Dishonored: The Knife of Dunwall

akce > stealth akce
16.04.2013 PCPS3X360
25.08.2015 PS4XOne
Arkane Studios
DLC k Dishonored stavia hráča do roly legendárneho vraha menom Daud, ktorý má na svedomí smrť Cisárovnej. Po tomto atentáte z úvodu pôvodnej hry sledujete hrdinovu cestu za vykúpením z inej perspektívy. Pritom sa dozvedáte o existencii tajomnej Delilah, ktorá sleduje vlastné ciele a je len na vás, aby ste ich odhalili. Na hráča čakajú nové schopnosti ako napríklad "Vyvolanie vrahov", zbrane, predmety a lokácie mesta Dunwall.

Daudov príbeh končí v druhom príbehovom DLC, ktoré nesie názov The Brigmore Witches.

Korbitch: https://steamcommunity.com/app/205100/discussions/0/353916184348558657/ http://www.spite.cz/menu/clanky/dishonored-cestina-ke-stazeni

Tak nové dobrodružství za Dauda se opravdu povedlo. Přeci jen pohled na svět Dunwallu z očí slavného vraha, který mluví a má své názory působí svěže. I když nabízí jen tři mise, já si je plně vychutnal, plížil se a hrál podle svého a po dohrání mi Steam ukazuje skoro 5 hodin, tak nevím jak kolega Garret to zmáknul jen za dvě hodiny( ty dvě hodiny jsem já strávil jenom v první kapitole). Možná je to o stylu hraní, hledal jsem a prozkoumával svět, a zvlášť první kapitola je úchvatná co se týče do scenérie a atmosféry.

Dauda jsem si hned oblíbil, jeho banda vrahů má něco zkrátka do sebe, a když si je může hráč povolat i do boje, tak hned ocení jejich schopnosti. I obtížnost hry mi přišla větší a špatná akce hned končila smrtí. Nové hračky a schopnosti co má mistr vrah k ruce se hodí, obzvlášť elektrizující mina je výborná. Mise nabízí i zajímavá vedlejší úkoly, a nové postavy mají dobře vytvořené charaktery. Opět potěší možnost si vybrat jak hru projdete jestli jako stín kterého nikdo nespatří nebo se budete držet pověsti čepele Dunwallu a za sebou necháte jen mrtvé.

Toto DLC se zkrátka povedlo a už se těším až se pustím do jeho dalšího pokračovaní. Dishonored má zkrátka stále co nabídnout!
Jde přece hlavně o prachy, ne? Takže to rozsekněte.
Co prosím?
O pořádnej balík peněz! Sekat!!!
Aha...

Takže takhle nějak bylo rozhodnuto o DLCčkách k Dishonored. Ale to tu nebudu rozebírat. Jen podotknu, že když sečteme všechny tři DLC, rovná se to pěknej náser, který jsem si doopravdy moc užil a to já se standartně do DLC moc nehrnu, už jenom to je důkaz toho, jak moc mě Dishonored pohltilo a jak moc se mi líbil. Během hraní se mi zdál Daud daleko zajímavější jak Corvo a je zde krásně ukázáno, že vlastně Daud vše dělal jen z donuceníJá věděl že ho nemám zabíjet, něco jsem tušil.:). Jistá nečenobílost Dauda se mi moc líbila a když si dáte tu práci se čtením všeho kolem sebe, budete mít hezký obrázek o tom jak to vlastně s Daudem a jeho bandou bylo.

Co se týče samotného obsahu, tedy tří obsáhlích misí, tak musím vyzdvihnout především první, legendární velrybí řeznictví. Atmosféra přímo teče z monitoru a celá tahle mise je lahůdka pro tichošlápky. Parádní design a architektura, prostě špice, podle mě druhá nejlepší mise z celého Dishonored + DLC.

Druhá mise taky parádní, ale ničím nová. Třetí mise je podle mě nejslabší, celkově se mi záplavová zona zamlouvala snad nejméně.

Celkově se mi DLC moc líbilo, ale to pravé ořechové přislo až s Bigmorovic čarodkama.

Za mě rozhodně palec nahoru.

Metascore: 80

Pro: Je to Dishonored tak, jak ho známe.

Proti: Snad jen UI jak posledně.

První mise je zbrusu nová, nejlepší a zároveň nejdelší. Krvácející velryba a její poprava patří k vrcholu celého DLC. Druhá mise je designově upravená část původní hry se standardním cílem "najdi, zabij tak nebo tak, přines" a třetí mise už je kompletní kopírka assasiního hnízda ve Flooded Discrict před tím, než ho navštíví Corvo.

Kratičké DLC na dvě hodiny, které neodpovídá na žádné otázky a prakticky vyzní tak nějak do prázdna. Za 10€ je to plivnutí do xichtu.