsinou je to vyplnene fialovo bilou. U fallout je to hlavne v intru ale i ve hre nevite co to muze byt?
Zkoušel někdo Megamod na GOG verzi? Ihned po příchodu do chrámu to padá.
@valcik (15.08.2017 20:44): Automatická záruka kvality určite nie akurát, že je asi IMO lepšie prekladať to iba raz ako miss-translátovať 2 krát a navyše ešte produkovať miss-transláte z miss-translátu :-D
Mně by možná stačilo mít ten základ (staty postavy, hlášky, menu) v češtině. To asi není zas tak problém pro někoho technicky zdatnějšího to importovat? :) Pro mě je to hroznej nezvyk to cizojazyčné prostředí, fallout 2 jsem měl z časopisu.
@valcik (15.08.2017 12:48): Čiže to prekladajú rusáci z ruštiny do angličtiny a nie angličania z ruštiny do angličtiny?

Každopádne do češtiny to bude nutné prekladať z ruštiny, lebo ak to niekto preloží z tej angličtiny tak tu budeme mať úplne inú hru s úplne inými questami a dejom.
@Shoggot (15.08.2017 10:45): Tragédia! Občas ruský slovosled v anglických vetách, chýbajúce slová, polovica vety v angličtine a druhá v ruštine, jedno-dve NPC kompletne pa ruski, pipboy má viaceré záznamy nepreložené.. Je to hrateľné, ale oplatí sa počkať na dokončený preklad, stále ho vylepšujú.
Je to špička. Početné a rozľahlé lokality plné detailov, výborná nová hudba, prepracované mechanizmy doplnené o nové systémy ako jedlo a výroba predmetov, nápadité a zapeklité úlohy.. Práve skúmam záverečné lokality s postavou na osemnástej úrovni a stále objavujem nové detaily. 10/10 HOVADSKY KVALITNÁ MODIFIKÁCIA!
Ahoj prosim poradite nekdo ? Vybilo se mi auto pred NCR a vubec nevim jak ho mam zprovoznit nebo proc se vubec vybilo diky :) kdyztak na mail Marek.baloun.mb@gmail.com
@mazar1234 (07.05.2017 18:46): Hral som to už druhýkrát. Prvýkrát som hanebne zlyhal v 3/4 hry ešte minulý rok. Inak ma napadlo, že som asi tie popkultúrne odkazy nemohol dostatočne oceniť, lebo som veľa nepoznal. Naštastie Monthy Pythonov už poznám, videl som viac epizód toho seriálu aj ich filmy, takže túto narážku som ocenil. Mám ešte toho málo napozeraného a načítaného, ale snažím sa dohánať váš náskok mnohých rokov...:)
@ad142 (07.05.2017 17:34): Ak si to hral iba prvy krat tak ti unikla spusta veci takze to ber ako samozrejmost.
Napr. ja som to presiel aspon 10x a az dnes som sa dozvedel, ze ta roba ma silu ako Combat Armor....
@ad142 (07.05.2017 12:18): Ten bol fajn. Mne sa ho podarilo raz stretnúť počas prvej cesty z Arroya do Klamathu, čo bolo super, pretože tá jeho róba je silná ako combat armor. Inak pátračov po sv. granáte si stretol? :)
@valcik (06.05.2017 21:54): Na tú som zabudol, mohli to obhájiť predávkovaním sa jetom, kde zrazu na teba kecajú kvetinky. :D

@ad142 (06.05.2017 21:44): Tie zápisky boli zaujímavé, ale neinteraktívne. No i tak aj texty z Glow a podobne boli veľmi zaujímavé a intenzívne, to súhlasím. V dvojke už boli viac vizuálne a interaktívne a mne to vyhovovalo, že príbeh hrá druhé husle a človek chce spoznávať svet. S Broken Hills má viacero ľudí problém a beriem to, že tie popkultúrne odkazy môžu niekoho otravovať a niekoho baviť. Každopádne som rád, že mňa bavili. :)
@Tulareanus (06.05.2017 21:25): Áno, v podstate súhlasím s tým, že tých náznakov príbehu tam bolo viacero, ale v jednotke bolo viac takých podrobných zápiskov (datalogov?) ktoré osvetľovali príbehové pozadie, kdežto dvojka ich mala o dosť menej a ešte k tomu boli dosť stručné.

Ja som kritizoval v komentári hlavne skutočnosť, že tých popkultúrnych odkazov bolo už na mňa nejako priveľa a jednotka sa bez nich takmer obišla.

Naozaj ten quest v Broken Hillse bol braný seriózne, lenže je len jeden. Keby si všetky pop kultúrne odkazy a humorné narážky z toho mesta vyhodil, tak by bolo v podstate úplne prázdne.
@ad142 (komentář): No chyba je podľa mňa v premise brať Fallouty ako "realistické" hodnoverné postapo. Humor začína už v intre k jednotke a v retro znázornení vecí. Rôznorodosť v dvojke je v podstate relatívne normálna. Máš rôzne skupiny ľudí ovládajúce rôzne miesta v relatívnom chaose a preto sa mení aj tón lokácii. Sú v podstate aj lepšie vykryštalizované ako v jednotke. Mne bolo napr. ľúto ako bol vlastne začiatok Hubu pekný, ale prázdny alebo Hightowers lokácia tiež len jeden quest. Aj v reálnom svete máš Reno, Las Vegas alebo Silicon Valley a miesta, kde je chudoba, getá a podobne. Navyše z herného hľadiska je rôznorodosť lokácii niečo, čo zamedzuje stereotyp. Z môjho pohľadu mi prišli over the top len rozprávajúci Deathclawovia.

Broken Hills má inak tiež westernový banícky nádych, najmä v starých ghouloch, hoci sú tam teda aj komické elementy, nájdu sa tam aj temnejšie questy, napr. so stratenými ľuďmi.
Myslím si, že hlavný príbeh v jednotke aj v dvojke je len nejaký MacGuffin na pozadí (niečo čo má motivovať hlavnú postavu a je to príbehová línia na pozadí, zatiaľ čo zažíva rôzne iné príbehy a zážitky).
Keď si to porovnáš ale, tak rovnako ako aj v jednotke, aj v dvojke je veľa náznakov v celkovom priebehu:
Zrútený vertibird v Klamathe
stretnutie vraždiaceho Franka Horrigana po uplynutí určitého herného času
kšefty rodiny Salvatore v New Rene s Enklávou
možnosť z atómovej elektrárne v Gecku kontaktovať Enklávu
prvý príchod do Vaultu 13
návrat do Vaultu 13 po Gorisovom odchode
Brotherhood of Steel v San Franciscu a Navarro
a určite som ešte na niečo zabudol
Ja se snazil strejce vzdy dotlacit k Falloutu. Nakonec se mi to povedlo,ale skoncilo to u krys hned na zacatku. Pak jsem se snazil ho k tomu dotlacit jeste nekolikrat,ale dostalo se mi vzdy odpovedi: Jo,to jsou ty krysy co tam pizlam, aby me to nakonec stejne zabilo? Ne,dik :D

Pro nekoho byl holt tezky uvod i ten chram :)
@ad142 (06.05.2017 20:32): Temple of Trials byl nesmyslný výmysl PR maníků (nebo nějaké late 90s embryální alternativy těchto škůdcovských mrdek), aby se prý nový hráči nezalekli "těžkého úvodu" v Arroyo.

Podobně zchujen byl např. Junktown (vývojáři: "dobrý" Killian -> nevzkvétající rigidní Vault City like město, "zlý Gizmo" - bordel, ale kvetoucí, New Reno střihu vs. PR chuji - viz banální klišé co protlačili do FO1 konců) atd.

Broken Hills Black Isle šili v omezeném čase horkou jehlou, bezprizorně, lidmi ne přímo od fochu (programátoři si sami psali dialogy), zpětná detailní doznání (jakože to byl úlet) jsou k tomu někde v sekci rozhovory na webu Madhramin, sám jsem to asi před 7-8 lety překládal.

Celkově vzato Fallout 2 byl vyvíjen pirátsky, v rekordním čase, a trochu nasyrovo.

Vault City je asi nejlepší místo ve Falloutu :)
@Tulareanus (04.02.2017 17:35): wow tak to jsem vůbec nevěděl že Modoc je původně z nějaký strategie. To bylo dobrý rozhodnutí to použít i ve Falloutu, pro mě jeden z nejikoničtějších songů :)