Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Turrican

88
9 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
akce > plošinovka
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1990 AtSTAmigaSpectrumC64AmstCPC
1991 GBSegaMDTG16
04.01.2013 BBerry
Vývojáři:
Rainbow Arts Software, Factor 5 (Amiga verze, AtST verze), Probe Software (AmstCPC verze, Spectrum verze), The Code Monkeys (GB verze, SegaMD verze)
Turrican patří mezi klasické hry mezi 2D plošinovkami, dodnes ceněné klenoty mezi hráči a je také nositelem několika ocenění. Na C64 jej naprogramoval Manfred Trenz, později by portován i na další herní systémy a dočkal se několika pokračování a množství dalších klonů. Kromě vlastní hratelnosti a grafického zpracování se stal známým i díky soundtracku na Amigu z pera Chrise Hülsbecka.

Jednoduchá příběhová linka hráče přenese na planetární systém Alterra v úloze mutantního válečníka Turricana, který má za úkol zrekultivovat Alterru do podoby vhodné pro lidský život. Jinými slovy řečeno, eliminovat zmutované a smrtící formy života na planetě včetně jejich stvořitele, trojhlavého Morgula.

Turrican je po zuby ozbrojeným a opancéřovaným válečníkem, který se probíjí přes pět tématických levelů Alterry v rozsáhlých úrovních. Zde se mu do cesty staví různé nepřátelské formy života hrající všemi barvami, řada monstrózních bossů a supermonster. Turrican je vyzbrojen multifunkční zbraní, kterou je možné mnohonásobně upgradovat. Mimo jiné umí i jeden speciální trik, který lze použít v méně přehledných situacích, kdy jej překvapí nepřátelé z několika stran.


Poslední diskuzní příspěvek

Ten gameplay je koncert. Kde jsou ty doby, kdy jsem podobně zvládat Turricana dvojku...Teď už jen poslouchán soundtrack cestou do práce...

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.