Největší rozdíl mezi starým Duke 3D a Forever byl hlavně level design, schválně jsem si 3D zahrál celý. V tom novém zkrátka nebylo kam odbočit, což je škoda, být tam ta možnost, bylo by to ještě o to lepší, jinak jsem se u toho bavil.
Mimochodem za jedno dohrání na střední obtížnost i s DLC jsem získal 44 ocenění.
@RNDr. Gunár Pavel (08.04.2012 14:37): Nevim,nevim,nemohu souhlasit, spise mi to prijde ze za ty roky ktere utekly mezi DN3D a DNF plno lidi zapomelo jaky puvodni DN3D byl, nehlede na to ze v te dobe opravdu byl v lecsem "revolucni" a proto jsme se na nej divali jinak a toto ocekavani zustalo asi i do dnesnich dni?. Dle meho nazoru co se dalo od DNF cekat bylo splneno, bavil jsem se uplne stejne jako tenkrat a o to snad jde, ne? Jedine trochu rozladeni pro mne byl DLC ale i tak, za ty penize co jsem ho koupil to bylo ok. btw. kolik jsi mel na konci odemknutych archievmentu a kolik ti to vzalo casu?
@Najlvin (08.04.2012 13:35): 90% ... :P DNF je ale slabota i vůči Duke 3D (1996). Já přitom nečekal něco výrazně lepšího než Duke 3d. Čekal jsem zážitek na úrovni právě toho Duka z roku 1996, tedy Duka s levely plnými tajných skrýší, různými odboček, úrovně s nějakou mírou zničitelnosti prostředí... Já na DNF špínu před ani po vydání nekydal a celá léta jsem v poklidu čekal. Roky plynuly, čekání začalo unavovat a když to konečně přišlo, výsledek se nedostavil.

Jediné v čem DNF Duke 3d dohnal a snad i trochu předehnal byly srandičky a interaktivita s různými blbostmi.. Jinak jsou všechny prvky hratelnosti objektivně horší. Za mě 50% - čistý průměr, tedy ani zlé, ale ani dobré.
Hraji tuhle hru znovu už po třetí a musím přehodnotit svůj dosavadní názor i celkové hodnocení. Ta hra totiž není jen dobrá, ale výborná! Stále objevuji nové skryté vtípky, kterých je tam požehnaně :D A jak jsem zprvu moc nemusel některé zbraně, tak až teď začínám jejich precizní zpracování plně doceňovat. Hlavně Dukova pozlacená pistolka a brokovnice jsou zcela famózní…
Opravdu nechápu všechny ty negativní reakce, které se na DNF snesly hned po vydání. Tohle je přece Duke, jak si ho pamatujeme z dob dávno minulých. Až na pár ústupků moderním trendům je to v jádru pořád Duke jak má být, navíc v mnoha směrech vylepšený. No jen řekněte, v které jiné hře můžete například v mikrovlnce usmažit krysu, umýt se v myčce na nádobí nebo prolézat útrobami jakéhosi obřího stroje? Velmi oceňuji i to, že jakékoliv úkony Duke skutečně provádí rukama, které jsou vidět – to se taky moc ve hrách nevidí…
Tahle hra je zkrátka plná vtipů, narážek a skvělých nápadů, tak v čem je problém? Všem těm lidem, co na tuhle hru jen házejí špínu, bych rád vzkázal, aby si ji zahráli znovu a tentokrát se víc dívali kolem sebe. Stačí jen trochu vypnout, přestat hledat samé nedostatky a dát prostor zábavě – pak se můžete u DNF královsky bavit i vy ;-)
loool, já to měl na liště a když to dam zpátky a vrátim se do hry tak sem se objevil v nějaký díře =D =D a nešlo z ní ven =D
hele potřeboval bych pomoct...jsem v úlu a teď jsem v takový místnosti kde jsou takový tunýlky a jeden svíticí brouk, kterej se po zásahu sroloval do kuličky a nevím jak dál
Taky si říkám, že počkám až to bude tak do 5 €. Což si myslím, že bude možná už ve vánočních slevách.
Nevím co si o tom myslet, ale už asi dva měsíce se snažím projít demem a asi po 10 minutách mě to vždycky úplně znechutí. Přitom starej Duke 3D mě nedávno docela bavil. Zkusím se k tomu vrátit zase za týden a uvidím...
rew98: No pokud vím, tak v nedávný době vyšel na hru nějaký patch. Zkus se mrknou na stránku hry, popřípadě nějakou stránku s patchemi...
ahojte ,po urcitom case mi hra DNF padne a komletne vypne pc.prosim vas je na to nejaky opravny patch ? dik
Tak ono hlavně během toho vývoje se na něm pracovalo reálně možná 3-5 let, jinak se pořád řešilo co s tím, práva a peníze. Já jsem spokojený, dostal jsem co jsem čekal a jako bonus mě překvapilo, že mě to i baví.
Pánové, moc ty hádky kolem Duka nehroťte. Buďme rádi, že vůbec vyšel, i po tak dlouhé době, co se na něj čekalo, hlavně když každému bylo jasné už začátkem nového milenia, že ať vyjde kdykoliv, nebude to žádná vyhypovaná pecka žánru, ale nostalgická nota těm, kteří ho mívali tak rádi. A to se taky cení.
Tak zrovna jsem dohrál duka bez toho starého patche a musím říct, že ta možnost mít pouze dvě zbraně mi nějak nevadila. Snad jen jednou se mi stalo, že bych neměl čím střílet a musel jít do nepřátel na blízko, než jsem něco sebral.

Natelogan: Lara má ale baťůžek a do něj to všechno naskládá, to duke nemá žádnej :(
Příští update rozšíří sloty na zbraně na 8, to bude teprve žrádlo :-D. Ne je fakt, že ty dvě zbraně byl vysloveně opruz, navíc když kolem se často povalovaly zbraně jiného typu a člověk tak musel pořád přehazovat. Mně bohatě stačila brokovnice a trojkulák. Devastátor, nebo zmenšovač jsem použil jen minimálně. No a zmrazovač snad jednou, ten mě nebavil vůbec. Spíš je škoda, že nepřišli s novýma zbraněma. Ty si ale asi nechávají pro další díl ;-)
Takže to máme: Raketomet, pistole, brokovnice a samopal/sniper na základní kosení všeho možného... Kam se ale nacpou všechny ty "for fun" bouchačky? Stále si myslím, že by se měly nosit všechny zbraně. Sakra vždyť i kostnatá Lara dokáže do toho svého batůžku nacpat celý armádní arzenál.
Jasně! 4 zbraně! můžeš víc kropit! bude to víc DUKE!! :D Já se k této hře ani nevyjadřuju :D :D urazil bych asi hodně lidí..
Vyšel update, který umožňuje v kampani nosit až 4 zbraně, jupí. Možná si to dám ještě jednou.
Dneska jsem slyšel rozhovor dvou kolemjdoucích, oba si nového Duka pochvalovali a nadávali na kritiky:)
Je to zvláštní, ale tuhle hru nebudu schopen ohodnotit, protože je vlastně tak špatná až je dobrá. Guilty pleasure.
To je v prdeli. Uživateli MARTINMYSAK je podle pravopisu tak devět, ale stahovat warez hry z netu už zvládne.
MARTINMYSAK: Jednak si ve špatné sekci a zcela mimo co se týče webu. Toto je databáze, ne warez forum.
ahoj poradi nekdo mam stazenou hru duke nukem forever od razora 1911 z netu hra jede v pohode ale kdys ze hry odejdu a chci hrat dal obevi se mi zacatek hry tedy hraju od znova cele ne tam kde sem skoncil poradi nekdo co mam udelat diky moc jinak dost super hra
Jo tak to je to co me taky vadi, prilisna linearnost a taky ty souboje jsou tupe udelany, jak klasicke tak hlavne s bossy, to je fakt pakarna.
Neviditelné zdi ve smyslu nejde na nic vyskočit, musím jít tudy kudy chtějí autoři a odbočka ani o metr. Tak jsem to myslel.
hele potřeboval bych poradit. Když zapínám hru vše běží v pohodě, ale jakmile už hraju, tak mi nefungují zvuky, ani hudba, ani mluveni a ani zvukové efekty. Nevíte čím to může být??
Jake neviditelne zdi?
Tak me prvotni nadseni pominulo a to prave kvuli te linearnite ktera je tu opravdu az extremni. Chvilemi jsem si fakt pripdal jak ve hre typu Moorhun, ktere jsou pro male decka. Ale naopak v grafice, pokud pominu zacatek problem nevidim.
Ale hlavne su rad ze me to jede krasne plynule na plne detaily.
Ty neviditelné zdi, to je velké zlo. I když ve hře existuje fyzikální model (a ač není skvělý, tak není ani špatný - průměr), nejde pořádně využít, protože neviditelné zdi. Už jsem narazil na pár případů, kdy jsem mohl problém vyřešit jinak, než jak autoři zamýšleli, ale nemohl jsem.

Tak to autoři nechtěli => nešlo to udělat.
pipboy: Ale to jsi můj komentář špatně pochopil. I já si myslím, že hra mohla být daleko lepší. Ale vadí mi, že si mnozí na hru vyloženě zasedli a pak ji recenzují jako nejhorší brak z nejhorších, aniž by si domysleli důvody, proč je ta hra taková jaká je. Nelze přece hodnotit hru jen na základě porovnání obsahu a délky jejího vývoje... Já zkrátka pouze reaguji na fakt, že je v řadě případů hra silně podhodnocená, přestože na tom prostě tak špatně není. Rozhodně ne tak špatně, aby se hodnocení daleko pod průměrem dalo smysluplně ospravedlnit ;-)

Zatímco jedni hledají na hře asi jen to nejhorší a to pak předkládají ostatním jako jediná fakta, já se snažím zase vyzdvihnout zejména ty pozitivní věci. Taky proč by ne, když mě hra bavila a celkově s ní jsem víceméně spokojený. Mám na to stejné právo jako ti, kterým se hra nelíbila a stahují ji úmyslně ke dnu. Mně takový přístup příjde vůči ní dost nefér, protože spousta lidí se po přečtení těchto neobjektivních recenzí nechá ovlivnit a na hru si udělá špatný názor, aniž by ji třeba vůbec zkusili.

Nechci DNF nijak omlouvat za to, jak vypadá či jak se hraje - pro všechny z nás je ta hra jiná, než bychom po tak dlouhém vývoji čekali - ale šanci by prostě dostat měla stejnou, jako ostatní hry. Proto si za tím, že by si každý měl na tuhle hru udělat názor sám, pevně stojím - ono to ostatně platí pro všechny hry obecně, nejen pro Duka ;-)