@mazar1234 (16.06.2016 22:31): Až do teď mi na to všechno jelo naprosto bez problémů ve FHD. Spíš mě zarazilo, že se to seklo už na začátku, při načítání, ještě než to došlo do menu. Na potřetí jsem uviděl menu a pak to nerozjelo ani úvod hry.
Jinak na hraní mám teď hlavně PS4 a tam to jede v pohodě, už jsem DOOMa i dohrál.
DOOM demo na notebooku mi v menu jede 5 FPS. Hru se mi nepodařilo spustit. Ještě, že to mám na PS4. RAM 16GB, GF840M 4GB, i5.
Môžeme byť radi, že sa tam vôbec uložil checkpoint a netrebalo to stále ísť od začiatku celé :-D
@Garret (15.06.2016 10:16): Ze začátku jsem si říkal, hmm Cyberdémon, nějakej slabej. A pak, ty vole to má druhý kolo a já jsem prakticky bez nábojů. To byla největší sviňárna ve hře. Ale pak bylo vítězství o to sladší :)
no výborně, takže jsem při první lehké fázi souboje se cyberdémonem vystřílel všechnu bfg, hra se uložila a teď jsem v té těžší fázi bez bfg a bez možnosti se vrátit zpět na předchozí checkpoint...
@Widl (13.06.2016 17:24): Já ten heat blast nepoužil čoveče ani jednou. Párkrát jsem jen využil ten druhej upgrade na zmražení nepřátel, u těch velkejch potvor to mělo smysl. Ale při druhým zahrání to zkusím, protože tvůj popis zní opravdu zajímavě. :-)
Tiez som skusil demo a parada, teda. Bezi to ultra hladko ako prdelka. Hmm, normalne ma ti bastardi nahlodavaju :)
Zkusil jsem demo a není to blbý. Akorát to asi nemá moc smysl hrát bez konzistentních 60fps, kterejch nejsem schopen dosáhnout ani po okleštění grafiky.

Jinak se mi moc nelíbí to jednobarevný prostředí a nepřátelé, vypadá to tak nějak dost jednotvárně a u potvor nejsem schopen na první pohled rozeznat druh, což je na pytel. Původní doom byl o dost pestřejší.
Je zajímavé, jak každý hráč má svůj styl, já jsem dával přednost dvouhlavňovce a jinak jsem střídal do čeho byly náboje
@Karasman (12.06.2016 13:00): Já samozřejmě nejvíce dvouhlavňovku a ten gaussovej kanón - ten design zbraně i účinek mě prostě dostával. Nejmíň jsem používal jednoduhou brokárnu a hlavně tu plasmovou srágoru, ta tady byla fakt jen do počtu, protože do impa musíš vysypat 50 střel aby se rozsvítil..

Jinak upgrady - upgradoval jsem nakonec úplně všechno, protože bodů je dostatek. :-)
@Karasman (12.06.2016 12:59): já to po dohrání hned rozehrál na Nighmare a je to o dost těžší, checkpointy ale nejsou tak hrozné. co mě spíš sere je to, že se snažím vyzobávat secrety a te´d jsem se dostal do místa, ze kterého už se nemůžu vrátit zpět a musím tak restartovat celý level.

jinak ze zbraní jsem používal úplně všechny, dvojhlavňovku mám nejraději, ale super ji i plazma nebo railgun.
Btw pro ty, co to dohráli: jaké zbraň jste upgradovali a co vám přišlo nejlepší? Já tak 97 procent hry měl v ruce brokovnici s alt modem na explozivní střely, nic jinýho mi tak k srdci nepřirostlo. Z dvouhlavňovky jsem za celou hru překvapivě vystřelil asi tak dvakrát a to jen proto, že jsem se překlikl...
@Paul (12.06.2016 11:01): Moc hezký. Úplně uvažuju, že bych to po dohrání na ultra violence znovu rozehrál na nightmare, ale stejně si říkám, že na to nemám kvůli těm dementním checkpointům nervy.
@Zx Atari 500 (03.06.2016 12:52): Jako že grafárna by to v pohodě stíhala, já mám 760 a jede mi to na 50fps stabilně na high nastavení. Ale s tím procákem - tam bude zakopaný pes, ten už je na to pomalej.

@Cobot (03.06.2016 11:56): Oni tu betu graficky hodně osekali, aby to jelo každýmu. A máš pravdu, že rozdíl mezi ultra a low je cca 20fps, což není tak propastné, jak by člověk čekal. Vizuálně taky téměř žádná změna. :-)
A máš pravdu, počkej na lepší hw, protože speciálně tahle hra ti musí valit alespoň 40+ fps, protože pak absolutně nestíháš brutální řežbu, v té "cukatůře" to jednoduše nejde uhrát.
@fak (03.06.2016 10:01): I3 + gtx 750 :) Kupoval jsem to pred rokem a pul a zajimala me primarne spotreba a prijatelnej vykon na obcasne hrani si. Uvazoval jsem i ciste o APU,ale tam je to jeste porad vykonove dost spatny i na starsi hry. Ale neodolal jsem a toho Dooma zkusil spustit a fakt jsem to musel zalomit uz v menu hry :D
@Kwoky (03.06.2016 11:43): ježíš jo jasný to by mě ani nenapadlo. Proto mám furt tu 660. Já spíš čekám až vyjdou všechny nový grafárny a pak se uvidí. Starou generaci ani nechci. Snad jedině 970 za čtyřku.. Zvláštní je, že asi budu ochotnej utratit trochu víc. Ale ideálně stále kolem 6K za 1060 nebo podlouhé době něco od AMD. Třeba tu RX480. Uvidíme. Ale na pozim už bude podle mě jasno. Každopádně mi připadá škoda hrát hru kterou chci hrát v cukatuře. To to raději nebudu hrát vůbec.

Za mě byl risk dooma kupovat, ale beta mi běhala celkem slušně navíc v MP. Sem si říkal, že singl by měl jít ještě líp. No a za moc to nestojí. 30FPS s občasnou cukaturou mi nestačí. Ono to navíc chodí skoro stejně na ULTRA i na LOW. To je pak těžký.
Já jsem Dooma asi vzdal. Můj hardware na to nestačí. Nějak to hratelné sice je, ale ne k mé spokojenosti. Blbý je, že mě ten kus co jsem odehrál dost bavil. Každopádně Mě tohle dokope k nákupu nové grafárny. Počkám jak se situace vyvrbí a na podzim snad už s novou grafárnou.

Tady sice píšou, že s 960 je to v pohodě hratelné. Nevim, já mám 660 což by mělo zanamenat rozdíl ve výkonu cca 20% a kvalitně si nezahraju. Tedy ne podle mých představ. Sice to je de většinou kolem 30 FPS ale občas to nějak laaguje a akce není tak rychlá jak by měla být. V článku pobavila informace, že hra dokáže využít 5GB grafické paměti.
@Zx Atari 500 (01.06.2016 23:00): Taky? :D měl jsem tak 5 až 20 fps... když jsem se koukal na zem, ale rozjel jsem to a někoho jsem tam dokone trefil! :D ovšem myslím že singl rozjedu s přehledem tak na 40 když povypínám všechny hovadiny a na high nechám jen textury a polygony plus nízké rozlišení, stejně ty změny grafiky nejdo na Idtech poznat... :D

Jinak tuto absurdnost (dávání hře nula kvůli nehraní) dělá vodkasesemtexem, osobně si myslím že bere nějaké antidepresiva zamíchané v kokainu a rozmíchané v semtexu jinak někdo kdo je schopný psát nemůže tohle přece dělat...
@Rapier (02.06.2016 14:43): Jasně, chápu, to je samozřejmě ptákovina. Dávat hře nízké/vysoké (až ultimátní a to na obě strany) hodnocení, když jsem ji buď nehrál nebo hrál hodinu (samozřejmě neuvažuju hry, které jdou za hodinu dohrát nebo minimálně do hodiny odhalí komplet herní mechanizmy) je zcestné, za takovou dobu není možné rozumně posoudit ani dnešní koridorové FPS na šest hodin, o komplexních RPG nemluvě.
@Rapier (02.06.2016 14:43): Pokud bych měl dát všem hrám, které jsem nikdy nehrál 0 %, tak bych cca 14 dní nedělal nic jiného. Co neznám, to nehodnotím. A pokud toto někdo opravdu dělá, tak je to docela veliký hňup.
@Phoenix (02.06.2016 10:24): to bylo myšleno tak, že tady na DH jsou lidé co dají hře 0% přesto, že ji nikdy nehráli. A to mě fakt přijde divné. Osobně už jsem jedné hře udělil hodně mizerné hodnocení. :)
Konec dobrý, všechno dobré. No mohlo to být delší. Zrovna když se to začalo pořádně rozjíždět, tak přišel poslední boss. Splácat pár levelů navíc a naházet do nich nepřátele u střílečky přece nemůže být problém. Cca 9 hodin, ale herní dobu natahuje povinný zákys v uzamčených arénách. Jinak velikostí světa je to hodně miniaturní hra. Jedna episoda prvního Dooma mi přijde rozsáhlejší.
@Rapier (02.06.2016 00:18): "Když mě nějaká hra nebaví, tak ji prostě nehodnotím."

Při dodržení tohoto pravidla by dostávalo podprůměrné hodnocení dost málo her. Protože by všichni hodnotili pouze to, co je baví, a lze stěží očekávat, že by v takovém případě sázeli známky okolo 20 %.

Nevím, jak "to mají" ostatní, ale
- hodnotím pouze hry, které jsem dohrál do konce
- osobně jsem schopen se bavit či najít nějaké zajímavé myšlenky třeba stran designu i u podprůměrných věcí, ale to ještě neznamená, že je budu hodnotit nadprůměrně nebo že by byla zábavná hra jako celek
- snažím se ne "pouze" hrát, ale "mít přehled", protože hry (stejně jako filmy) beru nejen jako zábavu, ale jako zajímavý studijní fenomén. Což znamená, že hraji i pozoruhodné podprůměrné věci (samozřejmě ne příliš dlouhé, blbostmi s herní dobou sto hodin se opravdu nezabývám).
@Walome (01.06.2016 09:31): souhlasím, podle mě by se měla využívat celá stupnice. 0% mě taky přijde málo a upřímně tohle bych asi zakázal, tedy možnost udělit 0%. Znám pár týpků z DH co dají hře 0% jen proto, že ji vůbec nehráli. Zvláštní přístup. Když mě nějaká hra nebaví, tak ji prostě nehodnotím. A pokud ji hraji a ona mě stále nebaví tak bych logicky měl šáhnout do nižších desítek procent.
@pajmič (01.06.2016 20:37): Díky, dobré vědět. Já jsem zaznamenal, a to spíše v druhé půli hry, občasné zpomalování FPS až téměř zamrzání při opakovaném loadu checkpointu a pomohl až restart hry.
@fak (01.06.2016 18:12): Po návratu z pekla se rapidně zvýší počet částicivých efektů (kouř, ohen) a hodně stínů. Ty jsou nejnáročnější prvek z celý hry, když si to dáš na minimum stejně ani nepoznáš rozdíl.
Vrátil jsem se z Pekla (Vega) a mám brutální propad fps z průměrných 50 na 20, stalo se to někomu z vás? To se nedá hrát.. Nechce se mi samozřejmě všechno stahovat na minimum, spíš nechápu proč celou dobu hra šlape a teď tohle..

Ok, nějakej glitch, po restartu ok..