Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dishonored: The Knife of Dunwall

16.04.2013
25.08.2015
kompatibilní
79
146 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

DLC k Dishonored stavia hráča do roly legendárneho vraha menom Daud, ktorý má na svedomí smrť Cisárovnej. Po tomto atentáte z úvodu pôvodnej hry sledujete hrdinovu cestu za vykúpením z inej perspektívy. Pritom sa dozvedáte o existencii tajomnej Delilah, ktorá sleduje vlastné ciele a je len na vás, aby ste ich odhalili. Na hráča čakajú nové schopnosti ako napríklad "Vyvolanie vrahov", zbrane, predmety a lokácie mesta Dunwall.

Daudov príbeh končí v druhom príbehovom DLC, ktoré nesie názov The Brigmore Witches.


Poslední diskuzní příspěvek

@adam.kulhanek (30.09.2021 08:36): jasný, měl jsem to stejně :) plus tam byly ty emoce z trpící velryby.

Mimochodem koukal jsem na Hearth of the Sea a říkal jsem si jakej to byl děsnej voser získávat olej z velryb a na Dishonored jsem si vzpomněl asi tak 100x.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Naprosto vymazlený přídavek k původní hře. Autoři jakoby reflektovali drobné stížnosti hráčů původní hry a přidali do hry třeba takový dabing hlavního hrdiny. Navíc jsem si opravdu chrochtal blahem, když jsem zjistil, že design úrovní je stejně dobrý, ne li lepší, než v původní hře. Některé lokace se sice z části opakují, ale osobně jsem to považoval spíše za klad než za zápor. Alespoň jsem nostalgicky zavzpomínal na průchod původní hrou. Navíc vše pojí příběh takříkajíce z druhé strany. Pokud se ještě u lokací hry na chvíli zdržím, tak zvláště ta první v továrně na zpracování velryb a v přilehlém okolí byla hotový majstrštryk. Hratelnost táhnutá hodně vertikálně zde byla pěkným osvěžením a atmosféra hodná povídek z Innsmouthu k nezaplacení. Celkově jde na hře ale vidět, že se to vše teprve rozjíždí a pořádné rozuzlení nastává až v čarodějnickém DLC, které následuje.

Pro: Poctivý nášup nových lokací, příběh, dabing hlavního hrdiny

+24
  • PC 80
Tak nové dobrodružství za Dauda se opravdu povedlo. Přeci jen pohled na svět Dunwallu z očí slavného vraha, který mluví a má své názory působí svěže. I když nabízí jen tři mise, já si je plně vychutnal, plížil se a hrál podle svého a po dohrání mi Steam ukazuje skoro 5 hodin, tak nevím jak kolega Garret to zmáknul jen za dvě hodiny( ty dvě hodiny jsem já strávil jenom v první kapitole). Možná je to o stylu hraní, hledal jsem a prozkoumával svět, a zvlášť první kapitola je úchvatná co se týče do scenérie a atmosféry.

Dauda jsem si hned oblíbil, jeho banda vrahů má něco zkrátka do sebe, a když si je může hráč povolat i do boje, tak hned ocení jejich schopnosti. I obtížnost hry mi přišla větší a špatná akce hned končila smrtí. Nové hračky a schopnosti co má mistr vrah k ruce se hodí, obzvlášť elektrizující mina je výborná. Mise nabízí i zajímavá vedlejší úkoly, a nové postavy mají dobře vytvořené charaktery. Opět potěší možnost si vybrat jak hru projdete jestli jako stín kterého nikdo nespatří nebo se budete držet pověsti čepele Dunwallu a za sebou necháte jen mrtvé.

Toto DLC se zkrátka povedlo a už se těším až se pustím do jeho dalšího pokračovaní. Dishonored má zkrátka stále co nabídnout!
+21
  • PC 80
Jako Dunwallská dýka v zádech mohlo působit předchozí DLC, které k pláči všech nijak nepřispívalo k rozšíření univerza Dishonored. Nyní se však karta obrací a rozehrává poměrně zajímavou partičku s partičkou stínového zabijáka jménem Daud.

Daud sice neoplývá charismatem Corva Attana, ale jeho role do celkového příběhu herní série příjemně zapadá, byť se vám může docvaknout až po dohrání Brigmore Witches. Byla by tedy škoda tato DLC vynechat. Herní prostředí je záměrně ponuré, designérsky přiměřeně propracované a dá se říct, že do atmosféry vtahuje dobře. U druhého městského levelu jsem prožíval silné déjà vu a až po dohrání jsem zjistil, že ten level byl z větší části okopírován z původní hry (část třetího levelu snad také). To úplně neschvaluju, ale vzhledem k tomu, že jsem již na původní hru úspěšně pozapomněl, tak nad tím nenásilně přimhouřím oči.

Ačkoli toto DLC působí spíše trochu jako Dishonored: B-Sides, aneb co se do koncertu původní hry nevešlo, byl jsem nakonec velmi spokojen. Velkou roli v tom však hraje to, že jsem za tento přídavek nevypláznul původních 10 euro. U DLC více, než u jiných herních produktů, vnímáme poměr cena/výkon - nevyhneme se tomu. Co se dřív mohlo jevit jako zlodějna, je nyní "must play" dodatek k původní hře. To platí zejména pro Brigmore Witches, které však z The Knife of Dunwall přímo vychází...
+19
  • PC 80
Jde přece hlavně o prachy, ne? Takže to rozsekněte.
Co prosím?
O pořádnej balík peněz! Sekat!!!
Aha...

Takže takhle nějak bylo rozhodnuto o DLCčkách k Dishonored. Ale to tu nebudu rozebírat. Jen podotknu, že když sečteme všechny tři DLC, rovná se to pěknej náser, který jsem si doopravdy moc užil a to já se standartně do DLC moc nehrnu, už jenom to je důkaz toho, jak moc mě Dishonored pohltilo a jak moc se mi líbil. Během hraní se mi zdál Daud daleko zajímavější jak Corvo a je zde krásně ukázáno, že vlastně Daud vše dělal jen z donuceníJá věděl že ho nemám zabíjet, něco jsem tušil.:). Jistá nečenobílost Dauda se mi moc líbila a když si dáte tu práci se čtením všeho kolem sebe, budete mít hezký obrázek o tom jak to vlastně s Daudem a jeho bandou bylo.

Co se týče samotného obsahu, tedy tří obsáhlích misí, tak musím vyzdvihnout především první, legendární velrybí řeznictví. Atmosféra přímo teče z monitoru a celá tahle mise je lahůdka pro tichošlápky. Parádní design a architektura, prostě špice, podle mě druhá nejlepší mise z celého Dishonored + DLC.

Druhá mise taky parádní, ale ničím nová. Třetí mise je podle mě nejslabší, celkově se mi záplavová zona zamlouvala snad nejméně.

Celkově se mi DLC moc líbilo, ale to pravé ořechové přislo až s Bigmorovic čarodkama.

Za mě rozhodně palec nahoru.

Metascore: 80

Pro: Je to Dishonored tak, jak ho známe.

Proti: Snad jen UI jak posledně.

+18
  • PC 85
Nedlouho po dokončení základní hry jsem se pustil do jejího prvního příběhového rozšíření a jako jo, Daud s hlasem Michaela Madsena, to si nechám líbit. Před rozehráním jsem si nezjišťoval naprosto nic, takže i nový hlavní hrdina byl pro mě příjemným překvapením.

Do vínku jsem dostal celkem devět schopností, z nichž bylo několik původních, několik vylepšených a v podstatě jen dvě nové, které jsem prakticky nevyužil. Nejvíc se tak znovu hlásil o slovo mžik, u kterého jsem však ocenil kombinaci se zastavením času. Zápěstní kuše mi přišla trochu lepší, než ta původní a mimo uspávacích šipek jsem jí občas používal i na odlákání pozornosti nepřátel.

Příběh je provázaný se základní hrou a pěkně doplňuje původní události. První dvě mise byly super (hlavně živá velryba v té první), ale ta poslední už mě tolik nezaujala. Trochu mě mrzelo, že v první misi nejde splnit oba úkoly bez zabití, ale splnit je najednou jedním fíglem jde. Podařilo se mi získat všechny ačívy mimo vysokého chaosu a po dohrání jsem se hned musel pustit do Brigmore Witches, protože jsem byl zvědavý, jak to všechno dopadne.

Pro: Daud s hlasem Michaela Madsena, vylepšený mžik, zápěstní kuše, první dvě mise, velryba

Proti: třetí mise, bugy

+17