A co partáci..kolik vás bylo nejvíc..
Já měl tuším 3 + pes a snad i robůtek..chvíli..
@mazar1234 (03.08.2016 19:55): jj, IMHO veledůležité je takto získat Bozar (nefunguje s Restoration packem, protože dotyční jej nadále nemají v inventáři, posledně jsem se dost divil) nebo okrádat obchodníka se zbraněmi v San Franciscu.

Ze začátku také pomůžou získané expy a důležitý může být i opačný postup (něco někomu do inventáře podstrčit, ideálně časovaný dynamit/C4 :-) ). Matně tuším, že se "podstrčením předmětu do inventáře" dá vyřešit i pár questů.
@marwel (03.08.2016 19:41): Jj presne, na zaciatku je to extremne vyhodne a v pohode s trochou save/loadu staci mat kradnutie na 30%.

Ja som ale neokradal "obycajnych zmrdkov" ale vyslovene len ludi, o ktorych som vedel ze maju minimalne municiu u seba (typicky straze vseho druhu), obchodnikov...
@Mirus (02.08.2016 19:32): F2 (a F1) jsem dohrál pokud si dobře pamatuju dvanáctkrát, ale tohle mě zkusit nenapadlo..resp. zlodějství obecně jsem moc neprovozoval, vždycky mi přišlo že je to dost easy mode :)
Pavlíku, nevadí. Svět se točí dál :D
Apropo, nezkoušel někdo, okrádat veškerý postavy / každou ve hře / ? bláznivá chalenze, že..:)) aspoň vidět obsah kapes? popř. máte nějaké úlovky? či zajímavosti?
@pipboy (12.06.2016 20:00): před pár týdny jsem si dal kolečkou F1 a F2 a ve F2 jsem to rozehrál se zaměřením na vrh a bylo to takové nic moc-na začátku házecí nože a kopí dělaj prd a v pozdější fázi je zas nedostatek granátů atd
@Mirus (12.06.2016 17:47): Dohrál jsem hru úplně beze zbraní, pouze za použití pěstí a kopů, a přišlo mi to až překvapivě snadné. Ke konci hry každá rána pěstí za cca 45 poškození + odhození soupeře. Při míření na hlavu/oči šance na instakill.

@Tulareanus (13.06.2016 00:26): Na druhou stranu ale první díl nemá tak propracovaná pravidla, takže minimálně při hře beze zbraní by byl určitě o dost těžší.
pipboy, díky za reakce

Mirra, a první díl, jsi taky hrál na pěsti, či chladné zbraně..
@Mirus (12.06.2016 18:50): errr.... zdravy rozum pri vybirani perku a rozdelovani bodu by mel stacit a tipuju ze s chladnyma to nebude moc jine. Spis by me zajimalo jestli se to da dohrat se zamerenim na vrh :D
@Mirus (12.06.2016 18:50): Za mlátiče jsem to dohrál několikrát a překvapivě to není tak těžký, jak se může zdát (pokud máš teda tu hru už nějak najetou, žejo).

Někdo říká, že je nejlepší dát vysoké štěstí, kvůli kritickým zásahům. Já to tak nikdy nedělal a bylo to taky v pohodě... sílu jsem měl myslím 6, víc není moc potřeba (stejně v Klamathu Dentonům čajzneš boxera a v Broken Hills vyhraješ energo pěst).

Vnímání můžeš taky snížit, sice budeš začínat později a na začátku budou nepřátelé táhnout dvakrát, ale můžeš to narvat třeba do odolnosti, což se pak vždycky hodí (a v questech, kde vnímání potřebuješ, ho můžeš zvýšit drogama). Měl jsem jednou vnímání na 2 a šlo to dohrát v pohodě :)

Obratnost tradičně na 10, charisma můžeš taky snížit / zvýšit, dle toho, jestli s sebou chceš tahat parťáky (např. Cassidy se hodí na dorážení nepřátel).

Pak dát samozřejmě boj beze zbraně a to průběžně zvyšovat, s tím, že pak ťafky do hlavy občas protivníka zabijou nehledě na počet ubraných HP... a brát perky na boj beze zbraně, fajn je třeba ten, který ti (když máš obě ruce prázdné, ale energo pěst a boxer se nepočítají), přidá 1/12 z Boje beze zbraně do třídy zbroje.
Dobrej je taky perk Bonus pohybu, protože pak můžeš ty dva bodíky využít k přiběhnutí k nepříteli / k dorážení prchajících nepřátel. A pak samozřejmě Ničitel a ten perk co ti snižuje o 1 akční bod údery a kopy.

Jo a někdo to ještě třeba kombinuje s granáty (EMP proti robotům, energetické proti Enclavanům atd.). To je taky fajn, ale asi až v pozdější fázi hry.

EDIT: Obecně je prostě třeba vědět, na co už stačíš a na co ne, třeba než vymlátíš otrokáře v Denu, tak si pěkně počkáš (nebo budeš hodně loadovat :))... ale jakmile z tebe bude pořádnej badass, tak ti moc nezatopí ani supermutanti, ani Enklávani, protože prostě spoustu z nich hned zabiješ / oslepíš / přerazíš jim ruku atd. :)
Lze / dohrál někdo, se zbraní na blízko? nebo jedničku? a prošel i tak, celou hru?..
@Jab (21.11.2015 12:05): Tak aspoň že něco. I když sem se pořád ještě nerozhodl, jestli New Vegas vůbec nainstaluju...

Mě z nějakýho důvodu hrozně fascinujou a baví ty vulgarismy (a jejich český překlady). Není nad to, když člověk potká koktavýho ghoula, co mu odpoví na nějakou random otázku:
"A-ano, vy-vypadáme jak vo-vošukaný buzíci. Ne-nemáme žádnou ků-kuži, šmankote." :-D Jo, to už by dneska neprošlo, teď je to pořád jenom samý nudný fuck fuck fuck.
Imho FNV je stran dialogů, postav i questů dobrá hra. Co to sráží dolů je engine a systém od Bethesdy a poněkud nepasující Legie.
To je taky fakt. Takovýhle věci jsem u některých her zkoušel a nejde to dost dobře dělat, bez dobrý znalosti hry.
@mazar1234 (17.11.2015 17:13): No paradoxne, v M&M som väčšinou využíval turn based len na zapauzovanie, zmapovanie situácie a následne premyslený útok, inak väčšinou realtime hit and run taktika. :D

@mazar1234 (17.11.2015 17:40): Dá sa aj bez toho, raz som hru prešiel za menej ako pol hodinu. Viem, že svetový rekord bol menej ako desať minút, ale tak, nechcel som ho pokoriť, len vyskúšať, že je tu tá možnosť.
@Barbar Conan (17.11.2015 17:24): Tak F2 sa da dost aj exploitovat, napr. ked vies co a ako tak mozes hned na starte prerushovat do Frisca a tam sa kradnutim nabalis ako hovado - H&K Samopaly + municia, Gaussguny + municia.... a potom sup do sveta :-D.
Ale to som len cital, nikdy som to nerobil.
Hehe, je to tak no, hry překvapujou i po letech.

Jinak teď jsem byl v tom vojenským skladišti, kde jde naverbovat Skynet (Sierra army depot) a potom, co jsem tam všechno vybral, si připadám jak cheater :-D... 3 raketomety, 2 plasmový pušky, 2 sniperky, 3 combat armory, nepočitatelně small arms, granátů atd. atd. a to jsem tam přišel s koženou zbroji, loveckou puškou s optikou a desert eaglem.
@Barbar Conan (17.11.2015 15:51): Pohoda, ja som takto niekde po nejakych 12 rokoch od vydania Might & Magic 6 cital niekde na internete, ze tie suboje sa daju prepnut do turn-based modu.
A tak som po 12 rokoch zmenil statut hry z "absurdna nehratelna debilina" na "super zabavne spica RPG".

Holt, piratske CD a absencia manualu, pripadne jeho ne-citanie je hracova blbost.
@Zx Atari 500 (16.11.2015 00:17): Mně příjde, že borec, který to psal, vůbev nehrál F1 a F2 a jen udělal nějaký stručný výcuc z nějaké fallout wiki. Popis hned k prvnímu vaultu je tak mimo, že ani nedává smysl.
@Zx Atari 500 (16.11.2015 13:18): Njn, misinformation. :D Ja mám žiaľ už novinársky zažité, že najprv si veci overím, než napíšem a uverejním nezmysly. Chápem, že napr. bulvár sa tým živí, že uverejňuje nezmysly (nemierim tym samozrejme vôbec na článok o vaultoch), ale tam netreba brať inšpiráciu. :)