[přesunuto z komentářů]

Top hra. Legenda.

Pro: Legenda

Proti: Čas je neúprosný
@Gordon (06.08.2017 01:03): Přijde na to, čemu říkáš oldschool. Remake Shadow Warrior je super ... ale pokud jako oldschool FPS beru hru, která klade stejný důraz na boje jako na hledání cesty dál, tak do takové definice už se podle mého nevejde.
@Phoenix (05.08.2017 23:53): Já jel kdysi šňůru všech oficiálních Doomů (1-2) a jejich datadisků. Čekal jsem, že už po Doomu 1 to bude chtít tak měsíc pauzu, ale v pohodě jsem dal ještě Lost Episodes a Doom 2, přičemž Final Doom, Master levels a No Rest for living jsem přeci jen musel odložit na další kolo. Možná je na vině nostalgie, ale téměř 100 levelů bez delší pauzy a pořád to byla zábava, přestože ve všech datadiscích se jednotlivé prvky už jen opakují a záleží jen na fantazii tvůrců, jak si s nimi dokážou pohrát a co poskládají.

Skutečně je to nestárnoucí klasika, která v dnešní době snad ani nemá moderní konkurenci. O cosi se snažil Serious Sam a Painkiller, ale oba inklinují k arénám a stovkám spawnutých monster. Za pokračovatele Doomovek bych je rozhodně nepovažoval. No a moderní verze Duka Nukema a Shadow Warrior jsou už taky úplně jinde.
A já k tomu pěknému zážitku přidám citaci z Facebookové Doom skupiny, kde jeden ze členů napsal toto pěkné vyznání, které jsem si s drobounkou úpravou dal taky do DH profilu:

Doom is something special. Doom is something more than just a game for me and all of us, die-hard fans know what was it like, back in the day. Doom really is, something more. After so many years.. the community still grows. It makes me so happy, deep in my heart, knowing that someone is making doom maps in doombuilder right in this moment. This community, from the brutal doomers, from the classic gamers, the no mouse elitists, the pro gamers, from the quakers, from the doom 2016 players, we are all a big family.
And nothing will ever change that. We are the id Family. Long live DooM, and long live it's legacy.
V rámci zakoupení Doom 3: BFG Edition jsem znovu projel původní Doom (ještě mi chybí čtvrtá epizoda). Abych "zavzpomínal na mládí", tak jsem první dvě epizody projel na UV bez ukládání, resp s uložením na samotném konci kvůli záloze savů (v těch se mi umřít nepodařilo). Ve třetí epizodě jsem zařval na konci čtvrtého kola, tak jsem ji dal celou znovu, tentokrát s ukládáním na počátcích kol (dobře jsem udělal, v tajném levelu jsem zařval jednou na konci a jednou jsem si zopakoval DIS).

Nestárnoucí klasika, když se člověk podívá na mapy různých levelů ("ruka", "kočka" atd.) nebo na různé textury ... Uvědomil jsem si, jak mi v moderních FPS chybí ono až dungeonovské (proto mě to asi tak baví) hledání cesty (klíče, přepínače, přeskoky, teleporty a také různé pasti) a kolik nadčasových nápadů Doom obsahuje (boj, ve kterém člověk musí z důvodu příběhu zemřít, past v podobě falešného exitu nebo mindfuck jménem Warrens).

EDIT: Mno, tak Thy Flesh Consumed na UV bez ukládání v jednotlivých kolech skutečně nepůjde, je opravdu tak těžká, jak si pamatuju :-))
Poskvrnil jsem dnes svuj steam acc a dodal na nej Ultimate Doom,Doom2,Doom3.... Od ted budu steam spoustet pouze v masce a rukavicich :D
@leebigh (11.06.2017 22:22):

@Crash (12.06.2017 07:43):
To jsem samozřejmě myslel s obrovskou nadsázkou, ten navod dokonalý je.

Ja jsem celkem línej, takže jsem to chtel spoušťet pres steam.

Ale jak říkaš je to celkem buřt.

Otázka do pranice. Na jakou obtížnost hrát? Je jich tam mraky, chtel jsem na tu pátou hned po Ultra Violence, ale to už háže 50% k damage hitům. Není to uz moc?
@MarezCZE (11.06.2017 20:39): Máš nejspíše verzi 20b, ta je ze Starter Packu a tuto volbu mezi vzhledy nabízí, ta starší 0.19 už ne - teď jsem si to ověřil.
V nastaveních jsem nikde nenašel nějaké volby.
Nic kloudného mě nenapadá - restart jsi asi zkusil.
Nemůže s tím něco dělat ten Steam ? To bude asi podle Crashova návodu, že ? Zkusil bych spustit bez Steamu s čistou instalací GZ Doomu. Jak jsem teď zkoušel a mně to fungovalo v pořádku,
Verze GZ Doomu ? Nemáš tam nějakou ultra novou se kterou by si třeba Brutal Doom nerozuměl ?
Víc asi bohužel neporadím.

@leebigh (11.06.2017 20:15): No právě, ve starter packu mám též ten defaultní z brutalu. Musim se teda podívat jakou verzi brutalu mám. Jinak nic žádnej jinej mod nemam. A hraju právě modern.

Jiak je to samozřejme co se týče hratelnosti úplně jedno, jen mi ta verze z brutálu příjde prďčťější.
Tak jsem zkoušel Starter Pack.
Při zadání New Game se nabídne možnost Modern - s novými zbraněmi a pak Classic, kde zbraně mají ten starý vzhled. Nejde o tuto věc ? Pak musíš začít novou hrou.

@MarezCZE (11.06.2017 18:21): Taky trochu nerozumím otázce.
Pokud spustíš Brutal Doom, tak je skin brokovnice opravdu nastaven defaultně.

Nemáš to ještě něčím omodované, třeba Projectem Brutality ?
Nemáš tam tohle ? To by vysvětlovalo tu pětku a šestku.
Ale bohužel s tím neporadím, nezkoušel jsem.

Pokud si pamatuji, tak jedině v BD verze 0.19 byla standardní brokovnice s pytlíkem na náboje co se při kůži třepal jako šourek a to myslím šlo měnit. Ale jinak o ničem jiném nevím.

EDIT - minul jsem Tvůj post. Tak ta moje odpověď je tedy trochu mimo :-)