Earthworm Jim 2

Shiny Entertainment •  SuperEmpire Interactive (GBA) •  Screaming Pink (PS1, Saturn) •  Rainbow Arts Software (PC) •  M2 Co. (Wii)
15.11.1995
30.04.1996
31.10.1996
30.05.2002
04.12.2009
30.03.2022

Pokračování úspěšného prvního dílu přináší několik novinek a vylepšení, přesně tak, jak se od druhého dílu očekává. Nově jsou vylepšeny nejen Jimovy animace, ale rovněž jsou k dispozici nové zbraně, které na svém putování nachází a samozřejmě noví nepřátelé. Oproti prvnímu dílu Jim nepoužívá k letu sám sebe jako vrtuli, ale místo toho mu v batohu přebývá jakýsi zelený sliz jménem Snott, který Jimovi vypomáhá nejen tak, že se nechá použít jako padák.

Jim je na cestě za záchranou své milované Princess What's-Her-Name ze spárů zloducha jménem Psy-Crow. Hra samotná se nese ve stejně šíleném duchu jako její předchůdce. Každý level má své originální prostředí, úkoly jsou velice rozmanité a snad ještě ztřeštěnější než v prvním díle.

@strougy (20.11.2016 17:15): Captain Claw

Uz jsem si vzpomel.

Earthworm Jima 1 jsem hral v nejake Sega Megadrive verzi, ve ktere slo sejvovat na konci levelu, tudiz si to nemusel rozehravat znovu. Bez toho by to bylo peklo, ale za nejtezsi a nejmasivnejsi plosinovku z te doby povazuju Raymana.

Druhý díl Žížaláka Jima jsem v dětství miloval. Ty šílený nápady, ta grafika, hratelnost. Ono se v podstatě skoro moc nezměnilo, jen už jsem starší. Příběh tu opět neexistuj - v titulkovém gagu (intro se tomu říkat nedá) unese Vrána princenzu, na konci ji Jim zachrání načež se všichni promění v krávy.

Jim dostal pár nových pohybů, takže teď kromě biče má ještě jakýsi zelený fujtajbl, který funguje jako bič v jedničce, to znamená na přehupování propastí a taky jako padák krátkodobého doletu. Také přibyly zbraně, Jim má teď slušný arzenál, ale nemůžu si pomoc, většinu hry to stejně nevyužijete, protože nejvíce se hodí tradiční kulomet. Další novinkou je systém passwordů, který byl v prvním díle automatický, ale tady je potřeba sebrat tři vlajky (většinou schované) a password by se měl ukázat. Říkám měl, protože se mi neukázal. Naštěstí obtížnost šla dolů a až na pár záseků jsem neměl větší problém.

Co se změnilo je množství šílených nápadů ve hře. Klasických hopsačkových částí je minimum a pokud jsou, tak ozvláštněné (kolo z tiskárny, jídelní kolo, úvod s prasaty a padajícími babkami s deštníkem). Největším úletem je kolo s krávami, který musíte osvobodit z květiny, občas uhasit, uhlídat před ufony a donést do kravína. Mezi ty netradiční patří Jim jako létající žížala v trávícím traktu, Jim létající s nafouknutou hlavou. Úlety do jiných žánrů jsou pak ovládání letadla, které postrkují bombu k šéfovi nebo vysoce otravné chytání štěňat. Nechybí ani televizní kvíz a místo souboje si s šéfem dáme na konec závod.

Zkrátka Earthworm Jim 2 nabízí plejádu ulítlých nápadů, které přímo křičí - neber to vážně. Neberu. Jen už jsem na tohle trošku moc starej.

Pro: Grafika, spousta ulítlých nápadů, krávy, nižší obtížnost než v jedničce.

Proti: Trošku infantilní.