Mne sa veľmi páčila aj Gold Slouch s tou slide gitarou. Okrem toho napr. Khans of New California, Modoc alebo Vats of Goo a samozrejme City of Lost Angels. Tá posledná na mňa pôsobí ako veľrybia uspávanka.
Já mám každý z těch songů spojen s tak silnou nostalgií..jakýkoliv slyším tak hned nával vzpomínek a chuť si to zas rozehrát :)
Prostě co song, to neustálé napětí v podvědomí..:D že je něco špatně. Já to tak měl. Nádherný cítění k lokacím, kde byly songy ...
Tuším doteraz nikto nespomenul stopy, ktoré ma okamžite prepínajú do fallouťáckej nálady! Z jednotky je to Vault of the Future, ktorá hrá vo Vaulte 13 - tiché klepanie do klávesnice bol výborný nápad, myslím že toto Morgan vymyslel naozaj sám. A potom Acolytes of the New God, v Katedrále, pri tom sa mi ako mladému vyplašenému fallouťátku ježili vlasy na zátylku.. Z dvojky na počudovanie Beyond the Canyon, s ethno motívmi. Hrá hneď v úvode v Arroyo, je pre mňa ikonická a hneď ako ju začujem, som doma. ^^
Za mě také Modoc, Metallic Monks, Acolytes of a New God. Z těch novějších třeba vzpomenout na Veru Keyes a její Begin Again.
Ach joo,jak to tu tak ctu,tak je zase cas rozjet F2 :) Naposled jsem to ukoncil nekde za pulkou,protoze jsem poctive okradal vsechny od startu hry a pak uz byl tak nabusenej,ze me to prestalo bavit :D
A když uděláš s Gaussovkou kritičák, nepřátelé se báječně rozprskávají.
@ad142 (24.11.2016 19:58): Tak najsilnejsia zbran v hre je urcite Gauss Rifle, ktora ide na Small Weapons skille.
Nema sice papierovo najvyssi mozny MAX DMG, ale ma totalne maximalnu penetraciu vsetkeho, ziadne resisty pri Gaussu nie su viditelne.
To znamena, ze sice niektorym typom nepriatelov davas vyssi maximalny mozny DMG s tou fialovou energy puskou z Brotherhoodu (teoreticky najsilnejsia papierovo zbran v hre), ale z Gaussovkou davas maxiumalny DMG kazdemu typu nepriatela kdezto s energy zbranami mas problem davat DMG tym Floaterom a Centurionom (ci co to je) a tusim aj Alienom lebo maju resistenciu na energy DMG.
Proti Gaussu nie je odolny vobec nikto.
@ad142 (24.11.2016 20:05): Sniperka s aimom do očičiek vedela byť veľmi fajn, brokovnica je moc na blízko. Je to samozrejme o štýle hry, ale celkom slabota je 9 dmg potkanovi, tak málo som fakt nedával. Marcusovi si asi spenetroval jeho neexistujúci armor, čiže hrošiu kožu.
@Tulareanus (24.11.2016 20:01): Tak sniper rifle bohvieaké poškodenie nedávala, oproti brokovnici ktorá mi prišla o niečo lepšia.

Len mi na konci prišlo divné to že svojim spoločníkom ktorých som omylom trafil som dal väčší dmg než súperom, ktorý boli slabší. Napr. som supermutantovi Marcusovi dal s brokovnicou 20 dmg bez critical hitu a potkanovi 9 dmg. To mi ako prišlo veľmi divné.
@Tulareanus (24.11.2016 19:48): Ja som si dosť bodov dával do rečníctva, aby som mal viacej informácií o lore a viacej dialógových možností. Zrejme tie body potom niekde chýbali. Na začiatku som si dal specializáciu na energetické zbrane a za celú hru som ich použil len na konci, kedy som našiel tú plazmovú pušku.
Takže som si ich ani vôbec nevylepšoval. Teraz s menším odstupom času si už myslím že to boli asi moje zásadné chyby. Ale zase som si zlepšoval strelné zbrane, ktoré som na konci mal aj na 140. A tie bohvieaké poškodenie nedávali, lebo som niekde nenašiel ľahký guľomet.
@ad142 (24.11.2016 07:16): Otázkou sú skôr body vo vlastnostiach a percentá v energy weapons. Plasma rifle je samozrejme asi tretia najsilnejšia zbraň v hre, takže áno, to je silné. Takže neviem, kde si spravil chybu, ak máš dosť bodov v energy weapons. Sám nižšie píšeš, že si potreboval dávať crity a podobne, nemáš fakt nízke skilly v zbraniach + nízku agility na AC alebo nízke Perception na hit?
+ dva savy mi prídu asi všade málo a postavu si mal asi zlú, alebo si šiel do lokácii, na ktoré si bol prislabý, lebo tá hra reálne v rámci bojov nie je ťažká...
@ad142 (23.11.2016 19:21): Tak to je ukazkovy priklad toho, ako clovek v hneve urobi celu seriu absolutne nezmyselnych chyb. Nech je ti ponaucenim, ze v zachvate hnevu je najlepsie nerobit absolutne nic, pretoze cokolvek urobis v zachvate hnevu nutne olutujes po urcitom case kedy vychladnes a zacne ti pracovat normalny rozum.

Ale tak uvidis, povedzme o rok si kludne zase rad rozbehnes novu hru, napr. Fallot je skvely v tom, ze este aj pri 5. hrani new game dokazes objavit nejaku vec (quest/moznost), ktoru si pred tym neobjavil a podobne. V tomto je F2 naozaj uplne vymakany.
@Sadako (23.11.2016 18:49): Proste neviem či som si vytvoril "slabú postavu", ale takmer v každom súboji som musel často loadovať, pretože som spôsoboval príliš malí damage protivníkom a takmer vždy mi zachránil krk iba kritical hit, alebo pod.... V prvom diely som loadovať moc nemusel. Vo F2 sa mi nechcelo celé súboje robiť znovu. Tak preto ti savy počas súbojov.

@Zx Atari 500 (23.11.2016 18:50): Ja som sa tomu snažil maximálne vyhnúť :)
Šlahni si psycho a zaútoč na nohy, protivník so zmrzačenou končatinou začne prchať preč. Vo Falloutoch počas súboja neukladaj, potom vznikajú podivné chyby a navyše je to taktika pre bábovky! :P
@ad142 (23.11.2016 16:52): Řešením by mohlo být použití nějakého character editoru, posílit postavu, vyhrát souboj a pak to zase vrátit zpět na původní hodnoty. Nezkoušel jsem, jen brainstormuju :)
"No výborne", Fallout 2 som nedohral a ani ho tak skoro znovu hrať nebudem. Dôvod je prostý. Posledný save som akurát uložil v pozícií kde ma obkľúčili štyria taký špeciálny deadclawovia vo vojenskej základni. V tedy, keď som to ukladal som ešte nevedel že sú taký silný.

Tak ja som v tej základni bojoval z ťažkými supermutantmi a oni na koniec dajú supermutantieho bossa spolu s tými deadclawmi. Nemám šancu ich poraziť. Ani utiecť sa nedá, obkľúčili ma.

A predchádzajúci save sa mi z neznámeho dôvodu poškodil a už nejde nahrať. Toto sa mi teda u žiadnej hry ešte nestalo a dúfam že ani nestane.
IIRC mentats zvysuje charismu docasne. Raz som tak aj hral, charisma 2 (gifted) + 2 mentats + 1 implant + 1 okuliare
@Mirus (04.08.2016 09:26): Max. štyria, pretože som nikdy nehral char s vysokou CHA. Maximálne som mal CHA 5 + slnečné okuliare + perk Magnetická osobosť, to sú akurát štyria parťáci. Akurát si človek musí dávať bacha na všetko, čo znižuje charizmu, lebo sa môže stať že človek potrebuje nechať na chvíľu parťáka mimo skupinu a potom ho naspäť naverbuje len s editorom.