Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rainbow Arts Software

Německo
Založeno 1986, zrušeno 1999
Rainbow Arts Software bylo německé vývojářské a vydavatelské studio, které založil Marc Alexander Ullrich v roce 1986. Společnost se stala za dobu své existence jedním z nejvýznamnějších německých vydavatelů a prošla jí celá řada osobností videoherního světa (Armin Gessert - později Spellbound, Chris Hülsbeck - Kaiko, NEON Software, Software 2000 nebo Manfred Trenz - Independent Arts Software, Denaris).

Rainbow Arts vydali celou řadu her, z nichž některé jsou vyhledávaným sběratelským artiklem do dnešních dní. Většina z nich byla vytvořena pro počítače Commodore C64 a pro Amigu. První hrou s jejich jménem byla plošinovka Madness, kterou vydali vývojáři Arturovi Wystubovi v roce 1986. Hned o rok později vyšla kompletně z jejich dílny arkáda Bad Cat portovaná i na PC v roce 1988 a hned se stala hitem. Kultovní status si dodnes nesou i jejich hry Mad TV, arkáda Katakis a především akční plošinovka Turrican.

V roce 1997 byli Rainbow Arts odkoupeni firmou Softgold / Funsoft a rok 1999 znamenal odkoupení vydavatelským gigantem THQ.

Zdroje:
C64-wiki
Kultboy

Nejlépe hodnocené hry