@Tommywise (17.09.2017 16:50): Zariaď si nejakú základňu, prebytočných parťákov tam nechaj ako stráž a je to. Hodí sa napríklad garáž v Rene, ak si vyvraždil zlodejov auta. Myron je na stráženie garáže ako stvorený! :D Alebo šopka v Dene, kde bývala Lara. Tá sa po splnení jej úlohy presťahuje do kostola a hneď máš luxusné sídlo aj s nábytkom a chladničkou!

edit: A keď máš nainštalovaný RP, tu je modifikácia ktorá do hry pridá samostatnú mapku s haciendou:
jeste je jedna moznost. MAm ulozenou hru pred tim nez sem pouzil perk na zvyseni inteligence,takze bych misto toho mohl pouzit perk abychmohl mit hned ted o jednoho spolenika navic. Jenze zas bych mel inteligenci jen 6. Co je dulezitejsi mit inteligenci 7 nebo o jednoho spolecnika navic? Resp. co byste zvolili vy?
asi ne, tak premyslim koho z tech spolecniku mit. Mam Vice,Cassidyho a Lennyho. Ten muj mozek je poskozeny,takze robot by byl asi k nicemu. Kdo je ze tech spoledniku tak krome Vice a Cassidyho nejlepsi?
@Tommywise (17.09.2017 16:20): Ten robot je dalsi companion. Mnozstvi spolecniku, ktere muzes mit s sebou je rovna Charisma/2, tedy kdybys mel CH 4, muzes mit dva spolecniky. Tenhle dialog ti nejspis chce rict, ze mas spolecniku uz prilis. Jinak jediny ten kyberneticky mozek dela ze Skynetu slusneho spolecnika (co jsem slysel), leveluje jako ostatni, sam se po konci souboje (resp. kdyz mu das v dialogu prikaz se vylecit) komplet zregeneruje a pod. S horsim mozkem neleveluje a celkove je dost k nicemu. Pro ten kybermozek potrebujes Science tusim 121% a vice. Ja tedy pres vsechny moje gameplaye Fallout 2 nikdy Skynet neslozil, stejne jako jsem nikdy nehral postavu s inteligenci nizsi nez 4 (ja vim, ostuda :)). SAD je pro me jen skladem dobreho vybaveni, ke kteremu jinak tezko prijdes
@Tommywise (17.09.2017 15:13): Motorek = motivátor. V Navarru by se měl jeden válet v bedně i vertibirdu.

@Tommywise (17.09.2017 16:14): Nejprve do robota musíš ručně (dej si ty předměty do rukou pak je použij na robota) gel, mozek a motivátor a pak ho teprve spusť přes konzoli. Nevybuchne a mělo by to být hotovo. U mě se pak po promluvení s ním stal nějaký bug nebo něco, ale tohle je ten postup.
tak mam vse motivator,mozek i ten biogel. Jdu do tretiho patra za skynetem chcu se prihlasit a hlasi to : chyba, soubor pro prenos poskozen... wtf?

Pak jdu dozadu za robotem nahazim do nej ty tri veci a kdyz ho chci vzit sebou tak prej sem samotar nechcu tuhle hromadu srotu ssebou? co to dpc ma znamenat?
@Shoggot (17.09.2017 14:48): z navodu.... schází ještě Motivator. Ten budete muset získat od jiného robota. Nejlepší je svést o něj bitvu ve třetím patře, je tam nejméně nepřátel a hned dva roboti-mozkouni. Po bitvě odeberte jedné mrtvole, respektive jednomu šrotu motivator

ja myslel ze z toho robota mam vytahnout ten biogel... takze motorek je ten motivator? tak cos to psal o tom Navarru?
@Tommywise (17.09.2017 13:50): Třeba, už přesně nevím. Každý robomozek ho prostě má u sebe. Měl by být i jeden v bedně v Navarru vedle vertibirda, ale ten někdy funguje, někdy ne (s Restopatchem by snad měl fungovat).

Holodisky si jen můžeš přečíst v Pipboyi, na nic nepoužívat. Abys je nejdřív mohl přečíst, použij je v inventáři.
@Tommywise (17.09.2017 13:23): Musíš složit robota. K tomu potřebuješ bio-gel z prvního patra, z jakéhokoli robomozku, kterého zabiješ potřebuješ motorek, a pak potřebuješ teda mozek. Nemoce nevytahuj, to je jen taková legrace. Když to zkusíš, spustí se poplach a máš 4 minuty na to, aby ses odtamtud dostal, jinak chcípneš. Vytáhni jen mozek, to jak dobrý můžeš vytáhnout tuším určuje tvoje úroveň Science skillu.

Pak to všechno dej do robota a přes konzoli ho spusť.

Není to žádná složitá adventura.
ale co je smyslem celeho toho sektoru s vytahy?Je tamplno pocitacu a vubec nevim co mam delat, nechapu to ani podle navodu, jen ze mam sestrojit robota? a co ty organy a nemoci? Toto nemam rad jak se z toho stane slozita adventura, potom jenom clovek porad nekam chodi a frustrovany z toho ze nevi jak splnit quest nevi kam ma jit ...to je to proc mam radsi Jagged Alliance 2.
Zlute rusis Repair skillem (tool pridava 20%, super tool kit 40% k repair) na emitor (vlevo od samotneho pole, bacha, na kazde mas tri pokusy, jinak spustis poplach), cervene projdes za cenu zraneni. Pokud pole vyhodis vybusninou, poplach tim spustis take. Pokud nemas dostatecny skill Repair, na SAD mape, vprave nahore je pruchod pod zem, tam muzes prehodit paku, tim nahodis rezervni napajeni a vsechna zluta pole budou cervena (priprav si hodne stimpacku). S dobrym skillem Lockpick muzes odemknout dvere k jinemu vytahu (nebo je to schodiste?) ve spodni casti pater. Ten te dostane do vsech pater vcetne ctvrteho. Predevsim ve druhem patre, kde je nejvic vybaveni, tim obejdes zluta pole i probijejici podlahu. Pro vstup do ctvrteho patra normalnim vytahem potrebujes jine oko. To je k nalezeni v mistnosti nahore ve tretim patre.

@Zx Atari 500 (16.09.2017 21:09): Jo, take jsem to dohral myslim jen dvakrat. Tentokrat se mi s pomoci Restoration Packu podarilo dostat na 24. uroven (a ziskat perk Sniper) bez grindovani zkusenosti.
@John Mirra (17.09.2017 09:53): To ale platí pro silová pole tuším pouze v první patře. V dalších už počítač pozná, že nejsi jeden z personálu a vyvolá poplach. Nebo je to tak s tím okem desátníka, možná obojí.

Nicméně dál prostě repair na emitor a je to. A ano, správný tribal tu vojenskou hovadinu postupně zdemoluje trhavinami!
jo jde to s tou opravou...
ale bez navodu bych nevedel jak i kdyz ted ani navod nepomaha... nemuzu najit to druhe oko pro otevreni druheho vytahu do 4 podlazi. Navod radi ze je nekde na severovychode v mistnosti, ja to tam cele prolezl ale oko nikde.
Emitory silového poľa sa dajú trvalo zlikvidovať výbušninami, vyhoď to celé do vzduchu ako správny nájazdník!
@mazar1234 (17.09.2017 00:58): Červené sa dajú prejsť za cenu (malého) zranenia, na žlté treba použiť skill Repair na emitor (tá čudná vec vedľa poľa). Aby si mal nejakú tú šancu vyradiť polia, musíš mať Repair aspoň na 40%, pokiaľ máš u seba tool (kliešte), tak máš malý bonus k dobru. Ak máš v parte Vica, tak skús prenechať "opravu" emitorov na ňom.

BTW je ešte jedna možnosť, ako za zbaviť žltého poľa - poškodiť emitor pomocou dynamitu alebo plastickej trhaviny. Môžu nastať dve veci - buď sa pole zmení na červené, alebo bude zničené úplne. Možno by fungoval aj granát alebo skúsiť zamieriť emitor nejakou ťažkou/energetickou zbraňou, ale tým si nie som istý.
@Tommywise (17.09.2017 00:38): Musíš se myslím nějak nabourat do počítače v prvním patře (nejdřív musíš někde splašit kód na papírku, pokud se tam nenahackuješ) a vypnout je... aspoň myslím, z hlavy už si to moc nepamatuju.
@marwel (16.09.2017 17:26): jo uz mam namontovanej dalekohled na pusce a sem uvnitr toho Sierra skladu, ale zas dalsi problem. Sice se mi podarilo vzit oko/sitnici v prnim poschodi a pouzit ji na to abych jel vytahem ale at jedu do 2. nebo 3. levelu tak sou tam zaple /zlute silove pole hned uvychodu z vytahu a kdyz chci pouzit tu sitnici/oko ve 3. levelu na ten druhej vytah tak prej pristup odepren... Nevite jak zrusit to zlute silove pole hned u vytahu v 2. a 3. patre a jak se dostat do druheho vytahu?
@marwel (16.09.2017 17:26): Tam s tim mivam taky problem a vetsinou to tam ukoncim. Kdyz nepocitam prvni dohrani,tak jsem to snad nikdy nedojel znova do konce. Vzdycky totiz okradam vse zive,lootuju co se da,grindim expy a ke konci uz jsem vrazdici masina,mam "miliony veci a penez" a uz me neba dojizdet konec :)
Tak, protoze me ten konec nebavi (San Francisco, Enclave), rozehral jsem hru znovu abych zkusil ten SAD. Dostal jsem se dovnitr na 7. urovni. Proplizit se da v pohode kolem vsech vezi krom tech dvou primo u vchodu (zkouseno se Sneak na 75). Ani se 105 v plizeni se kolem nich projit neda. Na druhou stranu vsechny veze jde zlikvidovat tou technikou kryti, vystrel, kryti, takze to psycho ani neni potreba, kovova zbroj take ne, jen dobry skill ve small guns (ja mam 115) a sniperka, kterou lze sebrat u diry v plotu v levo dole na mape SAD. K ni se lze urcite proplizit, mozna i normalne dojit.

Take jsem to rozehral tak, abych ziskal Sulika, Vica a Cassidyho co nejdrive, abych je mohl vyhnat na jejich maximalni level co nejdrive, za predpokladu, ze bych se hru v tomto rozehrani chystal dohrat.
no ja udelal chybu ze sem New Reno navstivil moc brzo asi,takze sem ten Sierra sektor nechal az se tam vratim potom a ted sem sel do Vault City... jenze tady mam dalsi problem.... z niceho nic mi zmizel Vic .... tusim ze se to stalo po rozhovoru s tou jeho dcerou
Mimo to, ak si si nainstaloval RP patch a nedeaktivoval ammo modifikaciu (ktora je sucastou patchu), tie vezicky v SAD su vyrazne tazsie, nez vo vanilla Falloute. Vo vanilla Falloute sa cez ne da dostat aj na nizsom leveli, s ammou modom to take jednoduche nie je (budes potrebovat save/load). Ako povedali ostatni, asi jedine co ti ostava je psycho + vysoky gun skill + vykukavanie spoza cover.
@Tommywise (13.09.2017 17:12): Silu zvysis perkem Gain az na 12. urovni. Na nizsich levelech stejne pouzivas small guns a v teto kategorii jen ctyri zbrane vyzaduji silu vyssi - Tommy gun, G11E, opakovacka CAWS a Gauss Rifle. Za kazdy bod, ktery ti chybi k pozadovane sile zbrane se ti snizi presnost o 20%. S dobrym skillem to zase neni takovy problem. CAWS a Gauss Rifle maji jeste weapon perk weapon accurate, zvysujici presnost zbrane o 20% (penalizaci tak nuluje) a brokovnicove naboje zvysuji presnost o dalsich 10%. V pripade potreby vyssi sily do sebe hod Buffout.

Do SAD se asi jinak dostat neda (proplizit jsem se nezkousel, ale pochybuji, ze to kolem tech strilen jde). Proste potrebujes neco s velkym dostrelem, tedy nejmene sniperka nebo lovecka puska s dalekohledem (k likvidaci nekterych strilen jde vyuzit prostredi - vykouknout, vystrelit a zase se skryt). Take par Psycho pomuze (kazde zvysuje odolnost o 50% na max 90%) a mel bys mit alespon kovovou zbroj. Dalekohled na loveckou pusku ti namontuje kterykoli mechanik. Treba ten typek co prodava zbrane v New Reno byt by bylo mozna dobre se mu nejdriv mrknout do sklepa.
@John Mirra (12.09.2017 20:33): no dosahl sem Perku kde jedine co se vyseni sily tyce je ze my to silu zvysi o 1 ale jen pokud me HP klesnou pod polovinu.

Jinak ten navod je sice pekny, ale kdyz sem ted v Sierra Army Depot a navod radi vem si Snipera nebo zbran na dalku tak jak si ji mam vzit kdyz sem se este k takovym zbranim neodstal? Nevim jak sundat ty rotacni veze... nebo jak kolem nich projit
@marwel (12.09.2017 12:28): nastesti sem mel hru pred tim ulozenou... ale mam jinej problem, mam malou silu 5 na spravne pouzivani zbrani jako FN Fal,Tommygun... daji se tyto vlastnosti nejak zvysit v prubehu hry?
@Tommywise (11.09.2017 17:50): Tak to vypada na bug no. Doufam, ze jsi neudelal stejnou blbost a neinstaloval Restoration Project z madbrahmin.cz? :) Jinak splneni toho ukolu (vyzvednuti odmeny u hlavy rodiny) z tebe udela Made Mana (plati i pro posledni ukoly ostatnich rodin) a ostatni rodiny na tebe budou automaticky utocit a znemozni ti pro ne splnit ukoly, takze je dobre se nejdriv ujistit, ze si splnil vse pro ostatni rodiny. Predevsim druhy ukol pro Wrighty ti da na mapu Sierra Army Depot, kde je spousta dobreho vybaveni.
diky za rady, uz mi to jede. Mam ted problem s jedim questem ve meste New Reno... pro Velkeho Jezise sem zabil Savatoreho a jeho ochranku, vzal jeho prachy a sel za Velkym Jezisem s tim ze je ukol hotov ale kdyz sem u nej tak se me zepta jesi sem ukol pro nej splnil a ja mam jedinou volbu v rozohvoru.. ne jeste ne!! pritom sem ho zabil a penize mu vzal...?
@valcik (10.09.2017 20:15): To neni prekvapeni, kdyz je ta verze 1.2 o sest let starsi nez ta nejnovejsi. :P Uz jsem nainstaloval verzi anglickou tak, jak jsem to hral doted. Ted jen premyslim, jestli to rozehrat uplne stejne, nebo postavu trochu poupravit. Snad budu mi tentokrat dost vule na to, odehrat vse znovu. Minule jsem rozehral zakladni hru a v pulce pak nasel ten mod a rozhodl se ho instalovat a rozehrat znovu. No, nedostal jsem se daleko nez me to prestalo bavit.
A ze ja uz vim, kde je problem. Problem asi bude v tom, ze jsem se spolehal na aktualnost download sekce madbrahmin.cz, protoze jak to tak vypada, tak ta verze tam je asi sto let stara. Zkusim to tedy preinstalovat s novejsi verzi, coz mi urcite komplet dojebe savy. Ach jo.

edit: v. 1.2 rok 2008. No kruciprdel, jakto, ze ten web vubec jeste jede. :P
@Paul (10.09.2017 17:12): Takhle nejak to vypada (snad jsem to uploadnul spravne, zda je ten post videt i pro ostatni). Problem je hlavne to, ze mapy nejsou cisty obdelnik, exit grids nejsou na okrajich mapy a vy muzete scrollovat mapu i pres hranice v jakemkoli rozliseni.
@marwel (10.09.2017 14:06): To je divný...nepamatuju si že by mi mapy z restoration packu nějak neladily se zbytkem hry. Co si pamatuju tak mě naopak příjemně překvapilo že ten RP působí jakoby byl vždy součást hry. A zrovna v Abbey hraje taková atmosférická ambientka.
@valcik (10.09.2017 11:50): Diky, funguje. Skoda, ze uz ale do Abbey zpatky nemusim. :) S tema mapama je to ale divne, protoze mapy Fallout 2 jsou v pohode, to jen mapy z Restoration Packu jsou spatne. Krom toho to hraji v rozliseni 1280x960 se scalingem 2x, takze tam by problem byt nemel. Jako by snad pocitali s tim, ze to budou hraci automaticky hrat s Fog of War a nejak se neobtezovali ty mapy dale upravit.

@Red (10.09.2017 01:57): To je on, diky. Kdyz jsem ho drive zkousel, tak jsem tam dostaval dost na prdel, tak uvidime ted. :)
@marwel (10.09.2017 01:29): Skontroluj si cesty v súbore fallout2.cfg, jedna verzia z gog.com mala špatne nastavenú cestu k hudobným súborom.. S tým ohraničením máp nič nenarobíš, bolo to dizajnované pre rozlíšenie 640x480 px, pri vyššom rozlíšení holt vidíš mimo mapu.